W którym roku chciał(a)byś nieść kagank oświaty?

i nie tylko

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

W którym roku chciał(a)byś nieść kagank oświaty?

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-07-09, 22:44

(ściągnięte z JoeMonster)


Przepisy dla nauczycieli A.D. 1872

Odpowiedz sobie na pytanie: W którym roku chciałbyś nieść kaganek oświaty? W 1872 czy w 2003? Zanim odpowiesz, to musisz sobie zdawać sprawę, że w 2003 obcujesz ze współczesną młodzieżą a w 1872 musisz przestrzegać poniższych przepisów:

1. Nauczyciel każdego dnia powinien zadbać o to, aby lampy były napełnione a kominek czysty.

2. Każdy nauczyciel winien codziennie przynosić wiadro wody i kubeł węgla.

3. Pióra należy przygotowywać starannie. Końcówki piór można ostrzyc zgodnie z indywidualnymi upodobaniami wychowanków.

4. Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru w tygodniu na sprawy osobiste (bądź też dwóch wieczorów, jeśli regularnie uczęszcza do kościoła).

5. Po spędzeniu dziesięciu godzin w szkole, nauczyciele mogą oddać się czytaniu biblii lub innych pożytecznych ksiąg.

6. Nauczycielki, które wychodzą za mąż bądź angażują się w romanse dostaną natychmiastowe wypowiedzenie.

7. Nauczyciel, który pali, używa alkoholu w jakiejkolwiek formie, uczęszcza do kasyna lub domu publicznego, lub tez goli się u fryzjera dostarcza znakomitych powodów, by żywić poważne wątpliwości, co do jego wartości, zamiarów, prawości i uczciwości.

8. Nauczyciel powinien odkładać drobne sumy z każdej wypłacanej mu pensji, aby w latach starości nie stać się ciężarem dla społeczeństwa.

9. Nauczyciel wykonujący swą pracę sumiennie i wiernie przez 5 lat spodziewać się może podwyżki w wysokości dwudziestu pięciu centów tygodniowo, o ile zarząd wyrazi na to zgodę.

Powyższe pytanie zadano podobno reprezentatywnej grupie nauczycieli i 99% odpowiedziało, że wolałoby nosić węgiel i strugać pióra w 1872 roku niż uczyć współczesną młodzież...

A Ty w którym roku chciał(a)byś uczyć cudze dzieci?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: W którym roku chciał(a)byś nieść kagank oświaty?

Postautor: dushka » 2009-07-10, 09:38

Aktualnie :)

Przynajmniej nikt nie mówi mi, co mam czytać, gdzie mam czas wolny spędzać (co nie znaczy, że chodzę do... hmmm domów rozpusty? ;) czy uchlewać się). Rodzice sami troszczą się (albo i nie :P ) o pióra swoich pociech, światło wymaga jedynie pstryknięcia - i równie dobrze może to uczeń zrobić, jak jest zimno, to zgłaszam dyrekcji, że kaloryfery zapowietrzone - niech się martwi ona, na sprawy osobiste mogę poświęcić tyle czasu, ile nie spędzam w szkole/na uczelni, mogę wyjść za mąż (chociaż niektórzy rodzice zgłaszają sprzeciw :lol: ), do fryzjera mogę się umówić i nawet całą pensję wydać - i nikomu nic do tego. Na stare lata i tak będę miała groszową emeryturę pewnie... To chyba jedyne, co łączy tamte czasy z dzisiejszymi :lol:

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W którym roku chciał(a)byś nieść kagank oświaty?

Postautor: marakuja » 2009-07-10, 10:57

Heh, może lepiej nie rozpowszechniać takich tekstów, bo przy najbliższej reformie oświaty mogą czekać nas wielkie niespodzianki ;)
Zastanawia mnie punkt 4. Co autor miał na myśli i dlaczego tylko nauczyciel płci męskiej.

ShortHi
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-07, 14:42
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

Re: W którym roku chciał(a)byś nieść kagank oświaty?

Postautor: ShortHi » 2017-09-07, 14:44

W tym roku, jakim innym?


Wróć do „Dowcipy o nauczycielach”