Śmieszne teksty uczniów

oj... każdemu sie zdarzają... nawet na lekcji wizytowanej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: akinomka » 2007-05-29, 20:02

Hahaha! Świetny ten tekst o chińszczyźnie, świadczy oczywiście o "dogłębnym" studiowaniu lektury :P

Przy omawianiu "Krzyżaków":

- Z jakich źródeł korzystał Sienkiewicz przy pisaniu "Krzyżaków"?

Uczniowie: - Z google?

:shock:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
beatus
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-09, 00:43

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: beatus » 2007-06-09, 01:19

W tym roku zaczęłam pracę w szkole, niedawno skończyłam staż :jupi :.
Na początku września jedna z uczennic oświadcza:

"Proszę pani, a on mnie wyzywa od mułów bagiennych!"

Myślałam, że padnę ze śmiechu, kiedy to usłyszałam, a trzeba było się opanować ;)

Ostatnio jedna z uczennic klasy V miała pewne nieprzyjemności ze strony swoich kolegów. Obserwowałam ich w czasie lekcji i zauważyłam, że coś tam do niej szepczą. Zapytałam, o czym rozmawiają, a wspomniana wyżej uczennica odpowiada:

"Proszę pani, a on mi się stale pyta, czy zażywam Prostamol Uno!"

I jak tu być poważnym? ;)

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Rysiob » 2007-06-10, 18:34

[spokój w sali, uczniowie zajęci pisaniem klasówki, nagle słychać huk i krzyk, nauczyciel podrywa się z krzesła.] "O Boże, myślałam, że szafa na mnie leci."

[o zasłonach w sali biologicznej] "O widzę, że Pan Profesor kupił sobie nowe zasłonki. Chyba ze skrzydeł biedronek." <uczeń zapisuje wypowiedź nauczyciela na ostatniej stronie zeszytu, co zobaczył Profesor] "Albo napisz, że z sierści chomika."

[do zaspanego ucznia] "To aldehydy powodują kaca, wiesz ??"

[przy tablicy] "Gumką, gumką, gumką!!!" <zdziwione spojrzenie ucznia> "Ojjj, no gąbką w tym wypadku, przecież wiesz, o czym mówię."

"Teodora była zwykłą kur... <zawieszenie głosu, spojrzenie na klasę> ...tyzaną."

[Nauczyciel wpisuje klasie oceny, słyszymy westchnienie] "Boże, 7 jej wpisałam."

"I co mówimy pospolicie? że hodujemy grzyby!" <śmiech klasy> "No tak, tak, tak. Przestań już mi tam wariować!"

"To jest teoretycznie praktyczne."

"Na dzisiejszej lekcji będziemy wchodzić do mikroświata, w którym wszystko się rusza, wszystko się drga."

"Jak się zgłaszacie to wydaje wam się, Ŝe jesteście mądrzy... Ale tak tylko wam się wydaje."

"Przez 23 lata zakochałam się w swoim głosie, teraz posłucham kogoś innego. Do odpowiedzi poproszę ..."

[Komentując fakt, że uczeń stojący wcześniej pod wejściem do szkoły nie dotarł na lekcje.] "Pewnie zadawał sobie pytanie hamletowskie: Wchodzę? Nie wchodzę ? Oto jest pytanie!"

"Zachowujecie się jak śnięte ryby, ale nie mam zamiaru was dobijać."

"Mnie nie obchodzi, czy to jest C, D, czy NRD! Pisz przykład!"

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Marek » 2007-06-12, 17:16

nauczyciel do ucznia: za chwile postawie ci pałę!
uczeń: profesorze może być po lekcji?
:shock: :shock:

trochę nietaktowne... :wink:

Dawkat
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-06, 15:44

:)

Postautor: Dawkat » 2007-06-12, 23:32

Ehh ...
Takie rzeczy dzieją się w Toruniu ??

Pomyśleć, że ja mam wewrzesniu mieć w Toruniu praktyki nauczania fizyki i matematyki :)

HA HA HA....
Dawid.

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Onak » 2007-06-20, 23:36

Rysiob pisze:[spokój w sali, uczniowie zajęci pisaniem klasówki, nagle słychać huk i krzyk, nauczyciel podrywa się z krzesła.] "O Boże, myślałam, że szafa na mnie leci."


:lol: :lol: :lol: :lol: to mnie rozwaliło!! He he he :mrgreen:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: renati23 » 2007-08-01, 15:13

Ze szkolnych zeszytów:
Harfa jest podobna do łabędzia, tylko gorzej pływa
W wierszu "Piesń o bębnie" bęben gra pierwsze skrzypce
Beethoven byl głuchy, ale przynajmniej widział co komponował Ludzie ginęli z mrozu i innych chorób zakaźnych.
Ludzie pierwotni gdy chcieli rozpalić ogień musieli pocierać krzemieniem o krzemień a pod spod podkładali stare gazety.
Ludzie powinny być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Uklad oddechowy przechodzac przez nos i gardlo wpada do zoladka
Bakterie które rozmnażaja sie prze kichanie, prowadza tryb zycia koczowniczy
Wegiel moze byc kamienny i brutalny
Człowiek ma wzrok skierowany do przodu, a nie umieszczony po bokach jak żaba
Wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko jeden raz
:lol: :lol: :lol: :lol:

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Problematyczny "rodzaj rzeczownika"

Postautor: Marzena82 » 2007-08-09, 23:00

Hehe;) W takim razie ja też dołącze coś od siebie... Akcja toczy się w klasie IV szkoły podstawowej specjalnej na lekcji polskiego, ktorego tematem byly "rodzaje rzeczowników" i aby urozmaicić "moim" dzieciom lekcje przygotowałam wcześniej koperty z rzeczownikami pogrupowanymi tematycznie( owoce, warzywa,zabawki, itp).Na tablicy przywiesiłam arkusz szarego papieru z tabelą podzielona na trzy pionowe kolumny ( wiadomo;) r.żenki, męski i nijaki). Jeden z uczniów losuje kopertę "owoców" i wyciąga z niej kartonik z rysunkiem "banana". Pytam go,jaki owoc wylosował? Milczy,więc proszę,aby przyporządkował go do odpowiedniej tabeli. Obrazek banana "ląduje" w tabeli "r. żeński", więc pytam się, dlaczego? Na to uzyskuję odpowiedzieć, że to jest "ta" chicita ;););)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Jethro Tull » 2007-08-09, 23:17

pytanie na klasówce:

Kto jest autorem "Mazurka Dąbrowskiego"?

odpowiedż ucznia (pisownia oryginalna):

"Mazurka Dąbrowskiego" napisał Juzew Bibicki. Autor słów nieznany.

:-)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: renati23 » 2007-08-09, 23:24

Z kartkówki wzięte:
Bezrobotnymi zajmuje się użunt pracy :roll:
W pierwszej chwili nie wiedziałam co to za wyraz :lol:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Monita83 » 2007-08-13, 13:11

Podczas sprawdzania prac uczniowskich- oto ich zdania w oryginale:

Splatały ręce jak makaron.
Zwierzątko ma kiełki, którymi potrafi zagryźć swoją padlinkę.
Rozmawiały to splatając ręce jak kosze.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: renati23 » 2007-08-13, 14:16

:shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: Monita83 » 2007-08-13, 16:19

A oto wypracowanie jednego z uczniów z gimnazjum:


Wizyta w Parku Dzikich Zwierząt

Kupuję bilet. Przechodzę przez ciężką mosiężną bramkę. Bileter przerywa bilet i życzy mi miłego zwiedzania. Wchodzę, przede mną tłok. To nie jest zwyczajny dzień. Oglądam dzikie pawiany, mamuty, osły, konie, psa z wścieklizną. Nagle czuję, że ktoś dotyka mnie po plecach.
- Dzień dobry. Jestem Zbysiu Cieć- przewodnik w parku. Czy chce pan mnie o coś zapytać?
- Skąd pan wiedział?
- Jestem półetatową wróżką.
- Ja natomiast dziennikarzem gazety powstańczej. Czy mogę zadać kilka pytań?
- Oczywiście, chętnie na nie odpowiem.
- Jak dużo jest tutaj zwierząt?
- Dokładnie niewiadomo, ponieważ w pewnych granicach mogą one dowolnie zmieniać miejsce, a nawet wychodzić poza park.
- Cały czas idzie za nami dzik. Czy jest niebezpieczny?
- Owszem, jest. Proszę uciekać.
Dzik rzuca się w pościg za Zbysiem. Przewodnik ucieka ile sił w nogach, a ja idę po podwójnego cheesburgera z serem i niesamowicie ostrym sosem tabasko. Kanapka rozpływa mi się w ustach. Ten smak jest nie do porównania nawet z pizzą z pieczarkami. To jest pyszne. Nagle usłyszałem krzyk malutkiego dziecka. To olbrzymi orangutan porwał je i żąda okupu w postaci banana. Moja ciepła bułeczka ląduje na ziemi. Każa sekunda staje się wiecznością. Moje mięśnie powoli się napinają, rzucam się w kierunku klatki niebezpiecznego zwierzęcia. Wyrywam mu dziecko, rzucam je w kierunku gapiów. Orangutan wbija swoje olbrzymie pazury w moją twarz, gwałtownie wypluwam jeszcze niezmieloną do końca bułeczkę wprost na pawiana. On postanawia się zemścić i rzuca się na mnie. Jestem na brzegu klatki otoczony przez parę krwiożerczych istot pragnących mojej krwi. One rzucają sie na mnie, ja nie tracąc opanowania obezwładniam je i wyjaśniam ich prawa. Dzikie zwierzęta lądują z powrotem w klatkach. To jednak nie jest koniec wrażeń. Słoń ucieka z wybiegu. Nie zastanawiając się długo, wskakuję do ciuchci zoo- autobusu i włączam piąty bieg. Pędzę za słoniem 500 metrów na godzinę. Wskakuję na dach ciuchci, a następnie na grzbiet rozjuszonego słonia. Oswajam go i parkuję nim. Tłum wiwatuje, matki z dziećmi klaszczą, emeryci się śmieją, a renciści skaczą. To ja Tarzan- król dzikich zwierząt.


Chłopak miał wyobraźnię, nie ma co... :mrgreen:

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: daughter » 2007-08-26, 22:08

uczniowie 6 klasy podstawówki twierdzą, że ustrój polityczny na Ukrainie to 'kożuchy i kalesony'....:)

kocurek
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 22:08

Re: Śmieszne teksty uczniów

Postautor: kocurek » 2007-08-28, 22:08

Na biologi w szkole specjalnej -tekst ucznia !!!!
Taka lina co łączy płód z matką - pępolina !!!!!!


Wróć do „Nasze wpadki”