Moje spostrzeżenia odnośnie forum...

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

TimTravery
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 20:27
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Moje spostrzeżenia odnośnie forum...

Postautor: TimTravery » 2012-02-08, 23:00

Witam!
Na forum zawitałem stosunkowo niedawno biorąc pod uwagę daty najstarszych postów, nie mniej liczba przeczytanych przeze mnie wątków rośnie w zastraszającym tempie, rzekłbym że forum stało moją druga stroną startową :)
Pośród wszystkich tematów, z których czerpie pełnymi garściami zauważyłem pewną prawidłowość:
1. Przedstawienie problemu/pytanie/prośba o radę
2. Kilka postów użytkowników starających się pomóc
3. Zmiana tematu wątku
4. Kilka\kilkanaście postów nie wnoszących nic do dyskusji, najczęściej kłótnia pomiędzy 2-3 userami (głównie o to kto ma rację :))
5. Albo temat umiera... albo ktoś wraca do wątku i schemat się zapętla (świetnie można by to zobrazować fragmentem kodu w c++, jednak ze względu na charakter forum daruję sobie:) )
Czy faktycznie tak jest czy to ja jestem trochę przewrażliwiony? A może wynika to głównie z tego--> link!!! :devil:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje spostrzeżenia odnośnie forum...

Postautor: vuem » 2012-02-08, 23:47

1-4 scenariusz standardowy...no chyba, że dochodzi do etapu 5, a to raczej niepożądane :wink:

Forum to miejsc gdzie dyskutują ludzie, TimieTravery tam gdzie próbuje się zamienić w archiwum FAQ-ów, czy portal informacyjny forum umiera...

Miej przyjemność z bycia na forum, mam nadzieję, że nigdy nie zamieni się w edu-wikipedię :wink:

TimTravery
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-29, 20:27
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moje spostrzeżenia odnośnie forum...

Postautor: TimTravery » 2012-02-09, 12:24

vuem pisze:Forum to miejsce gdzie dyskutują ludzie, TimieTravery tam gdzie próbuje się zamienić w archiwum FAQ-ów, czy portal informacyjny forum umiera...

Oczywiście zgadzam się, jednak przywykłem do schematu: problem-próba rozwiązania. Bez zbytniego oddalania się od tematu wątku(pewnie dlatego że zwykle jestem userem na forach technicznych, gdzie wywody nie są możliwe :) ). Nie twierdzę że to zawsze jest złe, czasami przynosi ogromne korzyści, bo nakreśla problemy i rozwiązania których na pierwszy rzut oka nie widać.
Chciałem tylko naświetlić, że warto od czasu do czasu "otworzyć jedno pudełko i debatować tylko o tym co w nim jest" :)

vuem pisze:Miej przyjemność z bycia
na forum, mam nadzieję, że nigdy nie zamieni się w edu-wikipedię


Czasami tę niewątpliwą przyjemność zakłóca fakt, że czytając pierwszy post o "zachowaniach pszczół" ostatni odnosi się do "efektu Dopplera" ;)
edu-wiki? Oby nie...,poza tym przy takim zróżnicowaniu charakterów i przebytych doświadczeń użytkowników jest to raczej niemożliwe :)
{... i ujrzał Pan
pracę naszą i był
zadowolony,
a potem zapytawszy
o zarobki nasze-
usiadł i zapłakał...}


Wróć do „Uwagi o forum”