Usunięcie konta i tematów z forum

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-22, 23:58

edzia pisze:Czyli jednak dobrze obstawiłam. :mrgreen:
Dobrze. Po prostu taka jest logika Twoich wypowiedzi.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-23, 00:01

iluka pisze:Dobrze. po prostu taka jest logika Twoich wypowiedzi.
Ale to jednak ty "logicznie" w # 68 wywnioskowałaś. ;)



Widzicie, jak łatwo można manipulować czyjąś wypowiedzią?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-23, 00:03

linczerka pisze:bstrahując od tych czy innych forumowiczów i kontekstu wypowiedzi, taki epitet nie powinno paść z ust nauczyciela.
Otóż to.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-23, 00:10

iluka pisze:
linczerka pisze:Abstrahując od tych czy innych forumowiczów i kontekstu wypowiedzi, taki epitet nie powinno paść z ust nauczyciela.
Otóż to.


A zapamiętam sobie, zapamiętam. ;)



No nic, ja się zmywam z tej szopki o taktowne traktowanie tylko tych forumowiczów. ;D

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-23, 00:13

A ja zapamiętam, że nie przeprosiłaś.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-23, 00:16

iluka pisze:A ja zapamiętam, że nie przeprosiłaś.
Ależ przeprosiłam. Od razu. :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: linczerka » 2014-01-23, 00:20

edzia pisze:ja się zmywam z tej szopki o taktowne traktowanie tylko tych forumowiczów.

Podziwiam Cię. Nawet nie wiesz, jak bardzo.
Za odwracanie kota ogonem.
:mrgreen:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-23, 00:26

Aha, dobrze wiedzieć, że według Ciebie, edziu, wystarczy obraźliwy epitet oppatrzyć słówkiem: sorry.
No to, sorry :lol: i dobranoc :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: vuem » 2014-01-23, 14:49

linczerka pisze:Za odwracanie kota ogonem.


Niestety miewam tu podobne wrażenie.

Gdy użytkownik X wmawia użytkownikowi Y, że ten bez Boga jest niczym i wszystko, co nie wychodzi z katechizmu jego właśnie kościoła jest bzdurą lub gdy użytkownik Z wmawia temu samemu użytkownikowi Y, że bez zmiany władzy na PiS i solidnej podstawy prawnej dla swych nauczycielskich działań tenże Y jest pozbawiony niemal sensu funkcjonowania w tejże profesji to jest OK.
Mieści się to w granicach DYSKUSJI.

Może tych dwóch użytkowników nie używało dosłownie słów "bzdura", ale używało wielu innych, bliskoznacznych.
Ale to tylko dyskusja. Bo to wartościowi forumowicze, łatwo się też obrażają, więc traktujmy jak święte krowy.

Gdy tych dwóch użytkowników wkleja cytaty z Katechizmu swego kościoła lub mędrców z Biura Propagandy Prawdziwych Polaków, to też nie jest trollowanie, a tylko zwykła rzeczowa dyskusja.

Gdy użytkownik Y w tejże samej dyskusji nie daj Boże użyje zbyt mocnego słowa "bzdura" lub stanie stanowczo na swej pozycji, to jest absolutnie godnym potępienia.

http://wyborcza.pl/1,97738,6096200,Rzec ... yment.html

Odeszło wielu użytkowników, zakładam, że chodzi tu co najwyżej o dwoje wspomnianych przeze mnie i powiem szczerze, że jestem przekonany, że to ich sprawa, czy chcą się wypowiadać, czy też nie.

Ja nie widzę powody, by ktokolwiek miałby mieć wyrzuty sumienia z tego powodu.
Jeśli nie mogę znieść faktu, że są ludzie o odmiennych poglądach i nie akceptujący każdego słowa przeze mnie napisanego i wpędza mnie to w depresję lub choćby doprowadza do płaczu, to raczej powinienem popracować nad sobą, a nie udawać skrzywdzonego chłopca z laleczką czy bez (Chryste! Gender znowu ze mnie wyłazi;) Oznajmiając wszem i wobec, że ja już więcej tu nie napiszę ... mógłby oczywiście dać sobie spokój z dyskusjami o Bogu i roli religii, ewentualnie ciągłym biadoleniem (te nigdy nie kończą się konsensusem), ale jakże to tak?
Toż to brzmi jak dżenderowy wieczny optymista, który chyba z innej planety jest ...
Ja mam to w dupie ... sorry za dupę oczywiście, mogłem problem umiejscowić w odbycie.

Życzę pogody ducha :) ... zima wreszcie nadeszła;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: malgala » 2014-01-23, 16:43

vuem pisze:Życzę pogody ducha ... zima wreszcie nadeszła;)

I tego się trzymajmy.

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: Lydia » 2014-01-23, 17:35

edzia pisze:Jestem przerażona tym, co napisała Lydia w # 42, jakoś wcześniej mi to umknęło.

Dobrze zrozumiałam, że Cytryn została porównana tam do trolla? Że niby zrobiła ze swojego odejścia przedstawienie? Że to przez kompleksy? Że manipuluje?
A ton, w jakim to zostało napisane... :shock:


Nie spodziewaj się, że ktoś tu będzie po tobie płakał.
Mów za siebie, Lydio.

Powód przerażenia:
Lydia pisze:Nie zauważyłam, żeby rejestrując się na forum ktokolwiek zakładał temat, zwracał uwagę innych: oto jestem, przybyłam, to ja, czy mam tu coś pisać, patrzcie na mnie, piszcie do mnie, piszcie o mnie, wielkie halo!
Chcesz dołączyć? Dołącz. Chcesz coś pisać? Pisz. Chcesz usunąć konto i wpisy? Twoje prawo ale nie rób z tego przedstawienia. Nie spodziewaj się, że ktoś tu będzie po tobie płakał. Smutne? Jeśli nie potrafisz się do tego zdystansować to jest twój problem a nie problem forum. Z kompleksami należy walczyć a nie je pielęgnować.
Traktowanie forum internetowego jak kozetki terapeuty nie jest najlepszym pomysłem. Zawsze w takich przypadkach mam wrażenie, że ktoś próbuje mną manipulować.
Tu świetnie to się udało. Użytkownik strzela focha i chce usunąć konto. Zamiast napisać pw do administratora - zakłada temat. Zakłada temat, żeby zwrócić uwagę wszystkich na siebie, rozwinąć dyskusję a najlepiej kłótnię. Teraz siedzi i czyta. Możliwe, że założył już kolejne konto.

Każdy użytkownik forum wie jak ono funkcjonuje. Każdy, kto wie jak założyć konto, wie też jak je usunąć. Tu nie ma o czym dyskutować.
Nie dajmy się trollom!

W poście wyraziłam swój pogląd na funkcjonowanie forum internetowego. Taka była moja refleksja. Jest dokładnie tak jak piszesz: mówię za siebie.
Na forum najbardziej podoba mi się różnorodność postaw i charakterów. Forum żyje i jest barwne.
edzia czasem warto się zdystansować. To może być trudne, ale naprawdę warto. :)
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-23, 17:44

I wszystko jasne...

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: Lydia » 2014-01-23, 17:44

edzia pisze:Widzicie, jak łatwo można manipulować czyjąś wypowiedzią?

Tak się dzieje w sytuacji, gdy mamy ambicje do prowadzenia dyskusji i odnoszenia się do wypowiedzi innych użytkowników a nie posługujemy się cytowaniem/cytowaniem selektywnym. Taka (własna) interpretacja wpisów innych osób jest niedopuszczalna - to właśnie manipulacja.
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-23, 18:58

Lydia pisze:Tak się dzieje w sytuacji, gdy mamy ambicje do prowadzenia dyskusji i odnoszenia się do wypowiedzi innych użytkowników a nie posługujemy się cytowaniem/cytowaniem selektywnym. Taka (własna) interpretacja wpisów innych osób jest niedopuszczalna - to właśnie manipulacja.
Dobrze zrozumiałam, że według ciebie manipulacja bierze się z niestosowania cytowania selektywnego, czyli tego znaczka?
Załączniki
I.JPG

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: Lydia » 2014-01-23, 19:44

edzia pisze:Dobrze zrozumiałam, że według ciebie manipulacja bierze się z niestosowania cytowania selektywnego, czyli tego znaczka?

To nie ty źle zrozumiałaś, najpewniej to ja nieczytelnie się wypowiadam.
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D


Wróć do „Uwagi o forum”