Usunięcie konta i tematów z forum

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-04, 00:20

Zdziwienie, zaskoczenie to początek zrozumienia. To specyficzny i ekskluzywny sport i luksus intelektualistów. Dlatego też charakterystycznym dla nich gestem jest patrzenie na świat rozszerzonymi ze zdziwienia źrenicami. Cały otaczający nas świat jest dziwny i cudowny, jeśli nań spojrzeć szeroko otwartymi oczami. To właśnie, uleganie radosnemu zdziwieniu, jest rozkoszą dla futbolisty niedostępną, natomiast dzięki niej intelektualista idzie przez życie pogrążony w nie kończącym się, wizjonerskim upojeniu, którego oznaką zewnętrzną jest zdziwienie widoczne w oczach. Dlatego też dla starożytnych symbolem Minerwy była sowa, ptak, którego oczy są zawsze szeroko otwarte, jak gdyby w niemym zdziwieniu.
José Ortega y Gasset
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 12:12

Brzmi bardzo gładko. Zdziwienie, że ktoś może zachowywać się inaczej to nietolerancja wobec inności. Wybieram się w bardzo egzotyczne miejsce. Jak sądzisz powinnam się dziwić, że pewne plemiona ozdabiają ciała w specyficzny sposób?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: vuem » 2014-01-05, 13:05

fragola pisze:Jak sądzisz powinnam się dziwić, że pewne plemiona ozdabiają ciała w specyficzny sposób?


Możesz, za samo zdziwienie, czy nawet szok nikt nie powinien Ci głowy urwać.
Jeśli te plemiona wymieszają się z innymi, mającymi inne obyczaje zdziwienie jest nawet bardziej zrozumiałe. Wszak tu nie trafiamy w egzotyczne miejsce, a jesteśmy u siebie, wśród pobratymców, którzy aż tak bardzo nie sa dla siebie egzotyczni, jedynie różnią się pewnymi opiniami.
Możesz nadal sie dziwić, że tatuują ciała w taki, a nie inny sposób, że piercing waży pół tony, że mają zwyczaj się biczować, gdy proszą bóstwa o deszcz.

Odmienność zawsze powoduje zdziwienie, czy nawet brak akceptacji, to samo działo się u osoby, którą bronisz przed naszym "zdziwieniem".
Ona pisała wprost, że nigdy nie zaakceptuje innego poglądu, z powodu braku kompletnej akceptacji swoich opinii odeszła.

Fragola, próbujesz na siłę zmienić coś, co jest zupełnie normalna sytuacją.
I Ciebie też "zdziwienie" inspiruje do pisania tych właśnie postów. Bo nie akceptujesz czegoś, co np. ja uważam za cos zupełnie naturalnego.

Czy ten fakt, że zupełnie inaczej patrzę na dyskusje o sprawach światopoglądowych sprawia, że sie źle czujesz i z powodu niemożności przekonania mnie do zaakceptowania Twojej opinii masz zamiar wygłosić oświadczenie woli o zlikwidowaniu konta i wykasowaniu wszystkich wypowiedzi? ;)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 13:15

Nie wnikam w to dlaczego odeszła, podobno było to związane z wątkiem o gender, którego nie czytałam. Za naturalne uważasz pisanie do kogoś kto zastrzegł, że to jego ostatni post? Wolno Ci tak samo jak Cytryn mogła publicznie, a nie na PW poprosić o usunięcia konta. Przy tym nieustającym zdziwieniu nie dziwisz się swojemu zachowaniu czasem?:)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: vuem » 2014-01-05, 13:32

fragola pisze:Nie wnikam w to dlaczego odeszła, podobno było to związane z wątkiem o gender, którego nie czytałam. Za naturalne uważasz pisanie do kogoś kto zastrzegł, że to jego ostatni post?


Nie tylko wątek o gender tak się skończył. Czyli Łkaniem, że ludzie nie chcą się przekonać i przyjąć jej zdania za swoje.

Ktoś sobie zastrzegł, że to ostatni post na forum. Jej wybór. Każdy ma prawo skomentować, to publiczne forum. Godzimy się na to rejestrując.

BYŁEM POZA TYM SZÓSTĄ Z KOLEI OSOBĄ, KTÓRA KOMENTOWAŁA JEJ DECYZJĘ PO OŚWIADCZENIU O NAPISANIU OSTATNIEGO POSTU.

fragola pisze:Wolno Ci tak samo jak Cytryn mogła publicznie, a nie na PW poprosić o usunięcia konta


Nie mam zamiaru o to prosić. O co chodzi? ;)

Ale jesli to zrobię, to po rostu potem zniknę, mając serdecznie w du..ie co tam potem pisano.

Skoro mam dość forum, to po co miałbym tu zaglądać? Potajemnie, by coś poczytać?
Dajże spokój.;)

fragola pisze:Przy tym nieustającym zdziwieniu nie dziwisz się swojemu zachowaniu czasem?:)


Nie. Absolutnie nie. Cóż dziwnego w tym, że pisze na forum? Cóz dziwnego w tym, że komentuję odejście jednego z użytkowników, tak samo jak zrobiło 5 pań przede mną.


... och, ja zaprezentowałem odmienne stanowisko, zamiast namawiać i prosić o pozostanie doradziłem odejście. Z ironią. ;)

Fragola, ludzie muszą mieć trochę dystansu do siebie, do życia, do innych. A juz na pewno nie mogą przezywać dramatu z powodu czegokolwiek na portalu "Pogaduchy".

Jeśli taka sytuacja powoduje DRAMAT, to co sie stanie, gdy ją spotka niegodziwość w prawdziwym życiu, powodując dotkliwe konsekwencje.

Jeśli takie pogaduchy są przrez Ciebie odbierane jako OKRUCIEŃSTWO, to jak nazwiesz sytuację, gdy ktoś komuś "świnię w pracy podłoży", okradnie biedaka, czy zakatuje?

Temu się STRASZNIE DZIWIĘ ... i chyba głównie współczuję.

Pogody ducha życzę:))))

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 13:49

Wolno Ci było napisać nawet po zastrzeżeniu,że to jej ostatni post. Tak samo jej wolno było o usunięcie konta poprosić publicznie. Jakoś nie wierzę w prawdziwą troskę o kogoś wirtualnego w Twoim wydaniu. Tobie się wydaje, że to jak postępujesz jest wzorcem zachowania dla wszystkich. Jakoś nie przyszło Ci do głowy napisać PW kiedy pisałam o pracach zlecanych na weekend tylko dręczyłeś mnie na publicznym forum. Teraz też mam prace do wykonania. Po prostu zakładasz, że realia Twojej szkoły są obowiązujące wszędzie. Ostatnio miałam kontrole dziennika i dostałam opie..., że brakowało jakiego tematu lekcji. Oczywiście nie z mojego przedmiotu. To podanie przez Ciebie czasu jaki w ciągu roku poświęcasz na dokumentację to w moich realiach kpina. Ja kojarzę Cytryn z innych wpisów, z których wynikało, że warunki w pracy ma koszmarne. Naprawdę człowiek poddany presji, mobbingowi nie jest tak wyluzowany jak Ty.Ty się dziwisz i dziw temu nadal.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: vuem » 2014-01-05, 14:33

fragola pisze:Wolno Ci było napisać nawet po zastrzeżeniu,że to jej ostatni post. Tak samo jej wolno było o usunięcie konta poprosić publicznie.


Ale jaj jej nie zabraniam prosić o usunięcie konta. gdzie tak napisałem?

fragola pisze:Jakoś nie przyszło Ci do głowy napisać PW kiedy pisałam o pracach zlecanych na weekend tylko dręczyłeś mnie na publicznym forum.


Dręczenie? Polemika to dręczenie? Czy oby miejsc nie mylisz? To jest forum, tu ludzie pisza co chcą powiedzieć, co myślą. na tym polega rozmowa.
gdy zaprosisz 10 osób na piwko, to zabraniasz nie zgadzania się z wygłaszanymi "prawdami" na temat polityki, pracy, czy służby zdrowia? ;)

Po drugie. Piszesz coś PUBLICZNIE, A OCZEKUJESZ ODPOWIEDZI NA PW? Żartujesz chyba.

fragola pisze:Po prostu zakładasz, że realia Twojej szkoły są obowiązujące wszędzie. Ostatnio miałam kontrole dziennika i dostałam opie..., że brakowało jakiego tematu lekcji. Oczywiście nie z mojego przedmiotu.


Przeoczyłaś moja wypowiedź, choć by ła kluczowa, w której podkreślam, że chodzi mi o to, by sytuację ze swojej szkoły nie uznawać za globalną właśnie.

Oczekujesz, bym napisał, że skoro Ty tak masz, to taka jest sytuacja wszędzie?

fragola pisze:To podanie przez Ciebie czasu jaki w ciągu roku poświęcasz na dokumentację to w moich realiach kpina.


Kpina z czego? Z Ciebie, czy to kwestia traktowania pewnych idiotycznych zarządzeń?

Nie ciągnij tematu, bo są na tym świecie ludzie, którzy nie musza narzekać na papierologię lub maja do niej inny stosunek. Nie uwierzysz oczywiście, a będziesz nazywac kpiną.

... czy to nie Ty próbujesz tu bić w dzwony, gdy ktoś tak własnie traktuje cudze wypowiedzi? ;)

fragola pisze:Ja kojarzę Cytryn z innych wpisów, z których wynikało, że warunki w pracy ma koszmarne.


Ma. Współczuję.

ALE JEJ WARUNKI NIE SĄ POWSZECHNE I STANOWIĄ OBRAZU POLSKIEJ SZKOŁY. DO TEGO PRZEKONUJĘ, ROZUMIESZ?

fragola pisze:Naprawdę człowiek poddany presji, mobbingowi nie jest tak wyluzowany jak Ty.Ty się dziwisz i dziw temu nadal.


Przez 2 dekady byłem poddawany róznym formom presji.
I dlatego dobrze wiem co piszę.

Chcesz ograniczyć forum do "kółka wzajemnej adoracji" i "wspólnoty w bólu"?
Mamy jedynie reagować: "ale masz przechlapane", nawet jeśli sie nie zgadzamy z tym co ktoś pisze?

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 14:57

Przecież piszę, że moje wątki dotyczyły pytań: jak jest u Was? Nigdy nie zakładałam, że to co u mnie jest normą. To raczej Ty tak zakładałeś, pisząc ile to czasu starcza na dokumentację i określając epitetami nauczycieli, którzy robią to dłużej.
To kółko już jest wzajemnej adoracji:)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 15:03

vuem napisał:

Ma. Współczuję.



Jak to jej okazałeś? Gdzie ona pisała, że to co u niej to norma? czyli tutaj maja pisać tylko Ci, u których jest normalnie i zgodnie z tym co mówi rząd.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 15:30

Do Vuem:

I jeszcze mała poprawka. Biorąc pod uwagę, że znałeś sytuację Cytryn, to jak zareagowałeś na jej rezygnację to nie okrucieństwo- to obrzydliwość. Przecież nie trzeba być wybitnym psychologiem, by pewne rzeczy zauważyć. Ty lubisz takie pożywki. Obrzydliwość.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: Andulencja » 2014-01-05, 16:05

vuem pisze:ALE JEJ WARUNKI NIE SĄ POWSZECHNE I STANOWIĄ OBRAZU POLSKIEJ SZKOŁY. DO TEGO PRZEKONUJĘ, ROZUMIESZ?

Niestety, może nie POWSZECHNE, ale także nie jednostkowe. Pisała o tym Cytryn, pisałam ja, pisze fargola i jeszcze kilka osób. To nie są normalne warunki i zachowania i na pewno należy je zmienić, ale stwierdzenia, że sami jesteśmy sobie winni nie jest radą, co z tym zrobić, jest dokopaniem już skopanemu

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: Lydia » 2014-01-05, 16:33

Interesujące.
Nie zauważyłam, żeby rejestrując się na forum ktokolwiek zakładał temat, zwracał uwagę innych: oto jestem, przybyłam, to ja, czy mam tu coś pisać, patrzcie na mnie, piszcie do mnie, piszcie o mnie, wielkie halo!
Chcesz dołączyć? Dołącz. Chcesz coś pisać? Pisz. Chcesz usunąć konto i wpisy? Twoje prawo ale nie rób z tego przedstawienia. Nie spodziewaj się, że ktoś tu będzie po tobie płakał. Smutne? Jeśli nie potrafisz się do tego zdystansować to jest twój problem a nie problem forum. Z kompleksami należy walczyć a nie je pielęgnować.
Traktowanie forum internetowego jak kozetki terapeuty nie jest najlepszym pomysłem. Zawsze w takich przypadkach mam wrażenie, że ktoś próbuje mną manipulować.
Tu świetnie to się udało. Użytkownik strzela focha i chce usunąć konto. Zamiast napisać pw do administratora - zakłada temat. Zakłada temat, żeby zwrócić uwagę wszystkich na siebie, rozwinąć dyskusję a najlepiej kłótnię. Teraz siedzi i czyta. Możliwe, że założył już kolejne konto.

Każdy użytkownik forum wie jak ono funkcjonuje. Każdy, kto wie jak założyć konto, wie też jak je usunąć. Tu nie ma o czym dyskutować.
Nie dajmy się trollom!
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: koma » 2014-01-05, 16:48

Andulencja pisze:To nie są normalne warunki i zachowania i na pewno należy je zmienić, ale stwierdzenia, że sami jesteśmy sobie winni nie jest radą, co z tym zrobić, jest dokopaniem już skopanemu

Andulencjo, ja bym nie przesadzała...

Burzysz się, że dostałaś burę, bo ktoś nie wpisał tematu...
U nas też wychowawca odpowiada za porządek w dzienniku, widać nie dopełniłaś obowiązku. Ja pod koniec tygodnia sprawdzam i wymagam wpisów - bury nie dostaję.

Sorry za OT.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: fragola » 2014-01-05, 17:10

koma pisze:
Andulencja pisze:To nie są normalne warunki i zachowania i na pewno należy je zmienić, ale stwierdzenia, że sami jesteśmy sobie winni nie jest radą, co z tym zrobić, jest dokopaniem już skopanemu

Andulencjo, ja bym nie przesadzała...

Burzysz się, że dostałaś burę, bo ktoś nie wpisał tematu...
U nas też wychowawca odpowiada za porządek w dzienniku, widać nie dopełniłaś obowiązku. Ja pod koniec tygodnia sprawdzam i wymagam wpisów - bury nie dostaję.

Sorry za OT.


To ja dostałam burę za co się nie burzę. Było to w kontekście rozmowy z Vuem, który z 2 miesiące temu pisał z szyderstwem, ileż to można czasu poświęcić na dziennik.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: vuem » 2014-01-05, 18:25

fragola pisze:pisząc ile to czasu starcza na dokumentację i określając epitetami nauczycieli, którzy robią to dłużej.


Bo jeśli ktoś mi mówi, że potrzebuje załóżmy dwóch tygodni by podliczyć frekwencję, to znaczy że ma problemy ;)

Jesli ktoś narzeka na ogrom papierologii, a na sugestię, by robić to po łebkach byle szybciej reaguje, że "jak juz ma robić, to juz chce zrobić dobrze", to ma jakis problem ;)

fragola pisze:Jak to jej okazałeś? Gdzie ona pisała, że to co u niej to norma? czyli tutaj maja pisać tylko Ci, u których jest normalnie i zgodnie z tym co mówi rząd.


nie mieszaj do tego polityki.

Po drugie, W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE Z CYTRYNKIEM ROZMAWIAŁEM PRZEZ CHYBA 2 LATA, WIĘC WIEM, ŻE NORMĄ W JEJ SZKOLE - WG NIEJ - JEST TOTALNE DNO.
DZIECIAKI SA OKRUTNE, NAUCZYCIELE ZAWISTNI, A DYREKCJA SADYSTYCZNA.

Ona to ciągle pisała, jednorazowe przeczytanie czegos tam nie pozwoli Ci tego pojąć.

Daj sobie spokój jednakże, szkoda czasu, zresztą byłoby to dla Ciebie szkodliwe, mogłoby Ci ten zawód obrzydzić jeśli ... masz jakies powody go nie luibić.

fragola pisze:I jeszcze mała poprawka. Biorąc pod uwagę, że znałeś sytuację Cytryn, to jak zareagowałeś na jej rezygnację to nie okrucieństwo- to obrzydliwość. Przecież nie trzeba być wybitnym psychologiem, by pewne rzeczy zauważyć. Ty lubisz takie pożywki. Obrzydliwość.


masz chyba jakis problem Fragolo, ktoś Cie skrzywdził? Współczuję, ale nie rozczulaj się nad sobą tylko zbierz do kupy.

Obrzydliwość ... a napisz zaraz lufdobójstwo, mnie nic nie ZDZIWI;)



Andulencja pisze:Niestety, może nie POWSZECHNE, ale także nie jednostkowe. Pisała o tym Cytryn, pisałam ja, pisze fargola i jeszcze kilka osób. To nie są normalne warunki i zachowania i na pewno należy je zmienić, ale stwierdzenia, że sami jesteśmy sobie winni nie jest radą, co z tym zrobić, jest dokopaniem już skopanemu


A gdzie ja napisałem, że ktokolwiek jest sobie sam winny tego, że ma problemy z dyrekcją, czy papierologią?

W ten sposób to ja pisałem o zdołowaniu, bo uważam, że jeśli ktoś robi z igły widły i wpada w depresję z powodu każdego problemu, czy problemiku, który napotyka na co dzień, to sobie sam postronek skręca....

Kopanie skopanego ... skoro ona wielokrotnie pisała, że ma dośc tej pracy, że ma dość tego forum, to w jaki sposób je dokopuję mówiąc, że dobrze robi rezygnując ... TO JEJ WŁASNE SŁOWA, JEJ WŁASNA DECYZJA.

Lydia pisze:Interesujące.


Jakże przyjemnie przeczytać coś normalnego :)

fragola pisze:który z 2 miesiące temu pisał z szyderstwem, ileż to można czasu poświęcić na dziennik.


I dalej będę szydził z ludzi, którzy piszą, że taka biurokracja jak liczenie frekwencji NISZCZY ICH ŻYCIE RODZINNE. Tak ktoś napisał!!!

Dawaj, podyskutujmy o tym jak to strasznie niszczy ludzi mentalnie, jak rozwala rodzinę i przyjaxnie fakt, że wychowawca musi stawiać sie po godzinach w szkole, bo wywiadówki, ciągłe dyskoteki...

A ja będę szydził z tych, którym te w sumie 15 godzin w roku niszczy życie;)


Wróć do „Uwagi o forum”