Usunięcie konta i tematów z forum

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: haLayla » 2014-01-22, 22:14

Gdyby faktycznie chciała odejść dyskretnie, to po prostu pożegnałaby się z "wybrańcami" na priw, albo i nie, i przestała się logować. A tak to odnoszę wrażenie, że chciała dramatycznie zaakcentować swoje racje i wybadać, czy nagle wszyscy się ugną i złamią i będą prosić by została. Tak się jednak nie stało.

Nie przypomina ci to jednak takiej sytuacji, gdy obrażona dziewczynka zabiera lalkę i nie chce się już więcej bawić w dom? Bo mnie jako żywo. Mam wrażenie, że tu było podobnie, a brak takiej reakcji, na jaką była ta próba obliczona, spowodował, że faktycznie odeszła. Albo i nie i nadal podczytuje forum i czeka, aż zaczniemy bić się w pierś.

Ja to widzę tak. Niefajnie, że Cytryn odeszła. Zawsze, gdy odchodzi ktoś, to jest niefajnie. Z drugiej strony, jest dorosła i sama może podejmować za siebie decyzje. Jeżeli nie czuła się z nami dobrze, to może to i lepiej, że zmieniła środowisko? W końcu przebywanie w towarzystwie, którego się nie akceptuje, bywa męczące i na dłuższą metę prowadzi do komplikacji zdrowotnych.

Taka jest niestety istota życia. Ludzie przychodzą i odchodzą, czasami na chwilę, czasem na dłużej, a ostatecznie na zawsze. W duchu wierzę, że Cytryn opuściła nas na chwilę. A jeśli nie? No to trudno.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 22:32

Gdyby faktycznie chciała odejść dyskretnie, to po prostu pożegnałaby się z "wybrańcami" na priw, albo i nie, i przestała się logować. A tak to odnoszę wrażenie, że chciała dramatycznie zaakcentować swoje racje i wybadać, czy nagle wszyscy się ugną i złamią i będą prosić by została. Tak się jednak nie stało.
Ty tak to odebrałeś, ja zupełnie inaczej. Według mojej percepcji Cytryn grzecznie poinformowała, że to jej ostatni post na tym forum. Uważam, że to miłe i uczciwe z jej strony, w końcu długo się znamy. Nie dorabiaj do tego ideologii.

Nie mówiła zaś, że nie będzie się logować, więc daruj sobie te uwagi, że nas bada. Ma prawo czytać zalogowana, ma prawo niezalogowana, ma prawo podczytywać, ma prawo pisać z kimś na PW (a to wymaga przecież logowania), ma prawo tu wrócić do pisania.

Wypominając jej to i porównując ją do jakiejś dziewczynki z lalką, okazujesz się niezłym... burakiem. Sorry.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: linczerka » 2014-01-22, 23:03

Cokolwiek zrobiła lub nie zrobiła Cytryn, to w sytuacji, gdy nie bierze udziału w dyskusji, wracanie do jej tematu (nawet jako przykładu) jest w mojej opinii nie na miejscu. Cytryn nie jest postacią literacką tylko żywym człowiekiem.
edzia pisze:okazujesz się niezłym... burakiem.

Edziu, a w innym temacie (Jak rozmawiać na forum) pisałaś: "I nie, nie oczekiwałam rzucania się jak Rejtan pod nogi, ale odrobiny taktu. Tego moim zdaniem zabrakło, a to jesteśmy, uważam, winni tym forumowiczom".
Hmmm... taktowny epitet w stronę haLayli.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 23:11

linczerka pisze:Hmmm... taktowny epitet w stronę haLayli.
Ale haLayla nie jest tym forumowiczem. ;)

linczerka pisze:Cokolwiek zrobiła lub nie zrobiła Cytryn, to w sytuacji, gdy nie bierze udziału w dyskusji, wracanie do jej tematu (nawet jako przykładu) jest w mojej opinii nie na miejscu. Cytryn nie jest postacią literacką tylko żywym człowiekiem.
Natomiast co do tego, to jak najbardziej się zgadzam co do zasady. Natomiast nie mogłam przejść obojętnie wobec porównania jej do trolla i tego, co tam wypisano. Właśnie dlatego, że Cytryn to żywy człowiek, a nie postać literacka.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: linczerka » 2014-01-22, 23:18

edzia pisze:Ale haLayla nie jest tym forumowiczem.

Znaczy, że jak nie jest tym, forumowiczem, to można jechać po człowieku wyzywając od buraków? Bo widzisz, w moich stronach ten epitet ma bardzo negatywne zabarwienie.
To masz odpowiedź na pytanie, jak rozmawiać na forum.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 23:30

Słuchaj, linczerko, dziwię się, że nie zrozumiałaś. Chyba że celowo wypaczasz sens tego przekazu.
Otóż zarzucasz mi, że mimo iż sama upominam się o odrobinę taktu dla określonych forumowiczów, w określonej sytuacji, to tego taktu nie zachowuję wobec innego forumowicza. Nie umknął ci przypadkiem kontekst obu tych wypowiedzi? ;)


PS.
Wyszło, że taktownie należy traktować tylko niektórych forumowiczów. Obstawiam, że następnym zarzutem wobec mojej dwulicowości będzie to, że takt wymagany jest jedynie w określonych sytuacjach. ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: haLayla » 2014-01-22, 23:35

edzia pisze:Nie dorabiaj do tego ideologii.


Dajże spokój. Jedyne o czym rozmawiamy to wzajemne odczucia. Jeżeli mylisz ideologię z odczuciami, to jest to bardzo zły objaw.

edzia pisze:Nie mówiła zaś, że nie będzie się logować, więc daruj sobie te uwagi, że nas bada. Ma prawo czytać zalogowana, ma prawo niezalogowana, ma prawo podczytywać, ma prawo pisać z kimś na PW (a to wymaga przecież logowania), ma prawo tu wrócić do pisania.


A czy ktokolwiek na jakiekolwiek jej prawa nastaje? Niechaj robi co uważa za stosowne. Powtórzę. To dorosła kobieta i jak sądzę jest w stanie sama rozeznać co chce a czego nie chce. Jak będzie chciała tu przyjść i pisać z kimś na priw to jej sprawa.

edzia pisze:Wypominając jej to i porównując ją do jakiejś dziewczynki z lalką, okazujesz się niezłym... burakiem. Sorry.


Nie krępuj się. Jest jeszcze tyle pięknych epitetów, które możesz wykorzystać. Podsunę ci kilka. Zboczeniec, wywrotowiec, dewiant, bezbożnik, zdrajca, czy najświeższy - dziecko resortowe.

linczerka pisze:Znaczy, że jak nie jest tym, forumowiczem, to można jechać po człowieku wyzywając od buraków? Bo widzisz, w moich stronach ten epitet ma bardzo negatywne zabarwienie.


Mam dziwne wrażenie, że ten odnosi się do czegoś więcej, niż tylko forum. Kiedyś tacy ludzie zostaliby pochwyceni przez wkurzonych wieśniaków i oddani inkwizycji, albo chociaż proboszczowi i w wersji light przepędzeni przez wioskę w szyderczych strojach heretyków. Teraz tego już nie ma, to zdawać by się mogło, że zostało to zastąpione przez inne rozrywki.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-22, 23:35

edzia pisze:Nie umknął ci przypadkiem kontekst obu tych wypowiedzi? ;)
Czyli takt w zależności od kontekstu i forumowicza?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: iluka » 2014-01-22, 23:38

haLayla pisze:dziecko resortowe
:?: Ach, więc o Ty piszesz pewnie ten jedynie słuszny podręcznik w ekspresowym tempie :?: :mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: haLayla » 2014-01-22, 23:39

Nie, ja piszę te o gender. Wiesz, masturbacja niemowląt i przebieranie dzieci za dzieci i te sprawy.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 23:43

haLayla pisze:A czy ktokolwiek na jakiekolwiek jej prawa nastaje? Niechaj robi co uważa za stosowne. Powtórzę. To dorosła kobieta i jak sądzę jest w stanie sama rozeznać co chce a czego nie chce. Jak będzie chciała tu przyjść i pisać z kimś na priw to jej sprawa.
Jednak przeszkadza ci, nie wiem, czy może denerwuje cię, że się loguje (patrz zdanie pierwsze w # 61).

haLayla pisze:Nie krępuj się. Jest jeszcze tyle pięknych epitetów, które możesz wykorzystać. Podsunę ci kilka. Zboczeniec, wywrotowiec, dewiant, bezbożnik, zdrajca, czy najświeższy - dziecko resortowe.
Niepotrzebnie podsuwasz, nie skorzystam. Te podsunięte nie za bardzo tu pasują jednak. ;)

Ostatni akapit przemilczę jednak, bo widzę, że podkreślenie w tamtej sytuacji słowa "ten" ma szanse zrobić teraz straszną furorę. Z igły widły. :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 23:44

iluka pisze:Czyli takt w zależności od kontekstu i forumowicza?
Czyli jednak dobrze obstawiłam. :mrgreen:

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: linczerka » 2014-01-22, 23:46

Słuchaj, linczerko

Nie edziu, nie posłucham. Tym razem posłuchaj Ty. Abstrahując od tych czy innych forumowiczów i kontekstu wypowiedzi, taki epitet nie powinno paść z ust nauczyciela.
Poczytaj swoje posty: słuchaj, zalecałabym, chciałabym... Jesteś dzieckiem dyktatora?
PS. Ile wydajesz rocznie na szewca?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: haLayla » 2014-01-22, 23:46

edzia pisze:
haLayla pisze:A czy ktokolwiek na jakiekolwiek jej prawa nastaje? Niechaj robi co uważa za stosowne. Powtórzę. To dorosła kobieta i jak sądzę jest w stanie sama rozeznać co chce a czego nie chce. Jak będzie chciała tu przyjść i pisać z kimś na priw to jej sprawa.
Jednak przeszkadza ci, nie wiem, czy może denerwuje cię, że się loguje (patrz zdanie pierwsze w # 61).


A loguje się? Bo nawet nie wiem :mrgreen:

edzia pisze:
haLayla pisze:Nie krępuj się. Jest jeszcze tyle pięknych epitetów, które możesz wykorzystać. Podsunę ci kilka. Zboczeniec, wywrotowiec, dewiant, bezbożnik, zdrajca, czy najświeższy - dziecko resortowe.
Niepotrzebnie podsuwasz, nie skorzystam. Te podsunięte nie za bardzo tu pasują jednak. ;)


No co ty, dziecko resortowe jest jak marksizm. To słowo klucz i pasuje do każdego zamka.

edzia pisze:Ostatni akapit przemilczę jednak, bo widzę, że podkreślenie w tamtej sytuacji słowa "ten" ma szanse zrobić teraz straszną furorę. Z igły widły. :)


Tak szczerze powiedziawszy, to podwójne standardy w wykonaniu pewnych środowisk nie są dla mnie niczym zaskakującym :fish:
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Usunięcie konta i tematów z forum

Postautor: edzia » 2014-01-22, 23:54

linczerka pisze:Poczytaj swoje posty: słuchaj, zalecałabym, chciałabym... Jesteś dzieckiem dyktatora?


Podczas gdy tuż przed tym zdaniem padło:
linczerka pisze:Nie edziu, nie posłucham. Tym razem posłuchaj Ty.


:mrgreen:

linczerka pisze:Abstrahując od tych czy innych forumowiczów i kontekstu wypowiedzi, taki epitet nie powinno paść z ust nauczyciela.
Jasne, nie powinno. Chciałabym..., o nie, przepraszam, zalecałabym..., tfu! życzyłabym sobie..., mam nadzieję... (chyba dalej źle), byś nie tylko mnie i nie tylko dziś zwracała uwagę. :mrgreen:


Albo inaczej: To uważasz, że tylko z usta nauczyciela nie powinny paść takie straszne słowa? ;)


Wróć do „Uwagi o forum”