Dla kogo forum?

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Dla kogo forum?

Postautor: Boguś » 2007-12-15, 21:41

Skoro jest to forum dla nauczycieli , to proszę adminów i moderatorów o blokowanie i usuwanie stąd użytkowników , którzy są uczniami

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dla kogo forum?

Postautor: dushka » 2007-12-15, 21:43

Popieram.

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Dla kogo forum?

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-15, 21:55

hm... trochę śmieszne... ale cóż... skoro niemożliwa jest dyskusja z nauczycielami na tym forum... skoro Boguś nie potrafi pogodzić się z tym, że napisałem coś w jego temacie... to hm... a zresztą... nie wymaga to komentarza
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dla kogo forum?

Postautor: dushka » 2007-12-15, 22:08

A to chyba nie tylko o jego temat chodzi. Wam jako uczniom też raczej nie byłoby miło, gdyby nauczyciele wepchnęli się na uczniowskie forum, co?

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Dla kogo forum?

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-15, 22:20

uczniowskie forum a nauczycielskie to jednak... ogromna różnica
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Dla kogo forum?

Postautor: walllly » 2007-12-15, 22:29

Hymm to wy tu jesteście administratorami :] więc my musimy się podpożądkować więc na wszelki wypadek jakby admini lub moderatorzy nie przeczytali mojej wiadomości z tematu "wygląd nauczyciela" to powielam moją prośbę proszę o usunięcie konta wraz z wszystkimi postami!
Myśle ze niektore rady mogly uczniow moga okazac sie pomocne ale to jest oczywiście Wasz wybór
Pozdrawiam oraz życzę więcej otwartości i of course powodzenia w pracy... :lol:
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''

Jestem Młodym Polakiem!
Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Dla kogo forum?

Postautor: dushka » 2007-12-15, 22:38

catchmeifyoucan pisze:uczniowskie forum a nauczycielskie to jednak... ogromna różnica


Żadna. Wy sobie nie życzycie naszej obecności, my również mamy do tego samego prawo.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Dla kogo forum?

Postautor: Nosferata » 2007-12-16, 15:37

To będzie ostateczna odpowiedź administracji .

Forum dla nauczycieli - owszem taka jest nazwa Naszego forum bez wątpienia.

i sądziłam ,że jasnym jest co owa nazwa oznacza : ma być to miejsce gdzie zdobywamy wiedzę , informacje z zakresu dydaktyki , prawa oświatowego itd., ale nauczyciel ma też obowiązek wręcz uzyskiwać wiedze na temat uczniów - bo nie jesteśmy przypominam li tylko przekaźnikami wiedzy ale również a może przede wszystkim wychowawcami - a aby dobrze wychowywać należy z uwagą przyglądać sie swoim wychowankom , przez co rozumiem szukać wglądu w ich życie, poglądy, zrozumieć świat uczniowski.

dlatego - uczniowie -forumowicze o ile nie przekroczą netykiety i zasad obowiązujących na forum , o ile będą pisać o sobie, wyrażać własne zdanie w formie należnej i uprzejmej - bez inwektyw nie będą usuwani z grona forumowiczów

szkoła - jest trójpodmiotową instytucja ; nauczyciele - uczeń - rodzić ...i na tym forum przychylamy się do takiej wizji szkoły , zatem musza być w niej obecne wszystkie te trzy elementy

czy forumowicz Boguś będzie postulował również usunięcie postów rodziców ???

zapewnić mogę, że będziemy walczyć z Trolami , uczniami , którzy będą w sposób ordynarny i mało mądry przedstawiać swoje zdanie - głosy innych uczniów adminka będzie słuchała uważnie.

zdecydowanie szybciej - działać będzie w stosunku do nauczycieli , którzy prezentują totalitarny model szkoły, szkoły bez dialogu ,szkoły w którym uczeń - postrzegany jest jako wróg , domniująca zasadą jest zasada "dzieci i ryby nie mają głosu" .

rzecz jasna - żadnemu z forumowiczów nauczycieli nie polecam opierać się na wywodach uczniów w zakresie dydaktyki - to że dydaktyka jest nasza dziedziną nie ulega wątpliwości i tu podstawowe prawo do wypowiedzi mają fachowcy ....natomiast nie widzie nic złego w wypowiedzi ucznia w obszarze tematów które ich dotyczą i są fragmentem ich życia - bo sa fragmentem rzeczywistości szkolnej

podsumowując - ucznia i wszelkim użytkownikom , którzy będą wypisywali bzdurki i bzdureczki ..jako adminka będzie mówiła : Nie

pozostali uczniowie (o ile się tacy pojawią ) będą mogli zaznaczyć swoją obecność mądrym postem ...bo to nam nauczycielom nieco lepiej pozwoli zrozumieć tych których uczymy i wychowujemy ...a dzięki temu uczyć i wychowywać naszych uczniów lepiej a właśnie temu min. by uczyć i wychowywać lepiej służy forum www.belfrownia.pl

_________________



_________________

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Dla kogo forum?

Postautor: relicher » 2007-12-17, 17:39

W pełni zgadzam się z Nosferatą. Wy postów nie czytacie? Jak uczeń pyta się o związek z nauczycielemlem (itd). Przecierz po to jest to forum. A mówicie, że to tylko dla nauczycieli, a gdyby rodzic się zarejestrował, bo chiałby się poradzić, to co? Zablokować, bo to nie nauczyciel? Bzdura!
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Dla kogo forum?

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-22, 10:06

Boguś pisze:Skoro jest to forum dla nauczycieli , to proszę adminów i moderatorów o blokowanie i usuwanie stąd użytkowników , którzy są uczniami

bzdura

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: Dla kogo forum?

Postautor: Misiek1 » 2007-12-27, 19:50

Boguś pisze:Skoro jest to forum dla nauczycieli , to proszę adminów i moderatorów o blokowanie i usuwanie stąd użytkowników , którzy są uczniami


"Każcie mówić gdańszczanom >>Soczewica, koło, miele młyn<< Kto nie potrafi powtórzyć, ten Niemiec"
Wł. Łokietek
Spuścić ucznia z łańcucha!

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Dla kogo forum?

Postautor: akinomka » 2008-01-09, 21:28

Zauważyłam, że coraz więcej uczniów się loguje na forum i wypowiada też coraz chętniej. Niestety poziom tych wypowiedzi jest równy temu, co na co dzień słyszymy w pracy. Czy na pewno taka była idea tego forum? Rzeczowe dyskusje czy wskazówki giną w gąszczu pustych dysput, które nie prowadzą do niczego innego, jak tylko do zburzenia porządku na forum. Rozumiem, że niektórych może fascynować świat dorosłych, ale czy na pewno nauczyciele na tym nie tracą? Przyznam, że nie czuję jakobym cokolwiek z wypowiedzi uczniów zyskała.Widzę tylko niepotrzebny bajzel i dodatkową robotę dla moderatorów.

Przykład: wchodzę dzisiaj na forum, widzę, że jest odpowiedź w topicu, który mnie interesuje, a tu - bezsensowna wypowiedź ucznia, który chce przekonać o zaprzestaniu męczenia "biednych dzieci" wprowadzaniem kolejnych zasad. :?

Przyszłość widzę taką, że niedługo to forum zaleją posty temu podobne i nic już nie będzie można ustalać, dyskusje przemienią się w kłótnie z, jak to mówi o nich Miweus, trolami. Krótko mówiąc: forum, zamiast stawać się miejscem do wymiany dojrzałych, profesjonalnych myśli związanych z zawodem, stanie się ŚMIETNIKIEM (którego nikt nie będzie w stanie sprzątnąć).
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Dla kogo forum?

Postautor: walllly » 2008-01-09, 21:47

Biorąc pod uwagę fakt, że uczniów przybywa....bardzo szybko, jestem za pomysłem miwuesaa. Trudnio mi mowic obiektywnie ale warto powiedziec , ze szanujemy wasza prace, wlozona w rozpowszechnienie i zalozenie forum, dlatego uwazam, ze nie warto tego niszczyc.

pozdrawiam
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''



Jestem Młodym Polakiem!

Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Dla kogo forum?

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-10, 19:43

Ja się cieszę, że pojawili się tu uczniowie, bo dodają trochę życia. Jest o czym rozmawiać. Nie boję się konfrontacji. Kasika masz kilkanaście innych topików w których cmokasz się z towarzystwem i gadasz o dyrdymałach. Niech kilka bedzie troszke innych, żeby nie było za mdło.
Ostatnio zmieniony 2008-01-10, 19:55 przez Jolly Roger, łącznie zmieniany 1 raz.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Dla kogo forum?

Postautor: chiczi » 2008-01-10, 19:50

Jolly Roger pisze:Kasika masz kilkanaście innych topików w których cmokasz się z towarzystwem i gadasz o dyrdymałach


Chyba przesadzasz :roll:


Wróć do „Uwagi o forum”

cron