Tytuły tematów

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Tytuły tematów

Postautor: Jedliński » 2010-10-24, 11:06

Witam.
Mam prośbę, aby bardziej zwrócić uwagę na tytuły tematów. Na innych forach jest to czasem przestrzegane z ogromną surowością (nawet zamykają wątki - jak ktoś sie do tego nie stosuje).
Tytuł tematu musi informować o czym jest dany wątek. To bardzo pomaga przy szukaniu (pomijając zdolności naszej szukaczki). Przykład: tytuł "Mały kazusik do rozwiązania" - praktycznie o niczym nie informuje. Taki tytuł można dodać do opisu.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Tytuły tematów

Postautor: renati23 » 2010-10-24, 13:12

Dziękuję Jedliński, że zwróciłeś na to uwagę forumowiczów.
To ważny element funkcjonowania forum - jego przejrzystości i użyteczności.

Przypominam jeden z punktów regulaminu:
11. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć. Tematy, których tytuły pisane są wielkimi literami będą kasowane.

Najbardziej denerwuje mnie tytuł wątku: POMOCY!!!!. Nie mam już siły pisania do poszczególnych osób, aby poprawiły tytuł.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Tytuły tematów

Postautor: edzia » 2010-10-25, 08:34

Jedliński pisze:Tytuł tematu musi informować o czym jest dany wątek.
Również podpisuję się pod tym postulatem.

Aczkolwiek wątek o kazusach prawnych miał być chyba z założenia wątkiem bardziej pogaduszkowym, niż merytorycznym.

renati23 pisze:11. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć. Tematy, których tytuły pisane są wielkimi literami będą kasowane.
Ci, którzy zadają na forum jakieś pytanie, rzadko troszczą się o możliwość odnalezienia tego później w archiwum.

Jeśli chcemy utrzymać względny porządek na forum, trzeba chyba nie tylko postulować, ale i poprawiać za autorów tytuły ich wątków, uważam. A tematy, które zaśmiecałyby tylko archiwum, chyba rzeczywiście lepiej kasować.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Tytuły tematów

Postautor: Jedliński » 2012-04-07, 12:14

Dla mnie temat pt. "Niedoinformowani nauczyciele" nic kompletnie nie mówi lub mówi strasznie niejasno....
http://www.45minut.pl/forum/topics9/nie ... htm#102884

Coś bym dodałbym np. dług publiczny czy coś takiego, aby skonkretyzować temat.....

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Tytuły tematów

Postautor: renati23 » 2012-04-25, 23:16

podpięłam go pod wątek związany z edukacją finansową :wink:
http://www.45minut.pl/forum/topics9/edu ... vt6077.htm


Wróć do „Uwagi o forum”