Zdjęcia i obrazki

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Zdjęcia i obrazki

Postautor: linczerka » 2012-11-21, 19:42

W innym wątku toczy się dyskusja, jak wstawić zdjęcie np. na bloga, stronę szkolną, by nie można było pobrać/ściągnąć. Są jakieś zabezpieczenia? Jak to zrobić?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: Lydia » 2012-11-22, 20:17

linczerka pisze:W innym wątku toczy się dyskusja, jak wstawić zdjęcie np. na bloga, stronę szkolną, by nie można było pobrać/ściągnąć.

To jest w ogóle możliwe?
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: linczerka » 2012-11-22, 21:13

Ponoć można zdjęcia oglądać, ale nie można pobrać i dlatego pytamy specjalistów, jak to zrobić. Też się zastanawiałam, czy to możliwe, bo jakoś nie natrafiłam na obrazek/zdjęcie, którego nie dałoby się pobrać.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: vuem » 2012-11-22, 22:37

To jest możliwe. Np. Picasa Web Albums zdaje się daje taką możliwość, samodzielnie zaznaczamy opcję dostępności, np. zabezpieczenie hasłem albumów lub blokujemy możliwość ściągnięcia zdjęcia, tak więc i twórca szkolnej strony może to zrobić.
Nie pytaj mnie jednak jak to zrobić ;)

P.S. Z ciekawości zapytam, czemu ma służyć taka blokada?

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: Lydia » 2012-11-22, 22:39

linczerka pisze:Też się zastanawiałam, czy to możliwe, bo jakoś nie natrafiłam na obrazek/zdjęcie, którego nie dałoby się pobrać.

Nawet jeśli nie udało mi się skopiować zdjęcia myszką, to udało się zrobić screen.
vuem pisze:samodzielnie zaznaczamy opcję dostępności, np. zabezpieczenie hasłem albumów

W takim przypadku zdjęcia są widoczne dla wybranych.
Wydaje mi się, że wszystko można jakoś obejść. Im trudniej, tym ciekawiej :mrgreen:
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: vuem » 2012-11-22, 22:46

jam to właśnie pisze:samodzielnie zaznaczamy opcję dostępności, np. zabezpieczenie hasłem albumów lub blokujemy możliwość ściągnięcia zdjęcia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: linczerka » 2012-11-22, 23:04

vuem pisze:Z ciekawości zapytam, czemu ma służyć taka blokada?

Tu na forum w innym wątku ktoś miał taką potrzebę, więc zapytałam tu. Dzięki za wyjaśnienia.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: wulina » 2012-11-23, 09:09

A mnie się ostatnio nie udało ściągnąć samego zdjęcia. Owszem, mogłam zrobić screen, ale samego zdjęcia zapisać nie... Wniosek z tego, że można, ale nie wiem jak.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: marek474 » 2012-11-23, 21:53

Można, ale po co? Polecam program FastStone Capture, do przechwytywania obrazów, kompresji i prostej obróbki, bardzo przydatny...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: vuem » 2012-11-24, 08:03

Też nie widzę powodu, dlatego pytałem o cel takiego działania. Uczniowie moim zdaniem powinni mieć możliwość ściągnięcia sobie zdjęć.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: linczerka » 2012-11-24, 10:05

Forumowicz miał powód, dlatego zapytał, jak to zrobić.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: vuem » 2012-11-24, 18:14

Wiemy Linczerko;), pewnie po prostu dywagujemy sobie o potencjalnych powodach (lub ich braku)

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: kirlan » 2012-11-29, 12:38

8 - latek - że o starszych nie wspomnę obchodzi te wszystkie cudowne zabezpieczenia jednym klawiszem: "print screen" - jak jest zaawansowany to jeszcze sobie obrobi obrazek w IrfanView (przytnie, zmieni kolory, kontrast i takie tam).
obrazek widoczny NA RAZ w całości = obrazek do całkowicie do ściągnięcia.
============
zrobienie tak żeby obrazek był widoczny albo jako kiepskiej jakości miniaturka, albo jako powiększenie fragmentu wymaga bodajże znajomości PHP ... albo skorzystania z gotowych mechanizmów.
....
tu już trzeba 10 - latka - takiego co umie te print screeny porobić w odpowiedni sposób (sekwencja zachodzących na siebie "kafelków)" a potem posklejać w jeden kompletny duży obrazek
============
SUMA SUMARUM
można co najwyżej UTRUDNIĆ ściąganie obrazków tym leniwym i mniej obcykanym, ale zablokować się nie da!!! (chyba że zablokujesz dostęp do obrazka (hasło na folder w którym jest albo coś) - tylko po co publikować obrazek jeśli nie można go zobaczyć?
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN

Vroven
Posty: 6
Rejestracja: 2022-12-15, 02:31
Kto: rodzic
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: Vroven » 2023-04-27, 06:01

kirlan pisze:8 - latek - że o starszych nie wspomnę obchodzi te wszystkie cudowne zabezpieczenia jednym klawiszem: "print screen" - jak jest zaawansowany to jeszcze sobie obrobi obrazek w IrfanView (przytnie, zmieni kolory, kontrast i takie tam).
obrazek widoczny NA RAZ w całości = obrazek do całkowicie do ściągnięcia.
============
zrobienie tak żeby obrazek był widoczny albo jako kiepskiej jakości miniaturka, albo jako powiększenie fragmentu wymaga bodajże znajomości PHP ... albo skorzystania z gotowych mechanizmów.
....
tu już trzeba 10 - latka - takiego co umie te print screeny porobić w odpowiedni sposób (sekwencja zachodzących na siebie "kafelków)" a potem posklejać w jeden kompletny duży obrazek
Kiedy szukałem zdjęć do mojego najnowszego projektu, potrzebowałem czegoś, co oddawałoby tajemniczy, ale jednocześnie ekscytujący nastrój. Zawsze byłem zafascynowany dymem i jego niesamowitą zdolnością do tworzenia niepowtarzalnych kształtów i wzorów. Topiero gdy natknąłem się na stronę z darmowymi zdjęciami stockowymi sisi zdjęcia , uśmiech pojawił się na mojej twarzy. Ta strona zawierała setki, a może nawet tysiące zdjęć na temat dymu! Nie mogłem uwierzyć, że znalazłem tak bogaty zbiór zdjęć w jednym miejscu. Wszystkie zdjęcia były profesjonalne i wysokiej jakości. Znalazłem na tej stronie mnóstwo różnych wariantów dymu, w tym gęste kłęby i lekkie smugi. Nie mogłem się powstrzymać, aby nie pobierać ich wszystkich.
============
SUMA SUMARUM
można co najwyżej UTRUDNIĆ ściąganie obrazków tym leniwym i mniej obcykanym, ale zablokować się nie da!!! (chyba że zablokujesz dostęp do obrazka (hasło na folder w którym jest albo coś) - tylko po co publikować obrazek jeśli nie można go zobaczyć?

Dziękujemy za przekazanie nam wszystkich szczegółów.

lacherty
Posty: 5
Rejestracja: 2023-08-17, 22:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zdjęcia i obrazki

Postautor: lacherty » 2023-08-17, 22:56

Każdy ma swoje własne zdanie i ważne jest szanowanie opinii innych.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”

cron