Jakich programów do prezentacji używacie?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Jakich programów do prezentacji używacie?

Postautor: Jedliński » 2012-12-27, 08:37

Jakich programów do prezentacji używacie?

Coś oprócz PowerPointa używacie i jest godne polecenia?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Rysiu
Posty: 66
Rejestracja: 2012-09-04, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakich programów do prezentacji używacie?

Postautor: Rysiu » 2012-12-30, 18:05

Ja osobiście uznaję tylko i wyłącznie Power Pointa, ale jeżeli nie posiadasz takowego, a chcesz legalnego odpowiednika - Impress (część Open Office'a). Ja akurat Open Office'a osobiście nie uznaję, ale jest mnóstwo ludzi, którzy go sobie bardzo cenią i twierdzą, że w niczym nie ustępuje MS Office.

Prezentacje można też tworzyć w Google Docs - edytor jest online, dość upierdliwy w obsłudze i możliwości ma dość okrojone w stosunku do swoich "stacjonarnych" odpowiedników, ale jak się nie ma nic innego pod ręką - od biedy się nada.

kirlan
Posty: 90
Rejestracja: 2012-08-04, 19:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jakich programów do prezentacji używacie?

Postautor: kirlan » 2013-01-03, 15:37

Open Office zdecydowanie i wyraźnie jest słabszy od MS Office. :!:
Jednak różnice są odczuwalne dopiero przy zaawansowanych kwestiach - o których nie wszyscy w ogóle wiedzą a jeszcze mniej osób korzysta z tych funkcji.

Do typowych zadań Open Office (czyli w tym przypadku składnik: Impress) rzeczywiście spokojnie wystarczy.

Open Office ma 2 zalety:
1) LICENCJA - bezpłatna ;
2) Open-officem otworzysz i zapiszesz dokumenty w formatach otwartych (open office'owych) i w formatach Microsoftu , MS - Officem nie otworzysz, a ni nie zapiszesz plików w formatach office'owych !!
"Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy" - sentencja japońska
"Mądry nauczyciel bardziej dba o postępy ucznia niż o postępy planu" - moja jej interpretacja
I love Wuttke ! - a to powinno być motto MEN


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”

cron