Netbook w służbie nauczycielowi

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: haLayla » 2014-06-04, 14:58

Ja zrozumiałem słowo skutecznie w ten sposób, że wartość użytkowa tabletu jest taka sama, albo i wyższa niż netbooka :wink:
<3

Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 15
Rejestracja: 2014-05-21, 14:15
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: Angelo » 2014-06-05, 20:56

OK, to teraz już się nawzajem rozumiemy :). Co do wartości użytkowej, to zgadzam się z Tobą. Oczywiście kąt nachylenia można rozwiązać poprzez dokupienie specjalnej podstawki, tak samo sprawa wygląda z dodatkową klawiaturą. Ale to raczej nie na tym powinno polegać. Ja tam wolę "żywe" klawisze niż ekrany dotykowe.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: haLayla » 2014-06-05, 22:27

Ale w ten sposób musisz nosisz dodatkowe akcesoria, żeby mieć taką użyteczność jak netbook. To dla mnie już łatwiej netbook kupić, niż potem się martwić, że się jakiejś podstawki nie zabrało.
<3

Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 15
Rejestracja: 2014-05-21, 14:15
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: Angelo » 2014-06-06, 20:38

Dlatego napisałem, że nie na tym to powinno polegać, żeby dokupywać akcesoria, które w innym sprzęcie są częścią integralną. Jednak większość nabywców sądzi inaczej (wspomniane już przeze mnie wyniki sprzedaży) wśród tej wszechobecnej mody na ekrany dotykowe.

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: izolator » 2014-06-10, 13:37

Typowy tablet z androidem słabo się nadaje do czegoś więcej niż czytanie książek i nieprzegadanie internetu, a takie z Windowsem i dużą ilością portów kosztuje wiele więcej niż dobrej klasy netbook. Sam od kilku lat używam 9' Acera i 2gb ramu i procesor 1.6 wystarcza do Worda, power pointa i typowej pracy biurowej, dodatkowo jest mały i bateria trzyma prawie 6 godzin.

Awatar użytkownika
anna_maria
Posty: 14
Rejestracja: 2014-07-31, 09:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: anna_maria » 2014-08-26, 09:38

Tablet jest bardzo ciekawym i funkcjonalnym urządzeniem - w domu, można na nim czytać książki, oglądać ulubione seriale, a nawet zainstalować w nim pilota do telewizora, ale w pracy nie sprawdza się najlepiej, ponieważ jest mały i nie ma dużej pamięci, a czasem nawet nie jest kompatybilny z innymi urządzeniami, dlatego w szkole jak najbardziej notebook moim zdaniem

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Netbook w służbie nauczycielowi

Postautor: Basiek70 » 2014-08-26, 17:27

mam netbooka na potrzeby szkolne i świetnie się sprawdza; próbowałam z tabletem (z androidem), nie da rady
i netbook ma dużo pamięci, mam wszystko od razu na nim
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”