jak zainstalować liveboxa?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

jak zainstalować liveboxa?

Postautor: malgala » 2007-12-07, 21:55

Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie (bom ja to raczej samouk komputerowy).
Korzystam z neostrady. Chciałabym mieć dostęp jednocześnie do internetu na dwóch domowych komputerach i zafundowałam sobie liveboxa. No i teraz nie wiem dokładnie jak go zainstalować. Co mam gdzie podłączyć, czy dotychczasowy modem neostrady trzeba najpierw odinstalować i co zrobić, żeby internet działał na obu komputerach.

Awatar użytkownika
mihauu
Posty: 132
Rejestracja: 2006-03-27, 20:29

Re: jak zainstalować liveboxa?

Postautor: mihauu » 2007-12-08, 09:59

Instrukcja obsługi od liveboxa jest dobra :) dużo animacji na cd, do tego obrazkowa wersja na papierze poradzisz sobie :)

Nic tylko czytać ze zrozumieniem i klikać :)

Lepiej podlaczyc liveboxa przez siecówkę (ethernet, wejscie w kompie takie jak od telefony, tylko większe ;)) niż przez usb.

P.S. Ludzie na infolinii tpsa są po to aby pomagać klientom, a nie tylko przyjmować skargi, że coś nie działa. Polecam dzwonić.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jak zainstalować liveboxa?

Postautor: malgala » 2007-12-08, 11:06

No to jutro zabieram się do pracy, bo dziś nie mam czasu na dokładne wczytywanie się w instrukcję i taką zabawę. Też mam nadzieję, że sobie poradzę skoro ze sformatowaniem dysku i ponownym zainstalowaniem systemu też jakoś dałam radę. Jednak zawsze lepiej kilka fachowych porad uzyskać. Jakoś tak pewniej się potem do działania podchodzi. Podobno najtrudniejszy pierwszy krok, at to mój "pierwszy raz". :mrgreen:

Awatar użytkownika
mihauu
Posty: 132
Rejestracja: 2006-03-27, 20:29

Re: jak zainstalować liveboxa?

Postautor: mihauu » 2007-12-08, 13:31

He he

jeśli się nie uda to był to Twój ostatni post na belfrowni :D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jak zainstalować liveboxa?

Postautor: malgala » 2007-12-08, 13:49

nie strasz, bo taka bojąca to ja nie jestem, a jak dotąd to wszystko co robiłam jako "swój pierwszy raz" jakoś mi się udawało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”