opiekun pracowni komputerowej

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
butek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-22, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

opiekun pracowni komputerowej

Postautor: butek » 2007-12-29, 18:18

Jestem nauczycielem informatyki. Interesuję sie tą tematyką dogłębnie od 14 lat. Administruję stroną (sam ją wykonałem na bazie Postnuke), administruję 3 pracowniami itd. W prównaniu z moimi kolegami z innych szkól to wiem dużo (nie chcę być zarozumiały, ale swoja wartość tez trzeba znać). Oczywiście jak na razie wszystko robie za darmo. Ostatnio dyrektor poprosił mnie o pracę w księgowości (podłączanie kabli itp.) ... i zaczyna mnie rzucać. Powiedziałem mu że czas najwyższy to jakoś uregulować. W końcu nie będę tego robił społecznie do końca życia. Jak to jest w Waszych szkołach ?
Pozdrawiam Miras

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: Misiek1 » 2007-12-29, 19:02

Jeżeli chcesz zachowywać się asertywnie...

* Używaj otwarcie słów tak i nie.
* Wyrażaj otwarcie swoje oczekiwania, a jeżeli ktoś traktuje Cię nieodpowiednio - powiedz mu o tym oraz wskaż jak chcesz być na przyszłość traktowany.
* Nie przepraszaj jeśli nie zawiniłeś.
* Nie usprawiedliwiaj się, ani nie tłumacz nadmiernie, natomiast wyjaśniaj powody swojego postępowania, jeżeli chcesz być dobrze zrozumiany.
* Nie napadaj na rozmówcę, nie strasz go, nie poddawaj w wątpliwość jego charakteru lub myślenia.
* Używaj komunikatów typu JA, a nie komunikatów typu TY, dla przykładu - jeżeli ktoś domaga się od Ciebie więcej niż przewiduje to zares obowiązków, nie napadaj go słowami "Pan za dużo ode mnie wymaga, Pan lekceważy mój czas" tylko powiedz "czuję złość/jest mi przykro kiedy nie jestem wynagradzany za swoją pracę".
* Gdy jesteś atakowany - broń się. Nie pozwalaj na naruszanie Twojej godności osobistej. Nie zgadzaj się na to, aby ktoś Cię traktował w sposób raniący Twoje uczucia. Pomocą mogą być takie zdania: "Nie podoba mi się sposób, w jaki do mnie mówisz", "Nie życzę sobie być tak traktowany", "Nie chcę, żebyś zwracał się do mnie w ten sposób", itp.
* Staraj się nie kłamać - masz prawo być sobą, nie wstydź się siebie, nawet jeśli popełniasz błędy.
* Mów jasno i wprost, o co Ci chodzi.
* Pytaj otwarcie, gdy czegoś nie rozumiesz.
* Mów, że nie wiesz, gdy czegoś nie wiesz; mów, że nie chcesz o czymś mówić, jeśli nie chcesz o tym mówić.
* Zwróć uwagę by realizować swoje zamiary nie krzywdząc innych.
* Przyznaj innym dokładnie takie same prawa do asertywnego zachowania, jakie przyznajesz sobie.


wszystko z Wikipedii ;D
Spuścić ucznia z łańcucha!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-29, 20:08

U mnie informatyk też działa społecznie i tak tez podchodzi do swoich obowiązków. Jak ma czas i ochotę to coś tam pogmera przy kompach, a jak nie ma to kaszkiet na głowę i do domu.
Spokojnie, nie rzucaj się tylko wyznacz granice co robisz, co możesz robić i co zrobisz, ale w zamian. Jak nie to "strajk włoski"

Był taki dowcip, że wraca mąż do domu, a tam na podwórku pranie porozwalane po trawniku na wejściu młodszy syn obija młotkiem płytki, a wewnątrz w salonie rozlany kisiel obsrany młodszy syn wyjada jego okularami przeciwsłonecznymi, a córa umaziana drzemem przymierza sukienki matki. Przerażony pyta
gdzie matka?
Na górze - odpowiada córa
Idzie mąż na górę,,a jego żona pije piwo i ogląda Ewę Drzyzgę.
- Co jest? wrzeszczy mąż
- Wypominasz, że nic nie robię, więc w końcu się dostosowałam, żeby choc raz słusznie usłyszeć, że nic nie robię.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: Misiek1 » 2007-12-29, 22:47

Dobre!

I łatwiejsze.
Spuścić ucznia z łańcucha!

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: arte » 2008-01-22, 14:25

-------------
Ostatnio zmieniony 2008-04-10, 21:54 przez arte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: Misiek1 » 2008-01-22, 15:46

Hardyś człecze
Spuścić ucznia z łańcucha!

Awatar użytkownika
butek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-12-22, 09:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: butek » 2008-01-22, 21:16

A ile dostałeś ? Nie wiem od ilu zacąć rozmowę z dyr. ? Moje czynności : strona , konserwcja komputerów około 60 (trzy pracownie) , sekretariat, księgowość
Pozdrawiam Miras

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: opiekun pracowni komputerowej

Postautor: arte » 2008-03-17, 23:27

------------------


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”