problemy ze skypem

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-08, 19:04

Potrzebuję pomocy bardziej obeznanych w komputerowych wyskokach ode mnie.
Zainstalowałam skypa i jest problem. Słyszę osobę, z którą rozmawiam a ona mnie nie słyszy. Coś musi być nie tak jak powinno z konfiguracją mikrofonu. Sprawdzałam czy działa rejestrator dźwięku - działa. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Wykonując rozmowę testową nie jest odtworzona moja wiadomość a nawet bardzo często połączenie zostaje przerwane. Może coś w ustawieniach skypa też trzeba przestawić? Pomóżcie bo prawie cały dzień się z tym męczę i bez skutku.

|||Anonymous|||
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-10, 21:45

Re: problemy ze skypem

Postautor: |||Anonymous||| » 2008-03-10, 22:41

Zainstaluj najnowszą wersje Skype'a i wszystkie łatki (inaczej zwane patch'e). Gdy to nie pomoże, zobacz ustawienia mikrofonu (w Skype!) i zobacz, czy nie masz wyciszonego. Jeżeli masz pakiet Nero, to sprawdź, czy w Nero Wave Editor możesz nagrywać dźwięk (jeżeli umiesz :)). Jaką masz prędkość łącza internetowego?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: problemy ze skypem

Postautor: ann » 2008-03-11, 10:09

malgala pisze:Sprawdzałam czy działa rejestrator dźwięku - działa.

tzn nagrywa dźwięk z mikrofonu? (często jest tak, że mikrofon wkłada się "nie w tą dziurkę" ;) )
druga rzecz - zerknij tutaj
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-12, 09:29

Z porad dotyczących ustawień dźwięku już korzystałam. Sprawdzałam to tyle razy, że wszystko dokładnie pamiętam bez zaglądania do pomocy. Mikrofon mam włożony do odpowiedniego gniazda. Jest ono przecież oznakowane. Jak wetknę go w inną dziurkę to na karcie dźwiękowej przy wejściu mikrofonu pojawia się czerwony x, czyki pokazuje błąd. W tej właściwej tego x nie ma.
|||Anonymous||| pisze:Jeżeli masz pakiet Nero, to sprawdź, czy w Nero Wave Editor możesz nagrywać dźwięk (jeżeli umiesz

sprawdziłam - nagrywa
Instalowałam już różne wersje, w każdej ten sam problem.
|||Anonymous||| pisze:Zainstaluj najnowszą wersje Skype'a i wszystkie łatki (inaczej zwane patch'e). Gdy to nie pomoże, zobacz ustawienia mikrofonu (w Skype!) i zobacz, czy nie masz wyciszonego.

Teraz mam najnowszą. A skąd pobrać te wszystkie łatki?
W ustawieniach ni4e widać, żeby mikrofon był wyciszony, a jak próbuję rozmowę testową to czasami pojawia się komunikat "skyp słyszy, że mówisz do wyciszonego mikrofonu"
podczas rozmowy ikonka mikrofonu jest przekreślona. Jak na nią najadę pojawia się napis wycisz mikrofon. gdy kliknę napis przywróć głos. Przekreślenie jednak jest cały czas.
Jak w czasie rozmowy kliknę na ikonkę słuchawek, to wskaźnik mikrofonu pokazuje, że rejestruje on głos.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: problemy ze skypem

Postautor: Ingeborga » 2008-03-12, 19:07

to może jakiegoś sterownika brakuje, o którym zwykli śmiertelnicy nie wiedzą... tylko wtajemniczeni :wink:
...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-12, 21:04

no ja raczej do tych zwykłych śmiertelników się zaliczam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: problemy ze skypem

Postautor: Witold Telus » 2008-03-14, 17:35

A może w ustawieniach mixera systemowego odznaczona jest opcja nagrywania z mikrofonu?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-14, 19:00

a gdzie to zobaczyć można? bo w regulacji odtwarzania mam zaznaczone wyciszenie mikrofonu a w regulacji nagrywania mikrofon jest zaznaczony i w zaawansowanych zaznaczone 1 Mic Boost

Awatar użytkownika
haniux
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-06, 20:10

Re: problemy ze skypem

Postautor: haniux » 2008-03-14, 19:17

Mixer systemowy to o ile się nie mylę zwyczajna regulacja głośności: panel sterowania/dźwięki i urządzenia audio/zaawansowane lub start/wszystkie programy/akcesoria/rozrywka/regulacja głośności...
Ale skoro można nagrywać dźwięk (jest on potem słyszalny) to tam wszystko gra...

A czy problem nie stoi po stronie "słuchacza"? Może to on nie włączył głośników 8)

malgala pisze:mikrofon jest zaznaczony

Zaznaczony, ale czy głośność jest dobrze ustawiona?
Bo może być zaznaczony "ptaszkiem", ale prawie maxymalnie wyciszony...

Obrazek


Jest jeszcze taka możliwość, że podczas dzwonienia/rozmowy z kimś mikrofon jest wyciszony...
Obrazek
Ikonka zaznaczona na obrazku kółkiem odpowiada za włączenie/wyciszenie mikrofonu podczas rozmowy.


Jeśli to nie pomoże to nie mam pojęcia :>
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-14, 20:03

Mikrofon jest zaznaczony i nie jest wyciszony. Suwak przesunięty do góry. A tę ikonkę na obrazku też juz sprawdzałam. Nie jest tam wyciszony bo jak na nią najadę myszką to pojawia się napis wycisz mikrofon (a gdy kliknę i potem najadę - przywróć głos lub coś w tym stylu). I różne wersje już instalowałam, nawet te wczweśniejsze - z każdą ten sam problem.

Awatar użytkownika
haniux
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-06, 20:10

Re: problemy ze skypem

Postautor: haniux » 2008-03-14, 20:15

A w SKYPE - narzędzia/opcje/audio - wybrane jest "domyślne urządzenie windows" czy coś innego?

I czy na pewno problem nie leży po stronie rozmówcy, bo tu wszystko wydaje się być dobrze ustawione?
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-14, 20:19

Wybrane jest domyślne a sprawdzałam rozmowę testową i z 2 z różnymi rozmówcami. Te dwie osoby słyszałam i nawet podobno początek mojej rozmowy też było czasami słychać.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-14, 20:22

Próbowałam jeszcze połączyć się przez gg i ten sam problem. Ja słyszę a mnie nie słyszą.

Awatar użytkownika
haniux
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-06, 20:10

Re: problemy ze skypem

Postautor: haniux » 2008-03-14, 20:41

I jeszcze jedno... O ile dobrze się orientuję Skype wymaga WIN-XP lub 2000 (u rozmawiających), przy starszych wersjach WIN pojawiają się problemy... Może to z tym związane?
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: problemy ze skypem

Postautor: malgala » 2008-03-14, 20:43

mam XP


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”