Moodle - platforma e-learningowa

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marcos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-21, 19:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: marcos » 2008-11-25, 20:01

Wykorzystuję Moodla - platformę edukacyjną umożliwiającą prowadzenie zajęć w szkole i poza nią. Zamieszczam dodatkowe materiały dla chętnych. Wyniki testów są widoczne natychmiast po ich wykonaniu. Każdy uczeń jest oceniany za czynny pobyt na platformie, wykonywanie zadań, umiejętność komunikowania się, zajmowania głosu na forum. Oprócz typowych zadań szkolnych staram się rozwijać zainteresowania uczniów poprzez umożliwianie samodzielnych lub grupowych opracowań podanych tematów, problemów. Ograniczam się do podania linków do stron www oraz zadań do wykonania i systemu oceniania. Reszta należy do zainteresowanych (metoda WebQuest). Zapraszam na http://www.elearning-sp12.miasto.zgierz.pl/moodle/

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: Jolly Roger » 2008-11-27, 14:00

Idzie nowe
Ponoć w programie komp dla gimnazjalisty jest przewidziana praca metodą WebQuest. Przynajmniej ma być to omawiane na szkoleniu dla nauczycieli. Dla mnie dobry kierunek, ale ciekaw jestem jak bedzie z realizacją.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

marcos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-21, 19:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: marcos » 2008-11-27, 17:33

Dla mnie także. Natomiast dziś koleżanka związkowiec omawiała nam sprawę prywatyzacji szkolnictwa. Prawdopodobnie szkoły mają być przejęte nawet nie przez samorządy, lecz przez osoby prywatne i pięknie połączyła tą sprawę z trendem przejmowania wzorców z zachodu, dając do zrozumienia pozostałym, że to co ja robię, ten cały konstruktywizm, wykorzystanie komputera w pracy z dziećmi, te nowoczesne metody to wszystko jest po to, aby przekonać rodziców,że zmiany są niezbędne, a co za tym idzie trzeba rozwiązać kuratoria, przejmą nas prywaciarze, którzy będą płacić ile im się spodoba, swoim lepiej a pozostałym mniej. Sytuacja bez wyjścia. Czy lepiej aby zostały kuratoria, karmiły się papierami i nic nie robiły w kierunku modernizacji szkolnictwa - za to my spokojnie pracujemy, mając zagwarantowane zarobki stałe. Czy wprowadzić nowoczesność za cenę prywatyzacji i nie wiadomo w jakim stopniu sprawiedliwego traktowania nauczyciela.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: Jolly Roger » 2008-11-30, 10:36

"Ponoć" to jest hasło targowych przekupek. Jak pokarze konkretny projekt to wtedy niech bije pianę, a nie na podstawie urojeń próbuje siać ferment.

Ponoć ZNP sprywatyzowało sporo osrodków wczasowych dla nauczycieli. gdzie ta kasa??
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: jozly » 2009-01-24, 17:06

marcos pisze:Wykorzystuję Moodla - platformę edukacyjną umożliwiającą prowadzenie zajęć w szkole i poza nią.

Byłem i z ciekawością obejrzałem. Rozumiem, że na stronie są nie tylko kursy, ale i różne wiadomości szkolne, czyli jest to jednocześnie jakby szkolna strona www. W nagłówku - moim zdaniem - przydałby się napis lub baner wyjaśniający jaka to strona, do kogo należy.

Sam też zajmuję się Moodle i dlatego ciekawi mnie, jak uczniowie szkoły podstawowej podchodzą do takich kursów, czy to nie jest za trudne? Dotychczas e-learning był popularny raczej w szkołach wyższych. I co z tymi, którzy nie mają w domu internetu?

Przy okazji napomknę, ze niedawno ukazał się chyba pierwszy polski podręcznik do Moodle (o którym więcej można przeczytać tutaj: http://elearning-20.blogspot.com/2008/10/z-moodle-pod-reke.html). Dotychczas była dostępna tylko tłumaczona dokumentacja w wersji elektronicznej.

marcos
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-21, 19:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: marcos » 2009-04-04, 21:47

jozly pisze:Sam też zajmuję się Moodle i dlatego ciekawi mnie, jak uczniowie szkoły podstawowej podchodzą do takich kursów, czy to nie jest za trudne?

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem - nie przychodzą do mnie powiadonienia.
Trzeba sporo czasu stracić, aby nauczyć uczniów poruszania się po platformie. Moodla wykorzystuje raczej w szkole - uczniowie w domach mają niestety inne zajęcia (grają - używają komputera jako medium rozrywki). Myślę jednak, że podstawówka jest dobrym miejscem na pokazanie, że komputer może służyć również do nauki.

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: jozly » 2010-06-24, 10:33

Jolly Roger pisze:" Jak pokarze konkretny projekt ...


pokaże - panie nauczyciel

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Moodle - platforma e-learningowa

Postautor: Jolly Roger » 2010-06-26, 09:12

masz mnie. Miłej zabawy wykopaliskowej. Na pewno coś jeszcze będzie :wink:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”