Nauczyciel informatyki z "papierami".

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-19, 13:38

Witam wszystkich!
Stanęłam przed nie lada problemem otóż w naszej szkole informatyk odszedł tak z dnia na dzień na urlop. Ku mojej rozpaczy ja mam za niego prowadzić zajęcia w gimnazjum i opiekować się siecią. Nie wiem czy sobie poradzę.
-gdzie mogę znaleźć informacje na temat sieci?
-czy lepsze są warsztaty czy "podyplomówka"?
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 21:28 przez aggrrr, łącznie zmieniany 2 razy.

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-19, 14:10

Nie, ale dyrekcja też jest bez wyjścia- nikt nie chce się tego podjąć i nikogo nie znajdą w trakcie roku, a ja jedyna mam kwalifikacje.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 21:13 przez aggrrr, łącznie zmieniany 1 raz.

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-19, 14:55

I dlatego tu jestem, mi nie chodzi o kasę wolę mniej zarabiać niż nie spać po nocach. Zaznaczę, że uczyłam w tej szkole informatyki. Wszystkie doskonalenia które robiłam były pod kątem innego przedmiotu. Od informatyki odbiłam się zupełnie. A obawiam się, że raczej naprawdę nie mam wyboru, z tego co wiem moje obecne godziny mają być rozdysponowane dla innych n-li np wracających z urlopów. Nie wiem może moje obawy są nieuzasadnione bo tak naprawdę nikt jeszcze mi nic nie powiedział otwarcie, wiem tylko na pewno że mam przejąć pracownię i nikt mnie nie pytał o zdanie: chcę czy nie- niestety. A tak nawiasem mówiąc to myślisz, że dlaczego się tym tak przejmuję na pewno nie z chęci zarobku wierz mi, nie zazdroszczę sobie. Raczej nie mam wyboru.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 21:16 przez aggrrr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: agadanuta » 2009-01-19, 15:42

Ja uczyłam inforamtyki w tamtym roku (z dnia na dzień), bo informatyk odszedł na urlop zdrowotny. W gimanzjum i w podstawówce. Z tym, że ja nie mam papierka, a tylko osobiste doświadczenie. Uczyłam za pensję stażysty w związku z tym, bo nie było innej osoby w szkole, której można było powierzyć pracownię bez obaw (nauczyciele z papierkami, nie mieli o pracowni, ani inforamtyce pojęcia).
Uczenie inforamtyki, zwłaszcza w gimanzjum to fajna sprawa, jeśli jest to dla człowiek hobby. Dla mnie było.

Jeśli chodzi o sieć, to informatyk szkolny nie musi się tym zajmować, gdyż siecią zajmować się powinien ktoś kompetentny z papierkiem "Zarządzanie sieciami". Zazwyczaj w szkołach spada to na barki inforamtyków, i wówczas powinni brać za to dodatkowe pieniądze (szkoła powinna zawrzeć z nimi osobną umowę), lub za obopólną zgodą (dyrekcja - nauczyciel) dostawać za takie dodatkowe prace wyższy dodatek motywacyjny.

Jest serwis dla opiekunów szkolnych pracowni interetowych http://sbs.2p.pl/

No cóż - ja zazdroszczę - pouczyłabym informatyki dalej. A tak, to cóż - wracam do mojej dziedziny, która nota bene tez jest moja pasją. :)

Życzę powodzenia i satysfakcji!

Ale tak na marginesie - robienie sobie kwalifikacji do uczenia z czegoś, o czym nie mamy pojęcia, lub nie mamy takich zainteresowań, to chyba nie jest najlepszy pomysł.

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-19, 16:23

Dziękuję agadanuta, zawsze trochę raźniej 8)
Niestety w szkole nie ma pasjonatów jeśli chodzi o informatykę. Ten serwis znam. Wygląda na to, że będę musiała "zarwać" kilka nocy, a dopiero potem do prowadzenia lekcji :| . Przecież nie będę ich uczyła formatowania i arkusza. Tylko co z siecią???

agadanuta pisze:Jeśli chodzi o sieć, to informatyk szkolny nie musi się tym zajmować, gdyż siecią zajmować się powinien ktoś kompetentny z papierkiem "Zarządzanie sieciami".


Jesteś pewna? Ja nie mam takiego papierka, przynajmniej nic o tym nie wiem. Więc może mi się uda wymigać, choć czarno to widzę.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 21:20 przez aggrrr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: agadanuta » 2009-01-19, 16:46

Na pewno.
Tu cytat: "Zakres obowiązków nauczycieli informatyków w wielu szkołach budził wątpliwości. Wyjaśnia je pismo z MEN, w którym mowa jest o:
- dodatkowym wynagrodzeniu dla nauczyciela za serwisowanie sprzętu w szkole ( dodatek motywacyjny);
- obniżeniu pensum godzin w celu wykonywania prac zleconych (tu: serwisowanie) w porozumieniu z oraganem prowadzącym;
- zatrudnieniu innej osoby, która zajmowałaby się tylko serwisowaniem sprzętu w szkole.
Nauczyciel informatyki jest nauczycielem tego przedmiotu, a nie serwisantem."

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-19, 18:40

Dziękuję bardzo, więc od razu zaznaczę jeśli do takiej rozmowy dojdzie, że tym się zajmować nie będę.
A tymczasem dzięki życzliwości forumowiczów (ludzkich ludzi :D) mogę się i tak wiele nauczyć. Biorę się za naukę i odliczam dni do powrotu właściwego człowieka na właściwym miejscu tj. naszego informatyka.
A może ktoś może mi polecić jakieś poradniki, albo książki np. tworzenie stron www na poziomie gimnazjum, albo coś z programowania. Naprawdę nie mam pojęcia od czego zacząć. Z tego co czytałam w innym wątku tego forum (czy podforum) to zdania są podzielone na temat tego czego uczyć w gimnazjum.
Ale tak na marginesie - robienie sobie kwalifikacji do uczenia z czegoś, o czym nie mamy pojęcia, lub nie mamy takich zainteresowań, to chyba nie jest najlepszy pomysł

Życie jest przewrotne jak się okazuje. W tej sytuacji chyba jednak muszę... a to fakt nie specjalnie interesowałam się informatyką.... chyba, że raptem odkryję w sobie chęć zgłębiania tajników informatyki (ciche nadzieje- bo tak czy siak to się przecież przydaje) :wink:
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 21:23 przez aggrrr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: malgala » 2009-01-19, 19:27

Sprawdź jaki program był realizowany przez tego nauczyciele i być może są w szkole jego plany wynikowe lub coś w tym stylu.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: Jedliński » 2009-01-19, 21:06

spoko -nie takie rzeczy się robiło :)....ważne ,że jesteś osobą otwartą i chcesz się doskonalić...

Imho myślę,że w takich warunkach nikt nie będzie wymagał od Ciebie cudów,ale zwykłych lekcji na w miarę przyzwoitym poziomie....

wpisz sobie w google np. technologia informacyjna dla gimnazjum.....ja przypuszczam,że na rynku jest sporo łopatologicznie prostych podręczników z płytami cd.....

poradzisz sobie....
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: agadanuta » 2009-01-20, 17:14

Mogę zaproponować coś, z czego korzystałam (jako z dodatkowej pomocy, bo podręcznik mamy inny w gimanzjum): Koba Grażyna ; "Informatyka. Podstawowe tematy. Podręcznik dla gimnazjum z płytą CD-ROM". Łopatologiczne :P

aggrrr
Posty: 13
Rejestracja: 2008-12-11, 11:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: aggrrr » 2009-01-20, 18:12

Dziękuję, zamówię i sprawdzę. :)
U nas w gimnazjum korzystają z podręcznika:
"Lekcje z komputerem. Gimnazjum 1-3 Podręcznik informatyki + CD" Jochemczyk Wanda...

pozdrawiam :)

Przepraszam za zmiany w moich postach. Sens pozostał.
Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. :)

Mec1982
Posty: 4
Rejestracja: 2012-02-18, 17:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

mgr Informatyk z przygotowaniem pedagogicznym

Postautor: Mec1982 » 2012-02-18, 18:12

Jak widzę coś takiego to krew mnie zalewa - szukam pracy choć jestem specjalista w te klocki i nie mogę znaleźć ponieważ blokują mi ją właśnie takie osoby jak Ty (LAMERZY Z INFORMATYKI) - nie maja zielonego pojęcia o sieci o tworzeniu stron www nie mówiąc już o programowaniu a łapią się byle pozostać na etacie w szkole. Jestem po 5 letnich studiach INFORMATYCZNYCH które nie należą do łatwych! a nie po kursach komputerowych hehe 1 , 2 lub 3 stopnia lub podyplomówkach informatycznych co jest śmiechem! A jeszcze bardziej denerwuje mnie to jak po znajomości przyjmują osoby do szkół bez pełnych uprawnień i jeszcze sponsorują im przygotowanie pedagogiczne.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: mgr Informatyk z przygotowaniem pedagogicznym

Postautor: haLayla » 2012-02-18, 18:31

Mec1982 pisze:Jak widzę coś takiego to krew mnie zalewa - szukam pracy choć jestem specjalista w te klocki i nie mogę znaleźć ponieważ blokują mi ją właśnie takie osoby jak Ty (LAMERZY Z INFORMATYKI)


Taa... Skoro jesteś takim specjalistą to czemu nie znajdziesz zatrudnienia w innym miejscu, za dużo lepsze pieniądze? I może jeszcze kurs poprawnego pisania sobie opłacisz z tej pensji? :)
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: malgala » 2012-02-18, 18:37

Mec1982 pisze:Jestem po 5 letnich studiach INFORMATYCZNYCH które nie należą do łatwych! a nie po kursach komputerowych hehe 1 , 2 lub 3 stopnia lub podyplomówkach informatycznych co jest śmiechem!

I jesteś najlepszy, i najlepiej potrafisz uczyć.
To rozżalenie mogłabym nawet trochę zrozumieć, bo mój syn też pracy szuka.
Ale skoro jesteś tak dobry, to czemu szukasz pracy tylko w szkole?
Masz przygotowanie pedagogiczne?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel informatyki z "papierami".

Postautor: haLayla » 2012-02-18, 20:51

Rozżalenie to i ja rozumiem, chociaż pracy nie szukam. Ale zgryźliwości zahaczające o obrażanie innych użytkowników mógłby sobie odpuścić.
<3


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”

cron