Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: dushka » 2006-08-05, 22:40

Ciekawa jestem, czy, jak i w jakim stopniu wykorzystujecie to potężne narzędzie, by stworzyć coś nowatorskiego dla uczniów?
Ja na kompie pracuję prawie cały czas. No bo, jak to w NZ, robię bardzo wiele kart pracy - szczególnie, że pracując w klasie integracyjnej prowadzę też zajęcia wyrównawcze i nauczanie indywidualne. Działam na edytorach tekstu, programach do tworzenia prezentacji multimedialnych, programach graficznych. Oczywiście, nieodzownym elementem jest tu Internet ;) A ostatnio bawię się w naukę html'a, juz mi świta w głowie pomysł wykorzystania go do ćwiczen :D

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

komputer-narzędziem (bezmyślnym)

Postautor: Piotr » 2006-08-25, 22:32

W komputer można wprowadzić mnóstwo zadań:działami i z wymianą danych liczbowych;ze stopniowaniem trudności.Wówczas uczeń,mając dostęp [w bibliotece szkolnej] może pobrać kilka zadań.Trenuje lub prosi kogoś o instrukcję.Na sprawdzian -przedstawiciel klasy losowo pobiera i drukuje dwa zestawy po kilka zadań-nikt nie może mieć pretensji.Mogą być zadania segregowane z punktacją i uczeń stosownie do swych umiejętności nabywa i gromadzi punkty-ich suma daje ocenę.Pięknie można pracować na zadaniach,w których punktowany jest wynik końcowy (micząco pomija się cały tok rozumowania).TU wraz z punktacją pojawia się prawidłowy wynik.Zaletą przedsięwzięcia jest bogactwo i różnorodność zadań.Zasób można ubogacać- od zadań najłatwiejszych po zadania na maxa.Dobrze jest mieć Bank Zadań Konkursowych- z konkursów regionalnych: dla zaznaczonego poziomu -klasy[oddziału].[Według mnie ocena celująca rozmija się ze swoją naturą (bywa przyczynkiem do średniej)].Piotr.
P.S.Osobiście lubię szelest kartek książki ze zbiorami zadań.Tym bardziej,że uwielbiam rosyjskie zbiory zadań,mam też słowackie.Mam ogromną bibliotekę matematyki i statystyki.

[ Dodano: 2006-08-27, 14:25 ]
Oto jestem w posiadaniu wydań książkowych "Sprawdziany dla nauczycieli 4-6", "Sprawdziany 1-3" i w obu pozycjach są załączone płytyCD.Jeżeli przyjąć rozsądną cenę tychże pozycji,ich dostępność,pracowitość ucznia i troskę jego rodziców - TO NIE JEST ŁATWO sprostać własną pracą tej profesjonalnej książce.[Może nawet szkoda czasu i energii-lepiej ów czas spożytkować na przygotowanie ZAWSZE NOWYCH sprawdzianów.Rozpropagować książkę wśród rodziców,aby sobie zafundować MIŁE sprawdzanie klasówek i cieszć się dobrymi ocenami podopiecznych.]Czemu żałować uczniowi dobrej oceny,gdy on wykonał trening około 70 zadań.[Czas się zmienia coraz trudniej o" jelenia".]Piotr.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: malgala » 2007-08-10, 18:25

Piotr pisze:Rozpropagować książkę wśród rodziców,aby sobie zafundować MIŁE sprawdzanie klasówek i cieszć się dobrymi ocenami podopiecznych

Łatwo powiedzieć rozpropagować, trudniej wykonać. Zależy to w dużej mierze od zasobności portfela rodziców oraz ich zainteresowania potrzebami edukacyjnymi własnych dzieci. W moim środowisku podręcznik tak, ale jakieś dodatkowe materiały to już uważają za bzdurny wymysł nauczyciela. Pozostają mi tylko własne zasoby i kserowanie.

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Marzena82 » 2007-08-10, 21:53

Zgadzam się z Tobą Dushka,że jednym z zadań jakie spełnia mój komputer to tworzenie kart pracy oraz przygotowania prezentacji w Power Point wprowadzających do nowego zagadnienia czy tematu. Ostatnio także prezentacje multimedialne bardzo często wykorzystywałam na apelach czy akademiach. Tak naprawdę mając komputer oraz możliwość dostępu do Internetu przygotowanie zajęć jest o wiele łatwiejsze, przyjemniejsze,a przede wszystkim zajmuje mniej czasu.( Pamietam swój pierwszy rok studiów,jak nie posiadałam jeszcze komputera,nie mówiąc o Internecie i własnoręcznie tworzyłam potrzebne na daną chwilę plansze, wykresy, ilustracje :neutral: ( dobrze,ze istniały kolorowanki) :grin:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: renati23 » 2007-08-11, 17:28

Nie wyobrażam sobie pracy bez komputera :roll: :oops: :roll: :oops: :roll: :oops:

Czy to znaczy że już się uzależniłam :?: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: malgala » 2007-08-11, 18:05

Moja rodzina twierdzi, że powinnam przejść kurację odwykową.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Nosferata » 2007-08-11, 18:30

Ja używam go b. często .

Teraz kiedy nauczyłam się robić prezentacje w PowerPoint a szkoła nabyła urządzenie do które pozwoli mi te prezentacje ujawnić :)

to zaszaleje :)

a komputer - to mój wierny towarzysz ...jest ze mną od rana do nocy

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: renati23 » 2007-08-11, 18:34

Moja rodzina twierdzi, że powinnam przejść kurację odwykową.

u mnie podobnie :???: :???: :???:

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Marzena82 » 2007-08-12, 19:22

Myślę,że jeżeli komputer służy Nam do takiego ważnego celu jak pomoc w przygotowaniu zajęć to jest to "zdrowe" i nie groźne uzależnienie;)
Dołączam do grona "zdrowo" uzależnionych od komputera i jego możliwości :lol:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
strozyk85
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-12, 16:47

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: strozyk85 » 2007-08-12, 19:36

Marzena82 pisze:Myślę,że jeżeli komputer służy Nam do takiego ważnego celu jak pomoc w przygotowaniu zajęć to jest to "zdrowe" i nie groźne uzależnienie;)
Dołączam do grona "zdrowo" uzależnionych od komputera i jego możliwości :lol:


Ja pisalem prace licencjacka z "zastosowania komputerow w nauczaniu jezyka angielskiego" jak ktos chce to moge podeslac jakies fajne pomysly :-)
Come, As you are, As you were, As I want you to be, As a friend, As a friend, As a known memory, Take your time, Hurry up, The choice is your, Dont be late, Take a rest, As a friend, As a known memory;


Definicja Nauczyciela w Internetowej Encyklopedii

Moj typ nauczyciela: Nauczyciel Luzak/Sadysta

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Marzena82 » 2007-08-12, 19:44

No proszę:) Każdy pomysł jest drogocenny;) Ja z miłą chęcią skorzystam z Twoich pomysłów :wink:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
strozyk85
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-12, 16:47

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: strozyk85 » 2007-08-12, 20:09

Moglbym Ci wyslac cala moja prace lub jej fragment... ale nie wiem czy moglbym Ci zaufac :-D

Poza tym ona cala jest w jezyku angielskim...

Zawsze jednak moge cos zasugerowac, po prostu prosze pytac :wink:
Come, As you are, As you were, As I want you to be, As a friend, As a friend, As a known memory, Take your time, Hurry up, The choice is your, Dont be late, Take a rest, As a friend, As a known memory;




Definicja Nauczyciela w Internetowej Encyklopedii



Moj typ nauczyciela: Nauczyciel Luzak/Sadysta

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: Marzena82 » 2007-08-12, 22:20

Super:) Nie chodzi mi o prace,czy jej fragmenty,ale właśnie o pomysły :grin: Jak będę w potrzebie to będę się ładnie uśmiechąć o pomoc :wink:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
strozyk85
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-12, 16:47

Re: Wykorzystanie komputera w przygotowywaniu zadań dla uczniów

Postautor: strozyk85 » 2007-08-13, 10:12

to ma byc zastosowanie komputera na jezyku polskim?
Come, As you are, As you were, As I want you to be, As a friend, As a friend, As a known memory, Take your time, Hurry up, The choice is your, Dont be late, Take a rest, As a friend, As a known memory;




Definicja Nauczyciela w Internetowej Encyklopedii



Moj typ nauczyciela: Nauczyciel Luzak/Sadysta

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

komputer+skaner

Postautor: malgala » 2007-08-13, 22:42

Komputer wykorzystuję przygotowując wiele różnych materiałów do lekcji. W połączeniu ze skanerem oddaje mi nieocenione usługi w tworzeniu dodatkowych zbiorków zadań, które wzbogacają moje klasowe biblioteczki matematyczne. Czasami do zadania potrzebny jest rysunek i często łatwiej wykonać go ręcznie niż na komputerze. Potem wystarczy tylko zeskanować i wkleić w odpowiednie miejsce.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”