karta dżwiękowa?

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: Witold Telus » 2010-02-08, 21:19

Do rozpakowania archiwum RAR potrzebny jest WinRAR. Wersja testowa, 30-dniowa do pobrania Tutaj.

Po zainstalowaniu system pozwoli na automatyczne odpakowania archiwum RAR. Po podwójnym kliknięciu na plik RAR rozpocznie się działanie WinRAR. Wybieramy "Extract to" i wypakowujemy do jakiegoś tymczasowo utworzonego folderu, np. "C:\Temp\".

Po zakończeniu wypakowania w folderze tymczasowym wyszukujemy "setup.exe" i odpalamy instalację sterowników dźwięku.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-09, 13:59

Witold Telus pisze:Do rozpakowania archiwum RAR potrzebny jest WinRAR. Wersja testowa, 30-dniowa do pobrania Tutaj.

Po zainstalowaniu system pozwoli na automatyczne odpakowania archiwum RAR. Po podwójnym kliknięciu na plik RAR rozpocznie się działanie WinRAR. Wybieramy "Extract to" i wypakowujemy do jakiegoś tymczasowo utworzonego folderu, np. "C:\Temp".

Po zakończeniu wypakowania w folderze tymczasowym wyszukujemy "setup.exe" i odpalamy instalację sterowników dźwięku.


Chciałaby to ściągnąć na pendriva ale jakoś mi się nie udaje. Nie potrafię tego zrobić. Dziękuję za wszelka pomoc mimo wszystko. Chyba sobie nie poradzę ze ściągnięciem tego. Pozdrawiam z serca.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: Witold Telus » 2010-02-09, 23:27

A koleżanka/kolega informatyk ze szkoły nie pomoże?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 11:33

Witold Telus pisze:A koleżanka/kolega informatyk ze szkoły nie pomoże?


Chodzi o to, że on ma dziecko i za bardzo nie ma czasu by mi pomoc. Zresztą po raz kolejny nie śmiem już go prosić. Chce bardzo byście mi tu pomogli. Naprawdę jest tak źle jak nic nie można na kompie słuchać i oglądać. Jeszcze raz proszę z serca.

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: malgosi35 » 2010-02-18, 12:17

W tej chwili nie wiadomo o co prosisz z ,,serca'', bo masz już wszystkie odpowiedzi.
ściągnij, rozpakuj, zainstaluj.
Powodzenia
Małgorzata

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 12:53

malgosi35 pisze:W tej chwili nie wiadomo o co prosisz z ,,serca'', bo masz już wszystkie odpowiedzi.
ściągnij, rozpakuj, zainstaluj.
Powodzenia


tylko, ze ja nie wiem, jak ściągnąć, rozpakować, zainstalować. Jestem teraz nie przy swoim komputerze i chciałabym to ściągnąć na pendriva a w domu zainstalować i nie wiem jak to zrobić mam. Moze mi ktoś by na @ podesłał, bo ja naprawdę nie wiem jak dalej...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: malgala » 2010-02-18, 13:09

Przy ściąganiu wybierz opcję "zapisz plik". Najlepiej zapisać na pulpicie. Potem przerzuć na pendriva i w domu rozpakuj i zainstaluj.

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 13:24

malgala pisze:Przy ściąganiu wybierz opcję "zapisz plik". Najlepiej zapisać na pulpicie. Potem przerzuć na pendriva i w domu rozpakuj i zainstaluj.

jak daję zapisz plik to mi się zapisuje, ale nie wiadomo gdzie i potem musze szukać gdzieś na dysku a nie wiem na którym

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: malgala » 2010-02-18, 13:36

Może domyślnie zapisuje w moich dokumentach albo w folderze pobieranie?
Zanim potwierdzisz, że chcesz plik zapisać wybierz pulpit lub sprawdź, gdzie komputer sam proponuje zapisanie pliku.
A jeśli już gdzieś zapisałaś, to skorzystaj z opcji wyszukiwania plików (start - wyszukaj - w okienko pliki lub foldery wpisz nazwę i kliknij szukaj).
Edytko, to jest podstawowa obsługa komputera. Na informatyce tego nie uczyli?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 13:44

malgala pisze:Może domyślnie zapisuje w moich dokumentach albo w folderze pobieranie?
Zanim potwierdzisz, że chcesz plik zapisać wybierz pulpit lub sprawdź, gdzie komputer sam proponuje zapisanie pliku.
A jeśli już gdzieś zapisałaś, to skorzystaj z opcji wyszukiwania plików (start - wyszukaj - w okienko pliki lub foldery wpisz nazwę i kliknij szukaj).
Edytko, to jest podstawowa obsługa komputera. Na informatyce tego nie uczyli?

tak, umiem już, dziękuje. Zapisałam na pendrivie, to do słuchania muzyki. W domu sprawdzę to ci powiem czy mi działa. Ale teraz nie umiem ściągnąć tego do video, gdzie mam tak kliknąć? Kliknęłam na tutaj (przy video) a potem gdzie dalej?

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 13:49

malgala pisze:Może domyślnie zapisuje w moich dokumentach albo w folderze pobieranie?
Zanim potwierdzisz, że chcesz plik zapisać wybierz pulpit lub sprawdź, gdzie komputer sam proponuje zapisanie pliku.
A jeśli już gdzieś zapisałaś, to skorzystaj z opcji wyszukiwania plików (start - wyszukaj - w okienko pliki lub foldery wpisz nazwę i kliknij szukaj).
Edytko, to jest podstawowa obsługa komputera. Na informatyce tego nie uczyli?

tam wszystko pisze po angielsku, to powiedz mi jeszcze gdzie mam kliknąć by ściągnąć video, proszę

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-18, 14:08

Edytko, to jest podstawowa obsługa komputera. Na informatyce tego nie uczyli?[/quote]

Pobierz i zainstaluj sterowniki z firmy C-Media:

Np. Stąd

U góry zakładka "Support", potem po lewej "Download Center", wyszukaj w tabeli odpowiedni model CMI8738-LX (sprawdź swój system operacyjny!), kliknij "Download". Po pobraniu rozpakuj (to jest archiwum RAR) i uruchom setup.exe.

Co do karty Video to nie znam producenta AEI. Może ATI? Jeśli tak, to sterowników poszukaj Tutaj

to jak kliknę na TUTAJ tu u dołu to mi sie wyświetla strona po angielsku i nie wiem co dalej? Jeszcze mi to powiedz, dobrze?

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: Witold Telus » 2010-02-18, 21:26

Na stronie widzisz potrójne menu.

Najpierw wybierasz swój system operacyjny (zapewne jakiś Windows). Dla przykładu ja wybrałbym "Windows XP/Home". Po kliknięciu w typ systemu wypełni się menu środkowe. Wybierasz Legacy(Discontinued). Teraz wypełni się prawe menu. Klikasz na "Rage PRO" a następnie na dole guzik "GO!"
Na nowej stronie wybierz "Display Driver Bundle" w dziale "Rage PRO" (druga tabelka od góry). Powinien się pobrać kilkumegowy plik. Zapisz go, najlepiej na pulpicie i uruchom po pobraniu. Po zakończeniu instalacji zażąda ponownego uruchomienia komputera.

malgosi35
Posty: 126
Rejestracja: 2007-05-23, 17:51

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: malgosi35 » 2010-02-19, 00:11

Chylę czoła przed Witoldem
Małgorzata

edytka.mikulska
Posty: 93
Rejestracja: 2009-09-14, 15:50
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: karta dżwiękowa?

Postautor: edytka.mikulska » 2010-02-22, 13:34

Witold Telus pisze:Na stronie widzisz potrójne menu.

Najpierw wybierasz swój system operacyjny (zapewne jakiś Windows). Dla przykładu ja wybrałbym "Windows XP/Home". Po kliknięciu w typ systemu wypełni się menu środkowe. Wybierasz Legacy(Discontinued). Teraz wypełni się prawe menu. Klikasz na "Rage PRO" a następnie na dole guzik "GO!"
Na nowej stronie wybierz "Display Driver Bundle" w dziale "Rage PRO" (druga tabelka od góry). Powinien się pobrać kilkumegowy plik. Zapisz go, najlepiej na pulpicie i uruchom po pobraniu. Po zakończeniu instalacji zażąda ponownego uruchomienia komputera.


witam,
chcę przede wszystkim podziękować Panu Bogu, ze mi Was dał i mi pomagacie a potem Wam dziękuję za cierpliwość i wszelka pomoc mi okazaną. Udało mi się uruchomić już dźwięk na komputerze. Chwała Wam za to. Teraz ściągam to co mi tu poradziliście. znowu mi się gdzieś to zapisało i nie wiem gdzie to znaleźć ten program. Ściągnął się niby ale jak daje wyszukaj to nigdzie nie ma. Nie wiem jak to dalej znaleźć. On się sam gdzies zapisuje. Nie wyskakuje mi opcja taka bym mogła zapisać gdzie chcę.

pozdrawiam


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”