Kursy e-learningowe dla uczniów

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

bratek7
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-07, 15:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Kursy e-learningowe dla uczniów

Postautor: bratek7 » 2010-08-13, 01:13

Chciałabym umieszczać na swojej stronie www jakieś kursy dla uczniów, bądź przekazywać im jakieś materiały, zaliczać niektóre rzeczy itp. Myślałam o platformie moodle. Z tym, że nie wiem, od czego zacząć, nigdy tego nie robiłam, więc jestem zielona. sama uczestniczyłam już w takich kursach, więc z obsługą kursu raczej sobie poradzę. Problemem jest na razie strona techniczna uruchomienia kursu. Od czego się zaczyna? Co trzeba zainstalować? Gdzie? Na swoim komputerze, czy jakoś inaczej? Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć mi to w prosty sposób, byłabym wdzięczna.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kursy e-learningowe dla uczniów

Postautor: malgala » 2010-08-13, 09:28

Jak poradzić sobie z takim kursem nie wiem.
Na swojej stronie natomiast przekazują uczniom pewne materiały, mam kontrolę nad ilością pobrań, mają też możliwość zadawania mi pytań, umieszczania swoich odpowiedzi i bezpośredniego ze strony kontaktu ze mną.
Strona bardzo prosta w redagowaniu i praktycznie nie wymaga wielu umiejętności w tym zakresie.

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kursy e-learningowe dla uczniów

Postautor: jozly » 2011-02-16, 09:15

bratek7 pisze:Problemem jest na razie strona techniczna uruchomienia kursu.

Jeżeli sprawa jest nadal aktualna, to mogę pomóc uruchomić Moodle - proszę o kontakt na priv.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”