Tablety.

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Tablety.

Postautor: Jedliński » 2011-10-22, 23:19

Wątek o tabletach. Tak niezdarnie zacznę. Może toś ma tablet na tym forum i jak się chce pochwalić oraz opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z tabletami.
Ja nie mam i jest to chyba niezłe cacko (przynajmniej tak mi się wydaje).

Awatar użytkownika
buds425
Posty: 19
Rejestracja: 2011-11-24, 13:51
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: buds425 » 2011-12-30, 09:30

to jest dobra zabawka. przydaje sie osobom dużo podróżującym, mającym mobilną prace. dla mnie jest mało przydatny, bo napisać coś w nim dłuższego to męczarnia. dobry jest żeby coś w necie sprawdzić i tyle. ale dokładnie tyle samo można na komórce zrobić.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Tablety.

Postautor: vuem » 2011-12-30, 10:35


Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Tablety.

Postautor: haLayla » 2011-12-30, 14:30

Uwielbiam marnowanie publicznych pieniędzy. Wprost to kocham.
<3

psychologszkolny
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-04, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: psychologszkolny » 2012-04-07, 16:46

Ja mam ipada 2 64 gb, z którego teraz piszę. Odkąd zacząłem używać tableta, rzadko siadam do komputera, praktycznie wszystko robię na ipadzie. Nie zamierzam też kupować już więcej sprzętu pod Windows - jak będę kupował komputer, czy laptop, to od Apple. Technologia się zmienia i już wkrótce komputery starego typu odejdą do lamusa historii. Wykorzystuję ipada w pracy z dziećmi (po to go kupiłem). Apple (Steve Jobs) stworzyło genialny system, który stwarza właściwie nieograniczone możliwości do nauki, edukacji i terapii. Tysiące programów, które są w non stop aktualizowanej bazie Apple Store wymagają jednak od konsumenta (przyzwyczajonego do środowiska Windows) do przedstawienia się i samokształcenia nt systemu iOS. Wielu będzie mówiło, że po co, że "to głupie" a prawdą jest, że za parę lat już paroletnie dzieci będą miały dostęp do smartfonów a zatem i Internetu, co wymusi zmianę podejścia do systemu kształcenia i edukacji. Moim zdaniem powinno się uczyć dzieci korzystać z tych urządzeń, by nie kojarzyły się tylko z grami. Z mojego doświadczenia widzę, że już dwuletnie dzieci potrafią obsługiwać niektóre programy edukacyjne (np. Karty z obrazkami - gry pamięciowe). Dla sceptyków dodam, że zakupując do tableta specjalny pen - można po nim pisać, rysować, kolorować itp. rozwijając jednocześnie chwyt pęsetowy dziecka oraz jego zdolności manualne... Nie wspomnę o "nadświetlnej" szybkości włączania i wyłączenia systemu, programów itp w porównaniu z windowsem. Dam przykład: w telewizji zobaczyłem przepis na jakieś danie - w parę sekund znajduję go w Googlu na tablecie, który mam pod ręką i zaczynam je robić. Jakbym miał wyciągać laptopa, czekać 5 min. zanim się włączy, uruchomi 100 procesów i "rozgrzeje" to by mi ochota na jedzenie przeszła. Jednym słowem - stary system to ogromna strata czasu, i ryzyko skrzywienia kręgosłupa siedząc przy komputerze.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: Jedliński » 2012-04-07, 20:33

Tak tylko drobiazg - cena :). Ipad kosztuje około 2 tysięcy lub więcej. To mi humorystycznie koresponduje z szumem, jaki wywołał tablet w biedronce za 350 zł.

psychologszkolny
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-04, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: psychologszkolny » 2012-04-08, 07:29

Może i kosztuje 2-3 tysiące, w zależności od modelu i pamięci, ale jakość wykonania jest bardzo dobra, no i przede wszystkim system iOS dostajesz za darmo - nie musisz kupować i wgrywać programów z płyt. Dlatego właśnie nie ma wirusów na tej platformie. 2 tysiące to dużo za tablet Appla? Zawsze można na raty wziąć. Dzieci na komunię dostają teraz średnio więcej pieniędzy, więc taki wydatek to raczej inwestycja...

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: Jedliński » 2012-04-08, 12:22

Najnowszy ipad ponoć 3,5 tysiąca..... Myślę, że dla wielu rodzin takie pieniądze to jednak kosmos ekonomiczny....

Jeśli chodzi o ipada to gwarancja jest tylko na rok? Urządzenie za kilka tysięcy i gwarancja na rok....?????????????

psychologszkolny
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-04, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: psychologszkolny » 2012-04-08, 12:32

Gwarancję można i na 3 lata kupić. Widzę, że jest duża obawa i opór przed tabletem... Za dobry komputer z parametrami wystarczającymi do gier też trzeba dać 2000 zł, do tego oryginały programów podrażają wszystko, chyba że po piracku... Właśnie to mi się w Apple podoba - polityka prywatności itd...

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: Jedliński » 2012-04-08, 12:56

Dla mnie ipad jest po prostu za drogi w stosunku do laptopów czy netbooków....

Ciekawy wątek znalazłem w sieci ipad czy laptop.....o plusach i ograniczeniach ipadów
http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac/15 ... top-2.html

do tego oryginały programów podrażają wszystko, chyba że po piracku

A z tymi programami oryginalnymi to nie do końca rozumiem, ale zaciekawiło mnie...... Nawet system operacyjny możesz mieć za darmo np. Ubuntu. A reszta to chyba wystarczą bezpłatne zamienniki.... O jakie płatne programy Ci chodziło....?
pozdrawiam
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

psychologszkolny
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-04, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Tablety.

Postautor: psychologszkolny » 2012-04-09, 06:39

System Windows, który zazwyczaj wciskają nam z laptopem lub komputerem też musi być w jakiś sposób kupiony. Platforma iOS jest za darmo, wraz z jej wszystkimi udogodnieniami i aktualizacjami. Z tymi programami to jest tak: są i wersje darmowe jak i płatne, jak wszędzie. W tych dopuszczonych do Apple Store dlatego właśnie nie ma wirusów, bo to Apple decyduje, czy dany kod programu dopuści do systemu, czy nie, chyba, że jailbreak ktoś zrobi, żeby uzyskać dostęp do Cydii (takiego jakby serwera z programami nie dopuszczonymi przez Appla), tylko po co...? Oferta Appla dla tabletów w porównaniu z androidem jest nieporównanie większa, by nie powiedzieć gigantyczna, trzeba tylko znać angielski, żeby umieć się poruszać po ich AppStore. Cóż - nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do takiej inwestycji - faktem jest, że na wydanie 3000 zł nawet na raty, wielu sobie nie pozwoli, choćby z powodu lęku przed funkcjonalnością tego urządzenia, koniecznością przestawienia sie na nową technologię (nauczenia się jej) i przekonania o wyższości komputerów tradycyjnych. Świat idzie jednak w kierunku urządzeń angażujących dotyk, (nie tylko wzrok i słuch), czego dowodem jest choćby Windows 8, stworzony z myślą o takich urządzeniach jak tablety i smartfony. Ciekawe, co będzie za kilka lat? iPhonem 4s już można sterować poprzez komendy głosowe, zapisując tekstowo notatkę głosową (na razie tylko po angielsku) - a co, jak w przyszłości urządzeniami będzie można sterować sama myślą... ? Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
mk27x
Posty: 6
Rejestracja: 2019-08-08, 11:46
Przedmiot: Matematyka, Język polski, Informatyka
Lokalizacja: opolskie

Re: Tablety.

Postautor: mk27x » 2019-08-08, 12:01

Mam od kilku lat iPada, aktualnie kurzy się gdzieś w szafie. Fajny sprzęt, ale głównie do oglądania filmów w podróży (zajmuje mało miejsca, ekran jest spory). Niestety na co dzień go nie używam. Do przeglądania internetu mobilnie wolę znacznie poręczniejszego smartfona, a do normalnej "pełnowymiarowej pracy" nadal preferuję komputer. Raczej średni zakup w moim przypadku.

@nka
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-17, 18:54
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tablety.

Postautor: @nka » 2019-08-21, 16:58

Tak tu czytam o tabletach i ja mam jeden i leży i się kurzy; nie wiem jaki sens ma to urządzenie bo na aparat za duży, do pisania za mały a do internetu to chyba tylko na chwilę bo za mały; w szkołach kiedyś kazali robic pracownie z jabłuszkiem ale obecnie już ich niema i są na złomie-niebotyczne ceny za licencje je pokonały; windows był, jest i będzie;

Hadadel
Posty: 3
Rejestracja: 2023-08-16, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Tablety.

Postautor: Hadadel » 2023-08-17, 23:01

Mamy wiele wiedzy i doświadczeń do podzielenia się z pozostałymi uczestnikami forum.

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tablety.

Postautor: tomeh » 2023-10-31, 17:40

Samemu nie używam tabletów bo to obecnie mają na mniejszym ekranie już dawno telefony. Choć czasami taki większy ekran był by lepszy to jednak albo laptop albo telefon to narzędzie pracy.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”