Tablica interaktywna

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

rafpaw78
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-29, 20:27

Tablica interaktywna

Postautor: rafpaw78 » 2012-01-03, 11:34

Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym się Was poradzić jaką tablicę interaktywną moglibyście mi poradzić? Chodzi mi o firmę, parametry techniczne, czy kupować samą tablicę czy może w jakimś zestawie? Bardzo proszę wszystkich użytkowników którzy chcieliby mi pomóc, mają w szkole takie urządzenia, ewentualnie orientują się w temacie. Do dyspozycji mam około 10 tys. złotych więc myślę, że można by coś ciekawego wybrać w tej kwocie. Niestety nie mam dużego pojęcia w tym zakresie a nie chcę kupować przysłowiowego kota w worku... Tym bardziej, że chodzi tu nie o 100 czy 200 zł. ale o dużo więcej... Chciałbym kupić coś naprawdę dobrego za rozsądną cenę. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich belfrów :)

Ps. Do naszej szkoły przyszła oferta firmy ATKIN. Jedna z ofert, którą rozważam wygląda następująco:

◦Tablica interaktywna IW 1279
◦Projektor BenQ 613ST
◦Uchwyt do montażu PRB 2
◦Program Pearsons do nauki języka angielskiego
◦Laptop HP630
◦Montaż tablicy z materiałami

Cena tego zestawu to: 9199.00zł

Co sądzicie o tej ofercie?

Interbis.edu.pl
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-09, 15:34
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Tablica interaktywna

Postautor: Interbis.edu.pl » 2012-07-09, 16:33

Jeżeli oczywiście szuka Pan jeszcze zestawu interaktywnego to chciałbym tylko przybliżyć Panu na co należy zwracać uwagę przy doborze.
1. Rodzaj tablicy
Ilość producentów i rodzajów tablic jest obecnie kilka oczywiście warte polecenia. Najpopularniejsza jest dotykowa i elektromagnetyczna.
2. Rodzaj projektora
Największe znaczenie przy korzystaniu z tablicy interaktywnej to to z jakiej odległości wyświetlany jest obraz. Im bliżej tym lepiej eliminuje się tym samym efekt cienia i oślepiania przez projektor. Stosuję się projektory krótkoogniskowe i ultra krótkoogniskowe. Kolejną ważną rzeczą jest gwarancja. Niektóre firmy po rejestracji projektora na stronie produkty przedłużają ją do 3 lat.
Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”