Niestandardowe pomysły na naukę matematyki

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

oleksa
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-18, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Niestandardowe pomysły na naukę matematyki

Postautor: oleksa » 2013-01-18, 13:54

Hej,
stworzyłam ten temat, żebyśmy mogli się wymienić pomysłami na naukę podstaw matematyki. Fajnie jakbyśmy udostępniali swoje sposoby, scenariusze i jakieś ciekawe rozwiązania żeby ta matematyka była bardziej przyjemna dla dzieciaków :)

oleksa
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-18, 13:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Niestandardowe pomysły na naukę matematyki

Postautor: oleksa » 2013-01-18, 14:19

Ja lubię bardzo np. taką zabawę

Zabawa „Autobus”

• Gra dowolna liczba dzieci. N. ustala miejsce postoju autobusów i ich trasy. N. wraz z dziećmi wybiera konduktorów i wręcza im numery autobusów zapisane cyfrą (lub za pomocą figur liczbowych i cyfr). Każde dziecko otrzymuje kartonik z figurą liczbową, który pełni rolę biletu autobusowego. Zadaniem dziecka jest wejść do autobusu oznaczonego znakiem liczby i uzasadnić wybór autobusu. Po wejściu wszystkich dzieci konduktor daje znak odjazdu. Autobus jedzie po określonej trasie.
• N. rozdaje dzieciom bilety i mówi: Popatrzcie na swoje bilety i wsiadajcie do odpowiedniego autobusu. Konduktor prosi wsiadających o odpowiedź na pytanie: Dlaczego wsiadasz do mojego autobusu? Dz. mówi, np.: Wsiadam do autobusu numer 4, bo na moim bilecie są 4 kropki.

LucynaR
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-03, 18:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Niestandardowe pomysły na naukę matematyki

Postautor: LucynaR » 2013-04-03, 19:46

Na portalu Educarium można znaleźć ciekawe zabawy i scenariusze do nauki podstaw matematyki. Ja często stosuję gry typu "Flip" i domino. Ostatnio nawet gramy w bingo: http://www.sklep.educarium.pl/educarium ... dukt=13190


Wróć do „Matematyka”