Przygotowanie do egzaminu, sprawdzianu...

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Przygotowanie do egzaminu, sprawdzianu...

Postautor: kasika » 2009-06-12, 20:41

Ciekawa jestem jaki macie sposób na powtarzanie z uczniami materiału do sprawdzianu po klasie VI czy do egzaminu po III gim ?? Rozwiązujecie stare testy ? Zadajecie coś dod omu czy prowadzicie dodatkowe zajęcia ...??

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Przygotowanie do egzaminu, sprawdzianu...

Postautor: eldog » 2009-06-14, 12:12

Sprawdzian po klasie VI jest ważny chociaż nie wiem czy do końca taki potrzebny!?
U mnie w szkole jest na to przeznaczona dodatkowa lekcja, w ramach tej lekcji rozwiązuję razem z uczniami stare sprawdziany (zadania matematyczne z tych sprawdzianów) oraz podobne zadania występujące najczęściej na sprawdzianach, a także realizuję sprawdziany na komputerze, sprawdziany w internecie albo rozwiązujemy przygotowane na płytach CD sprawdziany dla klasy VI.
Ponadto faktycznie zadaję zadania do domu oraz dla chętnych zostaję dodatkowo nieodpłatnie po lekcjach i wspólnie rozwiązujemy różnorodne zadania!
Jeżeli masz chętnych uczniów to warto to wykorzystać i nawet rozwiązywać różnorodne zadania dodatkowe na kółku matematycznym lub poświęcić swój własny prywatny czas wyszukując i rozwiązując razem z uczniami zadania ze sprawdzianów realizowanych w latach ubiegłych!
Dodatkowo moi uczniowie samodzielnie układają zadania i wspólnie je rozwiązujemy (ułożenie zadań jest zadaniem domowym, a rozwiązanie tych zadań to wspólna praca na lekcji lub kółku matematycznym)
Pozdrawiam życząc powodzenia w przyszłym roku szkolnym!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Przygotowanie do egzaminu, sprawdzianu...

Postautor: dushka » 2009-11-26, 09:33

Co 2 tygodnie uczniowie dostają test do rozwiązania w domu, mają konkretny termin oddania go.
A na zebraniu rodzice mnie powalili - pretensje, że tylko co 2 tygodnie im testy daję - a ja się pytam: czy ktoś Państwu broni kupić jakieś ćwiczenia, poszukać w Internecie - i na własną rękę ćwiczyć z dziećmi? :|

matmeg3
Posty: 154
Rejestracja: 2008-09-06, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przygotowanie do egzaminu, sprawdzianu...

Postautor: matmeg3 » 2009-11-27, 21:35

Ja w minionym roku zadawałam testy powtórzeniowe do domu z tygodniowym terminem na rozwiązanie. Niestety, nie zdało to "egzaminu" - zawiodła uczciwość uczniów. Testy rozwiązywała albo grupka uczniów, od której inni odpisywali, albo rozwiązywał je ktoś inny. W tym roku zostaję dodatkowo z trzecioklasistami, by rozwiązywać testy z lat ubiegłych. Wyszukuję też zadania egzaminacyjne dotyczące bieżącej tematyki, realizowanej na lekcjach. W ten sposób dodatkowo argumentuję konieczność zdobycia lub powtórzenia określonej partii materiału.


Wróć do „Matematyka”