Regulamin na lekcjach matematyki.

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ksik
Posty: 22
Rejestracja: 2007-07-03, 16:43

Regulamin na lekcjach matematyki.

Postautor: Ksik » 2007-08-27, 11:19

Zastanawiam się nad wprowadzeniem regulaminu obowiązującego między mną a uczniami na lekcjach matematyki. Z tego co wiem większość nauczycieli posiada taki swój wewnętrzny regulamin. Co według Was powinien on zawierać?

Pozdrawiam:))
Ksik

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Regulamin na lekcjach matematyki.

Postautor: renati23 » 2007-08-27, 13:19

Ksik, moze tutaj znajdziesz coś do wykorzystania przy tworzeniu swojego regulaminu
http://belfrownia.pl/topics27/pierwsza- ... -vt615.htm

Ksik
Posty: 22
Rejestracja: 2007-07-03, 16:43

Regulamin

Postautor: Ksik » 2007-08-28, 09:50

Dziękuję za wskazówki:))) Jak zdobędę doświadczenie wtedy też chętnie podzielę sie swoimi wskazówkami i radami:)) Tym czasem to ja sie muszę wiele jeszcze nauczyć. Myślę, że regulamin to dobry pomysł. Uczniowie często lubią pewne rzeczy "naciągać" a tak myślę, że jeżeli będzie wszystko jasne to nie będzie większych problemów. Ważna jest konsekwencja. Uczniowie muszą wiedzieć, że skoro tak ma być to tak jest. Wydaje mi się, że uczniowie powinni mieć przynajmniej niewielką ingerencję w tworzenie regulaminu. sprawy w ustalanie których sami będą uczestniczyć potraktują bardziej poważnie. Przecież to oni tak ustalili, więc nie ma się co kłócić. Np. sprawa "kropek" za nie przygotowanie sie do lekcji. Można ustalić, że uczeń 2 razy może byc nieprzygotowanym...wiadomo uczniowie będą wołać o więcej "kropek", to możemy zgodzić się na 3, ale trzecia "kropka" może być juz warunkowa i wówczas uczeń będzie musiał odrobić kilka dodatkowych zadań, które da mu nauczyciel. Wtedy uczniowie poczują ze cos wskórali, ale nauczyciel i tak ma ostatnie słowo. Nie możemy byc terrorystami z którymi sie nie da pertraktować:))))) Przede wszystkim musimy byc ludźmi...ale uczniowie o pewnych rzeczach nie muszą wiedzieć:)))
Ksik

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Regulamin na lekcjach matematyki.

Postautor: renati23 » 2007-08-28, 20:34

Ksik pisze:Nie możemy byc terrorystami z którymi sie nie da pertraktować:)))))
:lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Regulamin na lekcjach matematyki.

Postautor: pilot Pirx » 2007-09-01, 12:38

Ksik pisze: Co według Was powinien on zawierać?

Powinie zawierać 1 punkt.
1. Posługujemy się wyłącznie mózgiem.
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Regulamin na lekcjach matematyki.

Postautor: malgala » 2007-09-01, 15:16

pilot Pirx pisze:Powinie zawierać 1 punkt.
1. Posługujemy się wyłącznie mózgiem.

To akurat polecałabym zawsze, a nie tylko na lekcjach matematyki. Dodam więc kolejny:
2. Nie załamują nas początkowe trudności i niepowodzenia.

Ale ten również znacznie szerzej wybiega.
Myślę, że niemożliwością jest stworzenie dokumentu pod nazwą "Regulamin na lekcjach matematyki". I chyba nie ma takiej potrzeby. Proponuję odejść od zbędnego tworzenia regulaminów, a konsekwentnie wymagać od uczniów wywiązywania się z ich obowiązków. Nie pomogą żadne regulaminy, jeżeli nauczyciel nie będzie reagował na niewłaściwe zachowanie, pozwalał na dyskusje nie związane z tematem lekcji, nie zwracał uwagi na porządek lub spóźniał się na zajęcia, przymykał oko na niesamodzielną pracę uczniów (ściąganie), nie sprawdzał prac domowych, robił sprawdziany a potem oddawał je uczniom po dość długim czasie.
Uważam, że najlepszym regulaminem jest postawa nauczyciela.
Ostatnio zmieniony 2007-09-01, 19:00 przez malgala, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Matematyka”