Logika w liceum

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Logika w liceum

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-11-11, 11:31

Czy z obowiązującej w 1 klasie LO podstawy programowej wynika wymaganie posługiwania się rachunkiem zdań, tautologią, prawami de Morgana?
Czy to nie jest wymaganie wykraczające poza pp? Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Logika w liceum

Postautor: JHN » 2010-11-11, 12:36

O podstawie programowej teoretycznie zadecydowała CKE - łatwe do znalezienia na cke.edu.pl ..., ale ostatecznie decydują autorzy arkuszy maturalnych i schematów ich oceniania ;). Nam pozostaje prowadzić zajęcia tak, aby nie zaskoczyli naszych absolwentów!
Ale tak Bogiem a prawdą to lubię, jeżeli moi interlokutorzy wypowiadają się logicznie, jednoznacznie i zrozumiale oraz rozumieją moje teksty (np. "ludzie i kobiety - ciszej!") i moje zachowania (np. po tekście" nie, nie nalewaj mi wódki" - napełniam kieliszek)
Pozdrawiam
PS. Skąd Twoje wątpliwości?
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Logika w liceum

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-11-11, 13:13

Przy okazji dzisiejszego spotkania wieczorem przy "taktach" narodowego kompozytora, znajomi poprosili o pomoc ich dziecku w zrozumieniu choćby podwójnego zaprzeczenia (niekoniecznie na przykładzie łyków chopinowskich). Stale uczę w gim'ie i nie mam szczegółowej orientacji w tematyce LO. Przeglądałem pp i inne materiały i jakoś umknęło mi to zagadnienie w spisie wymagań. Ale już wiem, że jest.


Wróć do „Matematyka”