Śpiewanki w klasach 4-6 SP? Aktywizacja przy zad. z treścią

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sigma_i_pi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-18, 09:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Śpiewanki w klasach 4-6 SP? Aktywizacja przy zad. z treścią

Postautor: sigma_i_pi » 2011-12-13, 15:56

W rozmowie padło hasło " śpiewanki matematyczne". Popisałam się niewiedzą :P Teraz już wiem co to i pytam się mądrzejszych oraz bardziej doświadczonych: jak i gdzie to zastosować w klasach 4-6? Nie zagłębiałam się jeszcze w temat zbyt głęboko- ale na pierwszy rzut oka (ucha?) to raczej metoda do klas 1-3, tabliczki mnożenia itp.


Mam też problem z aktywizacją uczniów przy zadaniach z treścią. Oczekuje się ode mnie dram, śpiewów, tańców i innych dziwnych rzeczy właśnie przy tym temacie, twierdząc, że samodzielne/grupowe rozwiązanie zadania nie jest metodą aktywizującą. Przejrzałam swoje materiały teoretyczne i jak byk mam napisane, że rozwiązywanie zadania jest AKTYWIZUJĄCE. Zgłupiałam i zwątpiłam w swoją "wiedzę".

Rzecz tyczy się hospitacji lekcji -przygotowałam konspekt, standardowy, zakładający wspólne a później samodzielne rozwiązywanie zadań. Usłyszałam, że to jest NUDNE. Pocieszcie mnie proszę. Dodam może, że osoba hospitująca prowadzi szkolenia z zakresu dydaktyki/metodyki z tym, że ogólnej a nie matematycznej i może stąd rozbieżność poglądów.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Śpiewanki w klasach 4-6 SP? Aktywizacja przy zad. z treścią

Postautor: linczerka » 2011-12-13, 17:27

Podejrzewam, że zastosowałaś metody aktywne, a nie aktywizujące uczniów. Być może o to chodzi. :roll: Poszperaj tu i zobacz w odniesieniu do swojej lekcji http://www.google.pl/search?source=ig&h ... j+w+Google
Niestety, uczę w młodszych klasach i rzeczywiście stosujemy cały asortyment różnych metod w matematyce.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Matematyka”

cron