Kwalifikacje do nauczania w gimnazjum i liceum

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ladybird_

Kwalifikacje do nauczania w gimnazjum i liceum

Postautor: Ladybird_ » 2016-01-29, 16:48

Cześć!

Powiedzcie mi proszę, jak to w końcu jest z tymi kwalifikacjami. Kogo nie zapytam, mówi co innego. Skończyłam studia licencjackie na kierunku filologia angielska, specjalizacja nauczycielska i mam uprawnienia do nauczania w podstawówce. Teraz jestem na magisterce i chciałabym zdobyć uprawnienia na gimnazjum i liceum. Czy muszę po raz 2 robić specjalizację nauczycielską? Przedmioty są niemal identyczne jak na pierwszym stopniu... Czy mogę pójść na inną specjalność i i tak mieć uprawnienia po obronie pracy magisterskiej?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania w gimnazjum i liceum

Postautor: Melizabeth » 2016-01-31, 02:30

To chyba zależy co miałaś na specjalizacji na licencjacie. Ja robiłam ścieżkę pedagogiczną przed zmianami, i ścieżka była tylko na licencjacie i dawała od razu uprawnienia wszędzie. Ostatnio, jak robiłam inne studia uzupełniające magisterskie, to inne osoby, które robiły specjalizację nauczycielską musiały robić na mgr też, bo na licencjacie mieli metodykę nauczania na I i II etapie edukacyjnym, a dopiero na mgr III i IV czyli gimnazjum i ponadgimnazjalne. Trzeba doczytać suplement do dyplomu, tam powinny byc wszelkie informacje (choćby nazwy przedmiotów).

Ladybird_

Re: Kwalifikacje do nauczania w gimnazjum i liceum

Postautor: Ladybird_ » 2016-01-31, 08:51

O nie, czyli wygląda na to, że jednak będę musiała robić. Miałam w nazwie niektórych przedmiotów I i II etap edukacyjny...

Baris
Posty: 2
Rejestracja: 2016-04-19, 18:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje do nauczania w gimnazjum i liceum

Postautor: Baris » 2016-04-19, 19:16

Witam,
chciałbym się zapytać, czy jako osoba, która ukończyła filologie rosyjska ( licencjat ) z przygotowaniem pedagogicznym, oraz Ukrainistykę z językiem angielskim i rosyjskim ( studia magisterskie ) dają mi uprawnienia do nauczania j. angielskiego w szkole? Czy ewentualne studia podyplomowe w zakresie nauczania języków obcych dałyby mi takie uprawnienia? W suplemencie dyplowowym mam udokumentowaną znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Wróć do „Języki obce”

cron