Nauczanie języka angielskiego z FCE

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Paweł22 » 2012-03-04, 15:12

Hej, mam takie pytanie. Czy mając np licencjat lub magistra z filologii polskiej i certyfikat FCE można uczyć języka angielskiego w szkole? Słyszałem o takich przypadkach.
I jeszcze jedno pytanie. Czy warto studiować filologię angielską na uczelni prywatnej zaocznie - zjazdy co drugi tydzień? :?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Yoka » 2012-03-04, 15:56

taki certyfikat to za mało, słyszałeś zapewne o przypadkach dawnych, czyli, że kiedyś kogoś zatrudnili i tak sobie pracuje, teraz już nie zatrudnią.

Na takiej uczelni nie warto.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Andulencja » 2012-03-04, 16:54

Paweł22 pisze:Czy warto studiować filologię angielską na uczelni prywatnej zaocznie - zjazdy co drugi tydzień?

To zależy.
A na kończy się licencjatem?
Dowiedz się jaki papier dostaniesz na koniec.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Yoka » 2012-03-04, 17:26

większość szkół prywatnych kończy się licencjatem, mi chodziło o to, że niewiele się nauczy.

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Paweł22 » 2012-03-04, 18:39

Yoka, chodzi Ci o to, że w szkole prywatnej się nauczę niewiele, czy raczej o zjazdy co 2 tygodnie?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Yoka » 2012-03-04, 18:45

o to, że się wiele nie nauczysz w szkole prywatnej, a w systemie zaocznym do tego, to juzw ogóle makabra. Moim zdaniem szkoda pieniędzy, bo chyba nie chodzi Ci tylko o świstek, ale też o to, aby nabyć konkretną wiedzę?

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Paweł22 » 2012-03-04, 19:33

Oczywiście, przede wszystkim chodzi mi o wiedzę a nie o kawałek papierka.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: vuem » 2012-03-04, 19:36

Yoka pisze:taki certyfikat to za mało,


Zdaje mi się, że w podstawówce i gimnazjum FCE wystarcza.

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Paweł22 » 2012-03-04, 19:42

Oczywiście, przede wszystkim chodzi mi o wiedzę a nie o kawałek papierka.
Yoka, a ja zamierzam iść na studia zaoczne na filologię polską na UJ w Krakowie. 8) Mogę mieć problemy ze znalezieniem pracy, skoro na zaocznych nie jest ciekawie tak jak piszesz? Idę na zaoczne, bo chce pracować, dlatego taki system studiów wybrałem a nie dzienny.

Natomiast filologia angielska chodzi mi po głowie i nie wykluczam studiowania jej w przyszłości, kiedyś tam... Może będę się starał o certyfikat FCE, jeśli by to wystarczyło. Mój kumpel zamierza iść na filologię angielską właśnie na uczelnię prywatną w tym roku, ale się zastanawia bo znajomi mu odradzają. Dlatego pytam tak z ciekawości. Podobnież dziwne rzeczy się tam dzieją. Oczywiście nie na wszystkich prywatnych, są nieliczne szkoły o dobrej opinii.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Yoka » 2012-03-04, 19:49

po przeczytaniu tego

http://www.oswiataiprawo.pl/Dyrektor/Pr ... gielskiego

wychodzi, że w przedszkolach i w klasach I-III podstawówki można, pod warunkiem posiadania odpowiedniego przygotowania metodycznego i pod warunkiem posiadania przygotowania pedagogicznego.

Ale ja pisze jak jest w realu, gdzie przy niżu demograficznym, zamykaniu szkół i przy nadprodukcji absolwentów NKJO i filologii ang tułających się po szkołach i pracujących tylko na umowę na zastępstwo, ktoś z samym FCE zostanie zatrudniony? Skoro teraz raczej zwalniają a nie zatrudniają.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Yoka » 2012-03-04, 19:59

Paweł22 pisze:Może będę się starał o certyfikat FCE, jeśli by to wystarczyło. Mój kumpel zamierza iść na filologię angielską właśnie na uczelnię prywatną w tym roku, ale się zastanawia bo znajomi mu odradzają. Dlatego pytam tak z ciekawości. Podobnież dziwne rzeczy się tam dzieją. Oczywiście nie na wszystkich prywatnych, są nieliczne szkoły o dobrej opinii.


o FCE Ci odpisałam, przejrzyj link. I powiem Ci, że naprawdę wielki boom na anglistów już dawno temu minął. Możesz mi wierzyć.

Zaoczna filologia języka obcego to pic na wodę, bo realnie, ile się nauczysz będąc na zjazdach 2x w m-cu? Przecież po takich studiach masz biegle władać językiem, liczysz, że na zaocznych jest to możliwe? Przecież to nie jest to samo, co studiowanie zaocznie biologii, gdzie w domu sobie poczytasz, napiszesz i nauczysz się. Tu masz ćwiczyć mowę przede wszystkim. I co będziesz ją ćwiczyć na 2 zajęciach konwersacji w miesiącu?

O szkołach prywatnych - fil. ang. - mam jak najgorsze zdanie. Przyjmuję wszystkich jak leci, każdy kończy, bo płaci. Poznałam wiele osób po takich szkołach i serio, moi licealiści byli bardziej biegli w języku niż ci ludzie z tytułem mgr fil. ang.
Zapewne gdzieś istnieją szkoły prywatne godne pieniędzy i czasu, ale ja takiej nie znam w mojej okolicy. O szkołach wyższych prywatnych w Krakowie nie mam w ogóle pojęcia.

O filologii polskiej nie wypowiadam się - nie znam specyfiki tego kierunku, więc nie będę "gdybać".

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: Paweł22 » 2012-03-04, 21:05

Dzięki za szczerą odpowiedź. O to mi chodziło.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: vuem » 2012-03-05, 17:39

Paweł22 pisze:Oczywiście [..]


Ja oczywiście pisałem o formalnych kwalifikacjach.

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: tecumseh » 2012-03-15, 16:57

Filologia zaocznie?

Nigdy:)

Chyba, że masz mnóstwo samozaparcia i będziesz codziennie otaczał się językiem na własną rekę i pracował.

To czy prywatna, to pewnie zależy od uczelni, prywatne też bywają dobre.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczanie języka angielskiego z FCE

Postautor: haLayla » 2012-03-15, 18:57

Paweł22 pisze:Oczywiście, przede wszystkim chodzi mi o wiedzę a nie o kawałek papierka.
Yoka, a ja zamierzam iść na studia zaoczne na filologię polską na UJ w Krakowie.


Akurat z tego co słyszałem, to na polonistyce większość pracy odwalają poza uczelnią. Jakby nie było, na zajęciach nie będą czytali książek, ani pisali wypracowań :wink:

Paweł22 pisze:Mój kumpel zamierza iść na filologię angielską właśnie na uczelnię prywatną w tym roku, ale się zastanawia bo znajomi mu odradzają. Dlatego pytam tak z ciekawości. Podobnież dziwne rzeczy się tam dzieją. Oczywiście nie na wszystkich prywatnych, są nieliczne szkoły o dobrej opinii.


To zależy, w jakim trybie jest ta filologia niestacjonarna. Bo np. medycyna niestacjonarna ma zajęcia razem ze stacjonarną. Różnica jest taka, że oni płacą. Możliwe, że na filologii zaocznej jest podobnie.

PS Wydział Polonistyki UJ to po sąsiedzku jest :P
<3


Wróć do „Języki obce”

cron