PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Polecam podręcznik

Bingo [PWN]
0
Brak głosów
Fairyland [Express Publishing]
0
Brak głosów
Follow Me [WSiP]
0
Brak głosów
Friends [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Go For Poland [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Hot Spot [Macmillan]
2
11%
Look! [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Maxi Taxi [PWN]
0
Brak głosów
New English Zone [Oxford University Press]
0
Brak głosów
Project [Oxford University Press]
1
6%
Sky High [Pearson Longman]
0
Brak głosów
Smart Junior [MM Publications]
0
Brak głosów
Starland [Express Publishing]
1
6%
Steps In English [Oxford University Press]
6
33%
Superkids [Macmillan]
0
Brak głosów
Tempo [Macmillan]
0
Brak głosów
Welcome [Express Publishing]
0
Brak głosów
Welcome Friends [Express Publishing]
0
Brak głosów
Winners [Oxford University Press]
2
11%
Today! [Pearson]
3
17%
Team up. [Oxford]
2
11%
Inny [Inny]
1
6%
 
Liczba głosów: 18

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2014-06-28, 15:54

W stepsach nie ma dużo zadań egzaminacyjnych, jest dużo gramatyki i zbędnych rzeczy, ale jest też dużo słówek, projecta nie znam.

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: gramma » 2014-07-07, 13:27

Kamila86 pisze:W stepsach nie ma dużo zadań egzaminacyjnych, jest dużo gramatyki i zbędnych rzeczy, ale jest też dużo słówek, projecta nie znam.

No tak, ale przecież sprawdzian nie sprawdza gramatyki, a raczej komunikację :lol: Dlatego ja bym zamiast gramatycznych Stepsów czy Projectów szukała podręcznika pod kątem komunikacji, bo po co pakować się w gramatykę gdy już wiemy, że zadania będą "komunikacyjne"? :wink:

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2014-07-09, 12:34

Tak, ale idealnego podręcznika nie ma. Ja wzięłam teraz Team up, obym ja i dzieci byli zadowoleni.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2014-07-09, 12:36

Tak, ale idealnego podręcznika nie ma. Ja wzięłam teraz Team up, obym ja i dzieci byli zadowoleni.

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: renipust » 2014-12-28, 00:34

Podciągam wątek o podręcznikach.
Jak spisują się w tym roku wybrane przez Was podręczniki?
A co planujecie na przyszły rok- a właściwie na te trzy lata?
Ja myślę porzucić Steps i zastanawiam się nad innym- Today lub New Hot Spot?
Czy ktoś myśli o New Hot Spot? Jakie opinie?

Kaś

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kaś » 2015-01-21, 21:01

Hot Spot I faktycznie jest "napakowana". Dla dzieci jest to spory szok po III klasie...na poczatku jest chaos i panika,ale potem juz jest coraz lepiej. Na kolejnych etapach Hot Spot II i III dzieci juz radza. Ja Zmienilam Hot Spota na Evolution i mam mieszane uczucia. Irytuje mnie to ze np w podreczniku na jeden temat przypada pół odmiany czasownika...a reszta odmiany na nastepnej lekcji....Ja dzieciom podaje całość bo nie lubie sie rozdrabniac. Grammar flashcards mijaja sie z celem..nie ma czasu na to na lekcji. Dialogi troszke irytujace.. Z plusów, duży wybór testów..krótkie testy, testy z poszczególnych unitów, progress testy, testy do sprawdzianu szóstoklasisty,no full wypas po prostu,ale wszystkiego nie idzie wykorzystac bo znowu wychodzi kwestia braku czasu. Dzieci lubia cwiczenie slownictwa z naklejkami, rap. W Evolution Plus wyszla płyta do zeszytu ćwiczen,co liczymy tez na plus...Generalnie nie znalazłam podrecznika idealnego. Kazdy ma swoje plusy i minusy...Ale widze ze tu duzo ludzi Steps poleca, moze cos w tym jest.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2015-02-26, 19:54

Witam,

Czy ktoś pracuje z ćwiczeniami online do Steps in English lub Team up?
Jestem bardzo ciekawa opinii.

Pozdrawiam
Kamila

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Melizabeth » 2015-02-26, 21:27

Uczę prywatnie dziewczynkę, która ma dostęp do Stepsów Online ze szkoły i czasem w ramach powtórki je robimy. Właściwie to są te same ćwiczenia jak w papierowym zeszycie ćwiczeń, tylko kolorowe i z nagraniami, no i większość sprawdza komputer. Jedyna wadą jest to, że czasem polecenia są niedokładne, i dopiero po sprawdzeniu przez komputer okazuje się, że chodziło o coś innego. Np. w Stepsach 3 było polecenie, żeby napisać GDZIE są dane osoby z obrazka, okazało się, że trzeba było napisać co robią (użycie Past Continuous). Punkty stracone.

madram
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-15, 16:37
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: madram » 2015-03-15, 19:21

Hej, szukam dobrej alternatywy dla 4 klasy na 2015/2016 - mój obecny podręcznik New English Zone niestety nie będzie już wydawany w przyszłym roku. Co jest godnego uwagi na rynku? (wstyd się przyznać, ale pracuje na tym kursie jakieś 6 lat bez zgłębiania konkurencyjnych tytułów) Dobrze by było, gdyby podręcznik nie rozbijał jednego zagadnienia gramatycznego na kilka działów (np. forma twierdząca/przecząca/pytająca danego czasu w osobnych unitach)

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2015-04-08, 13:12

Witam!
Pracowałam w tym roku z Today 1 Pearsona i nie jest zły, ale obawiam się, że w sytuacji kiedy musimy wybrać na 3 lata, a nie dla konkretnej klasy Today 1 może być za łatwa i moim zdaniem do sprawdzianu dzieci będą przygotowane średnio, a wybierając 2 w IV klasie, to ze słabą klasą, taką jak mam teraz będzie ciężko. Oprócz tego do tytułu nie ma ćwiczeń interaktywnych dla ucznia. No i strasznie ubogi słowniczek na końcu książki. Dlatego ja zastanawiam się nad zmianą tylko teraz na co? Podoba mi się Team up, ale widziałam tylko 1 i to sam podręcznik resztę przejrzałam tylko to co dostępne na stronie Oxfordu. Czy ktoś pracuje z tym podręcznikiem i zechce podzielić się wrażeniami?
Pozdrawiam

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2015-04-09, 14:49

Ja pracuję z Team Up i jestem zadowolona. Może jedynie nie podoba mi się za bardzo rozkład lekcji w rozdziałach, dlatego nie idę strona po stronie w rozdziale tylko skaczę, nie zaczynam od historyjki, tylko najpierw słówka, potem gramatyka i potem reszta. Teraz skończylam 5 rozdzial i nie spodobała mi się kolejna rzecz, mianowicie w 6 rozdziale jest present simple twierdzenia, a przeczenia i pytania dopiero w 8, bo w 7 jest 'can'. Po co tak rozwalone to nie wiem. Muszę przemyśleć jak to zrobić. Ale oprócz tego jestem zadowolona, fajne są zadania, dużo słówek, chociaż ja i tak trochę slówek dodaję od siebie, nie ma zbędnych rzeczy. Pracuję mi się z tym podręcznikiem lepiej niż ze Stepsami. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest za ubogi, wg mnie nie, po prostu nie jest naładowany zbyt dużą ilością (zbędnego) materiału.

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: gramma » 2015-05-06, 08:53

Matang, a widziałaś słowniczki w materiale ćwiczeniowym i na www? Dla mnie to wystarcza. I na pewno wybiorę Today dla czwartej klasy od września. Wystarczy zrobić poziom 1, 2 i 3 żeby przygotować do sprawdzianu. Wiesz, że poziom 4 to już jest A2+?

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: matang » 2015-05-06, 21:06

Witam!
Tak, widziałam te słowniki.
Dla mnie jednak za dużo rzeczy jest w 3, mnóstwo nowych zagadnień gramatycznych.
Zdecydowałam już chyba, że spróbuję Team up.
Pozdrawiam
Kamila

little_fluffy
Posty: 13
Rejestracja: 2008-09-14, 21:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: little_fluffy » 2015-05-11, 15:47

A ja mam pytanie o Today Pearsona. Czy ktoś może przeuczył wszystkie 3 części z tego podręcznika? Brałam pod uwagę wybór Today do 4 klasy, ale wydaje mi się, że trudno się z tą książką pracuje. A trzecia część wydaje mi się już bardzo trudna dla szóstej klasy. Bardzo proszę o opinie.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - j. angielski ( SP klasy IV - VI)

Postautor: Kamila86 » 2015-05-11, 19:55

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Today weszło dopiero w roku 2014, zgadza się?


Wróć do „Języki obce”