Studiować filologię...

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

bossik
Posty: 82
Rejestracja: 2012-05-14, 19:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studiować filologię...

Postautor: bossik » 2012-07-23, 20:43

Nie ma problemu studiować jeszcze raz na kierunku nauczycielskim.

Dali
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-23, 19:00
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Re: Studiować filologię...

Postautor: Dali » 2012-07-23, 23:47

Właśnie ja bym nie chciała na nauczycielskim, tylko na innej specjalności. Ale nie wiem, czy wtedy będę mogła uczyć w szkole języka obcego. Chociaż uprawnienia pedagogiczne do nauki w szkole mam z poprzednich studiów...

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studiować filologię...

Postautor: Yoka » 2012-07-24, 12:18

a gdzie Ty niby będziesz uczyła? Wszędzie zwalniają nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami, a Ty liczysz, że znajdziesz pracę ot tak? Aż takie braki językowców w Twojej okolicy?

Dali
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-23, 19:00
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Re: Studiować filologię...

Postautor: Dali » 2012-07-24, 15:11

A i owszem. Właściwie mam zapewnione godziny. Poza tym już pracuję w szkole, więc nie muszę liczyć, że znajdę pracę ot tak. Kwalifikacje mam pełne do jednego przedmiotu, ale mam ambicje na kolejny kierunek, właściwie dla siebie, a jeżeli przy okazji udałoby mi się złapać kilka godzin w szkole- tym lepiej.

bossik
Posty: 82
Rejestracja: 2012-05-14, 19:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studiować filologię...

Postautor: bossik » 2012-07-24, 15:52

Jeśli już pracujesz w szkole, w której chcialabyś uczyć i angielskiego, to masz z górki.
Najlepiej zapytaj u źródła czy nie odstraszy ich translarotyka.
Swoją drogą dla mnie trochę dziwne, że chcesz uczyć w szkole a wybierasz właśnie taki kierunek. Kierunek ciężki, a z pracą też już nie jest łatwo. Moim zdaniem, lepiej być bardzo dobrym w jednej dziedzinie ( nauczanie) niż w kilku po łebkach.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Studiować filologię...

Postautor: upieczona.anglistk » 2012-08-04, 18:27

roxi92, jeśli chcesz znać dobrze angielski, żeby znaleźć dobrą pracę, filologia angielska jest do tego zbędna, będziesz się uczyć pierdół typu gramatyka opisowa, realioznawstwo, językoznawstwo, historia literatury, idź na dobry kurs, albo weź korepetycje i zdaj FCE. Skoro chcesz iść do pracy w reklamie, to może właśnie ten kierunek studiuj.


Wróć do „Języki obce”

cron