metody pracy z klasa o roznym poziomie jezykowym

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

6eska
Posty: 3
Rejestracja: 2013-12-21, 22:05
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

metody pracy z klasa o roznym poziomie jezykowym

Postautor: 6eska » 2013-12-21, 22:40

Drodzy nauczyciele.Potrzebuje cennych wskazowek piszac prace dyplomowa dotyczaca pytania jakie strategie przyjac biorac pod uwage rozny poziom jezykowy uczniow(klasy 4-6)
Jaka przyjac metode gdy w klasie jest dziecko plynnie mowiace po angielsku, ktore wrocilo z zagranicy. Czy takie dziecko wogole ma szanse przy naszym sposobie nauczania jezyka na jakiekolwiek podtrzymanie plynnosci jezyka,czy raczej bedzie po troche zapominac? Prosze o wasze opinie,ewentualnie o propozycje ksiazek lub ankiet na taki temat. Z gory dziekuje

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: metody pracy z klasa o roznym poziomie jezykowym

Postautor: DIPPY16 » 2013-12-28, 20:59

Jak dla mnie dziecko które trafi z zagranicy i jest native speaker'em j. angielskiego będzie się nudzić po prostu. Reszta nie nadąży za nim nawet. Trzeba by dostosowywać program (czyli to co robimy indywidualnie dla ucznia zdolnego i słabszego) i po prostu bardziej się starać ale to bardziej w teorii. W praktyce jak dla mnie raczej będzie cofać się w rozwoju.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: metody pracy z klasa o roznym poziomie jezykowym

Postautor: vuem » 2013-12-29, 11:28

DIPPY16 pisze:Jak dla mnie dziecko które trafi z zagranicy i jest native speaker'em j. angielskiego będzie się nudzić po prostu


Absolutnie nie jest to takie jednoznaczne.
Zależy od grupy zaawansowania.

DIPPY16 pisze:W praktyce jak dla mnie raczej będzie cofać się w rozwoju.


No wiele zależy od nauczyciela. Jeden zadba o rozwój, inny pozwoli na cofanie się w tym rozwoju ;)


Wróć do „Języki obce”