Angielski w przedszkolu

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: evelynka997 » 2014-05-14, 15:48

benia8686 pisze:Hanutek, wielkie dzięki. Te pomysły są naprawdę super.
Przyznam, że do tej pory martwi mnie pewna rzecz, może będziesz mogła na to coś poradzić. jena z grup jest strasznie żywiołowa obawiam się, że choćbym stawała na głowie to i tak ciężko będzie czymś zainteresować te dzieci. Boję się, że nie starczy mi pomysłów, bo wszystko w oka mgnieniu okaże się nieatrakcyjne. Wyjątkowo ciężko ogarnąć tę grupę (w porównaniu do innych). Nauczycielki są nastawione anty, nie dość, że od samego początku nic a nic nie pomogą to jeszcze gotowe są ciebie skrytykować.

Masz może jeszcze inne ciekawe pomysły na zabawy??
Bo jak na razie to jestem trochę przerażona pracą z tą grupą, mając dodatkowo świadomość, że wielki brat patrzy i tylko czeka na twoje potknięcie.


Benia8686, ja mam identycznie to samo :(

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: evelynka997 » 2014-05-14, 15:58

W piątek będę prowadzić zajęcia na temat: 'At a park', czy znacie może jakies piosenki lub ciekawe rymowanki związane z parkiem czy czynnosciami wykonywanymi na powietrzu? :)
Czas trwania zajec: 30 min, grupa 5-6 latków :)

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: smv » 2014-08-04, 14:48

Czesc Wam
Widzę ze tu temat związany z maluchami więc i ja się podzielę (cp prawda osttani post z maja, ale moze ktos doczyta kiedys :))

Ja w roku skzolnym 13/14 uczyłam w grupach 5 i 6 latków po 2 razy po 30 minut. Grupa max-25 osób, ale generalnie to była godzina popołudniowa wiec w grupie bylo tak ok 15-16 osób bo reszta juz dod omu powędrowała z mamusiami:) wiec luz.

Pierwsze zajęcia- ła- nowa Pani- Ooooo CO ONA TAM MA?
A ja na to Hello!!!!! każdemu dziecku podałam rękę, przywitałam się i wymusiłam na nich aby również powiedziały Hello. Pokzałam im pacynkę (uczylam z podrecznika Captain Jack Macmillana) i się zaczęło.

ZA kazdym razem ten sam styl- czyli piosenka hello i bye bye standardowo na początku i na końcu lekcji. Kazdy witał się z pacynką i żegnał. Oczywiscie musiałam mieć pudło- treasure chest, z której wyciagałam skarby Kapitana Jacka.

Podobnie jak u was- zajęcia statyczne z ruchowymi na zmianę. Duuuuzo pomogły piosenki SUPER SIMPLE SONGS, które polecę każdemu ticzerowi w grupach 3-6 latków oraz w klasach 1-3.

Ksiązka dla dzieci byla bardzo ciekawa, byly naklejki, historyjki ( a poza tym Macmillan konkretnie wyposazyl mnie w zestaw dla nauczyciela- dzięki Bogu za takie extra wydawnictwo) i mnostow piosenek, rymowanek.

Jako nauczyciel angielskiego musimy wprowadzac jak najwiecej jezyka, eliminowac jezyk ojczysty, gestykulujmy, bawmy się głosem, mimiką- to naprawde działa.

Nagroda na koniec zajęc- naklejki dla najgrzeczniejszego dziecka co lekcja + opieka nad pacynką na kolejnych zajęciach ( jak ma się 2 pacynki mozna jedna dziecku dac do domu, ale watpie ze wroci z powrotem, a jak wroci to w oplakanym stanie:( )

Ja osobiscie z takimi maluchami bardzo lubilam zajęcia, strasznie sie upociłam tylko bo wszstko z nimi robilam od tanca po bieganie po sali udając lwa ;P

W tym roku szkolnym znów mam takie zajęcia z maluchami wiec musze juz poszukac w sklepch za 5 zł jakichs gadzetów ;P

Co do Pań siedzących w klasach- u mnie byly to głownie Panie od sprzątania strasznie irytujące i wtrącające się bo mądrzejsze, przyklad: mielismy przymiotnik loud and quiet no i spiewalismy cos cicho i glosno- to bezczelna przychodzila i mi dzieciaki uciszała- wr!


Pozdrawiam ;)

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-04, 16:04

Smv - Twoje dzieci miały podręcznik czy tylko Ty?
A nie uczysz przypadkiem 3-4latków? bo z nimi to straszna mordęga.
A o jakich gadżetach mówisz w sklepie za 5zł? :)

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: smv » 2014-08-11, 12:03

tak moje dzieciaki tez mialy podreczniki, zqwsze wybiealam sobie dwóch chlopców (najbardzeiej rozrabiających), którym mówilam która książka dla którego dzieciaka...
gadżety- naklejki, piłeczki pink pongowe, pieczątki, kostka pluszowa z kropkami (przy nauce cyferek) albo kostka kolorowa (każda strona ma swój kolor).
Oczywiście przy róznych lekcjach okolicznościowych jak halloween czy boze narodzenie jakies "realia" się brało z domu .

z 3-4 latkami podejrzewam, że jest męka, ale nasze polskie przedszkola nie są wg mnie dostosowane tak jak powinny.
Moja 4 letnia chrzesnica uczy sie nagielskiego odkad skonczyla 2 latka, chodzi do przedszkola prywatnego gdzie na angielski dzieci się pierw przygotowywują, przebierają, malują twarze, a jak my mamy 20-30 min z takimi dziecmi to kto ma je przygotować i za czyje pieniądze (oczywiscie za swoje bo rodzice nie dołożą się do biznesu)
ja w swoim przedszkolu łącznie z tym ze za swoje pieniądze kupowałam papier i kserowałam jakies tam gadżety po kryjomu w szkole, potem odpuscilam bo poszłabym z kasą

jedyny minus dla mnie z podręcznikqmi jest to, że w tych dla dzieci książeczkach jest pełno tych cut out-ów i press outów a dzieci je gubią potem płacz bo zginęło itp...

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-15, 13:38

W tym roku będę mieć w grupie przedszkolnej dużo 2,5 latków razem z 3-4 latkami. Jak sobie radzić w takiej grupie, co z nimi robić, żeby wszystkich zaangażować? Dodam, że nie mam praktycznie żadnych pomocy. Mam pacynkę i różne pościągane piosenki.

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: psyikoty » 2014-08-15, 17:04

pomocy na internecie jest dużo, wydrukuj sobie flashcardy, poczytaj o grach językowych dla małych dzieci. Fajnie byłoby mieć tablicę, będziesz miała? Kamila86,

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-15, 20:08

No właśnie - wydrukuj flashcardy - to są duże koszty, gruby papier, kolorowy tusz, a nikt mi za to nie zapłaci, a dzieci to "psuje". Tablicy w sali nie ma, żadnej :/
Gier językowych mam spisanych wiele, ale większość pod dzieci 4-6 letnie. Trudno jest znaleźć w internecie coś dla 2,5 latków.
Fajnie by było mieć zestaw nauczycielski jakiegoś kursu (np Cheeky monkey jest fajny), ale zgodnie z tą nową ustawą pewnie już nie przyślą, a ja uczę dopiero drugi rok i mam kiepski zasób materiałów.

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: psyikoty » 2014-08-15, 20:14

A kto ci każe drukować w kolorze? wydrukuj czarno białe na zwykłym papierze. Poza tym możesz też przecież używać normalnych przedmiotów, zabawek itp.
Naukę musisz oprzeć na zabawach, piosenkach i fizycznej aktywności dzieci, nic innego nie wymyślisz.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-19, 21:42

Nie pamiętam czy ktoś wspomniał już wcześniej, ale baaaaaaaaaaaaardzo polecam stronkę supersimplelearning.com dla dzieci od może nawet 2 lat do 6. Best site ever.
Piosenki "super simple songs 1,2,3" można znaleźć też na chomiku - są genialne. Na ich stronce są do nich filmiki, flashcardy, workshity.

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: hanutek89 » 2014-08-26, 19:41

Kamila86 pisze:No właśnie - wydrukuj flashcardy - to są duże koszty, gruby papier, kolorowy tusz, a nikt mi za to nie zapłaci, a dzieci to "psuje". Tablicy w sali nie ma, żadnej :/
Gier językowych mam spisanych wiele, ale większość pod dzieci 4-6 letnie. Trudno jest znaleźć w internecie coś dla 2,5 latków.
Fajnie by było mieć zestaw nauczycielski jakiegoś kursu (np Cheeky monkey jest fajny), ale zgodnie z tą nową ustawą pewnie już nie przyślą, a ja uczę dopiero drugi rok i mam kiepski zasób materiałów.


Macmillan przygotowuje nową ofertę dla nauczycieli z obniżkami na pomoce dla nauczycieli...Póki co widziałam na stronce już nową ofertę dla podstawówek, mam nadzieję, że dla przedszkoli też coś będzie bo ceny póki co odstraszają.
I teach. What's your superpower?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-26, 21:57

Tak, dla przedszkoli będzie oferta najpóźniej w tę środę - tak przynajmniej zapewniał mnie konsultant.

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: benia8686 » 2014-08-29, 16:47

Zajrzałam na wątek po dłuższej przerwie. Niedługo rozpoczynam zajęcia w przedszkolu po wakacjach i zastanawiam się, co wymyślić i jak powinny wyglądać pierwsze i kilka początkowych zajęć?

Widzę, że smv ma pewne propozycje, ale ona pracuje z 5 i 6 latkami. Ja będę mieć dzieci bardzo zróżnicowane wiekowo - 5, 4 i 3 letnie a bardzo możliwe, że znajdą się też 2,5 latki.

Co przygotować dla takich dzieci?

Zdaję sobie sprawę, że na początku września pewnie niewiele będzie dało się zrealizować wśród płaczących dzieci, ale mimo wszystko coś muszę przygotować. Pracuję z takimi dzieciakami dopiero od kilku miesięcy i mój zasób materiałów jest bardzo skromny.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-08-29, 19:29

Przynieś ze sobą pacynkę jakąś, skombinuj flashcardy i korzystaj z piosenek super simple songs - na stronie, którą podałam wcześniej znajdziesz scenariusze do każdej piosenki, tzn jak z nimi pracować. Nie bój się być clownem w przedszkolu :)

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: ms.elephant » 2014-08-30, 17:34

A ja po prośbie. Ma ktoś może na kompie teachers'a do podręcznika "Cheeky Monkey 1" i mógłby udostępnić? Potrzebuję na szybko, a nie mam teraz kasy na dodatkowy wydatek. Z góry dziękuję!


Wróć do „Języki obce”