Angielski w przedszkolu

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: benia8686 » 2014-09-03, 16:30

Kamila 86, dzięki za rady. Super simple songs znam i często z nich korzystam są naprawdę super. Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy znacie jeszcze jakieś atrakcyjne piosenki dla przedszkolaków oprócz wspomnianych super simple songs?

2. Dalej szukam pomysłów na różne zabawy. Hanutek swego czasu podawała tu na forum pomysł z budowaniem wieży z kubków. W moich dużych grupach świetnie się ta zabawa sprawdziła, bo skupiała uwagę prawie wszystkich dzieci na dość długo. Macie pomysły na podobne zabawy?

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: psyikoty » 2014-09-03, 17:18

a o co chodzi dokładnie z tym budowanie wieży?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-09-03, 19:09

benia8686 pisze:Czy znacie jeszcze jakieś atrakcyjne piosenki dla przedszkolaków oprócz wspomnianych super simple songs?


Kilka fajnych piosenek ma też Mother Goose Club
np. https://www.youtube.com/watch?v=Zw8fapoBDK4

Pobrać może przetwornikiem youtube na mp3.

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: hanutek89 » 2014-09-03, 19:48

Zabawa z budowaniem wieży:

hanutek89 pisze:Zabawa, którą uwielbiają WSZYSTKIE dzieci. Budowanie wieży. Potrzebne są tylko karty obrazkowe i plastikowe kubeczki (najlepiej sprawdzają się takie duże, plastikowe kufle do piwa :p). Wyciągasz szybko kartę i szybko chowasz, dzieci zgadują co było na karcie. Jak zgadną wyciągasz kubek, kładziesz na niego kartę. Potem znowu wyciągasz kartę, jak zgadną kładziesz na kubek. Karta-kubek-karta i wychodzi wieża. Na koniec pytasz czy chcą ją zdmuchnąć, wieża się rozpada, zbieracie karty. (Warto na początku wytłumaczyć dzieciom żeby się nie rzucały na wieżę bo kubki popękają i nie będziecie mogli więcej budować wieży itd itp I tak to słabo pomaga bo dzieci są tak podekscytowane, że i tak się rzucają :p) Fajnie od razu potem poprosić je żeby wstały i przeprowadzić zabawę ruchową albo piosenkę. Żeby wprowadzić do zajęć trochę ruchu polecam Walking Walking z Super Simple Songs 1 i All fall down z Super Simple 3 (dzieci je kochają). Pozdrawiam
I teach. What's your superpower?

Annikki
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-13, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Annikki » 2014-09-13, 17:42

Hej! przejrzałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :D Jak przeprowadzić pierwsze zajęcia w grupach 3, 4, 5 i 6 latków? Dopiero zaczynam pracę, będę uczyć sześć grup, nie wybrałam jeszcze podręczników. Niestety nie mam też doświadczenia w nauczaniu tak małych dzieci. Oczywiście jakaś pacynka, maskotka oraz Hello i Goodbye Song to podstawa (chociaż z dopasowaniem piosenek do wieku też mam problem :D). Nie wiem czy to stres i przejęcie powodują u mnie pustkę w głowie czy nie nadaję się do tego. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź czy inspirację.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Kamila86 » 2014-09-13, 19:22

Moje pierwsze zajęcia w przedszkolu były beznadziejne, głównie ze względu na obecność rodziców, którzy w pierwsze dni nie chcieli zostawić dzieci samych i na same dzieci, które były rozwydrzone, albo przestraszone, albo w ogóle nie zainteresowane.
W tym roku było już lepiej. W grupie 5-latków było super, czas zleciał na zapoznanie dzieci z maskotką cheeky, każdy się witał i tulił w trakcie piosenki "hello". Każdy podał swoje imię maskotce, było blow a kissi i tyle. Bye bye song i 30 minut minęło. Na drugich zajęciach było podobnie plus zabawy typu chowanie maskotki "where is cheeky", albo w której ręce jest cheeky.
W grupie 2,5-4 latków troszkę gorzej, ale większość dzieci chętnie poznała i przywitała się z maskotką. Ten sam scenariusz co ze starszymi dziećmi.
Jak zostanie czasu to możesz wprowadzić polecenia "sit down", "stand up", "jump" itp.

Annikki
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-13, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Annikki » 2014-09-13, 20:04

Dziękuję Kamila86 za odpowiedź. Trochę mnie pocieszyłaś, wydawało mi się, że samo zapoznanie się z dziećmi, piosenki to tylko około 10 minut. Kluczem chyba będzie jakaś super maskotka :) Zastanawiam się tylko nad tym czy nie będzie błędem przedstawienie później nowej maskotki i wprowadzenie nowych piosenek na powitanie i pożegnanie z podręcznika. Może powinnam je pominąć i zostać przy tych, które na początku będą? Może to banalne pytanie, ale wolę się upewnić czy nie namieszam dzieciom.

madram
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-15, 16:37
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: madram » 2014-09-18, 19:22

Hej, podepne sie troszke pod temat. Ucze w klasach 1-6 i zostalem niejako "przymuszony" do prowadzenia zajec w oddziale przedszkolnym mojej szkoly. Mam wielki problem - jaki zestaw podrecznikow bedzie najlepszy do prowadzenia zajec? (nigdy wczesniej nie pracowalem w przedszkolu). Dobrze, zeby byl wypchany piosenkami i TPR (grupa jest dosyc liczna, 25 dzieci). Nie zalezy mi na kartach pracy dla dzieci itp. poniewaz rodzice nie beda zakupowali ksiazeczek, musze miec swoje materialy. W klasach 1-6, pracuje na podrecznikach OUP. Z gory dzieki, za pomoc.

Annikki
Posty: 7
Rejestracja: 2014-09-13, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Annikki » 2014-09-20, 02:10

Czyżby nie było na forum nauczycieli języka angielskiego? :( Dopiero jeden dzień angielskiego za mną, niestety nie wybrałam jeszcze podręcznika, ale wiem, że nie powinnam z tym długo zwlekać. W przeciwieństwie do madram u mnie rodzice 5-6latków chcą zakupić książki, podejrzewam, że nawet mogą nalegać na to, chca miec namacalny dowód, że dzieci się uczą. Z tego co wiem, w ubiegłym roku 5 latki korzystały z Cheeky Monkey 1, natomiast 6 latki z części 2. Moje grupy są mieszane, 5 i 6 latki razem, podobnie 3 i 4 latki. Nie wiem czy wybrać Cheeky Monkey 2 czy zupełnie inny kurs. Ciekawy wydaje się New English Adventure ze względu na bohaterów disneya, których dzieci na pewno znają, z drugiej jednak strony chyba jest bardziej ukierunkowany na uzupełnianie podręcznika, zeszytu ćwiczeń niż zabawę. Dodam, że moje grupy też są liczne do 25 osób. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mógłby coś poradzić.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: ms.elephant » 2014-09-20, 10:45

Z Cheeky Monkey 1 prowadzę z zajęcia indywidualne z rodzeństwem 4,5 latków. Na razie odbyły się 2 lekcje. Jestem zadowolona. Piosenki łatwo wpadają w ucho, choć nie wszystkie wyrażenia dzieciaki są jeszcze w stanie powtórzyć. Najczęściej śpiewają końcówki ;) Do uzupełniania w podręczniku nie ma zbyt wiele, więc na pewno będzie czas na zabawę i TPR.

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: hanutek89 » 2014-09-20, 13:43

Pracowałam na Cheeky Monkey 1 i o ile ćwiczenia w książce są ok, to niektóre piosenki (moim zdaniem) są beznadziejne. Wprowadzałam dużo innych piosenek, które dzieci chętniej śpiewały i szybciej uczyły (miałam z nimi raz w tygodniu tylko zajęcia). Niestety w konsekwencji jak np rodzic puszczał piosenki z cheeky monkey w domu to dziecko kojarzyło tylko niektóre....Porównując Cheeky Monkey do Patcha to myślę, że w Patchu jest więcej fajnych piosenek, natomiast dzieciaki bardziej lubią maskotkę Cheeky:)
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest mix różnych materiałów oraz informacja dla rodziców, czego dzieci się uczą w danym miesiącu. Ja wywieszam co Unit jakich słówek, wierszyków i piosenek się uczymy. Jest to o tyle dobre, że rodzic wie konkretnie o co podpytać swoje dziecko. Ja na początku roku wywieszam też informacje o tym jak wygląda angielski w przedszkolu. Fajne info jest na stronie Pearsona w poradniku dla rodziców.
I teach. What's your superpower?

karpac89
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-07, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

angielski

Postautor: karpac89 » 2014-12-07, 22:00

A podzieli się ktoś pomysłami na gry i zabawy związane z pogodą - dla przedszkolaków?

Paula 89
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Paula 89 » 2015-08-22, 15:09

smv pisze:Czesc Wam
Widzę ze tu temat związany z maluchami więc i ja się podzielę (cp prawda osttani post z maja, ale moze ktos doczyta kiedys :))

Ja w roku skzolnym 13/14 uczyłam w grupach 5 i 6 latków po 2 razy po 30 minut. Grupa max-25 osób, ale generalnie to była godzina popołudniowa wiec w grupie bylo tak ok 15-16 osób bo reszta juz dod omu powędrowała z mamusiami:) wiec luz.

Pierwsze zajęcia- ła- nowa Pani- Ooooo CO ONA TAM MA?
A ja na to Hello!!!!! każdemu dziecku podałam rękę, przywitałam się i wymusiłam na nich aby również powiedziały Hello. Pokzałam im pacynkę (uczylam z podrecznika Captain Jack Macmillana) i się zaczęło.

ZA kazdym razem ten sam styl- czyli piosenka hello i bye bye standardowo na początku i na końcu lekcji. Kazdy witał się z pacynką i żegnał. Oczywiscie musiałam mieć pudło- treasure chest, z której wyciagałam skarby Kapitana Jacka.

Podobnie jak u was- zajęcia statyczne z ruchowymi na zmianę. Duuuuzo pomogły piosenki SUPER SIMPLE SONGS, które polecę każdemu ticzerowi w grupach 3-6 latków oraz w klasach 1-3.

Ksiązka dla dzieci byla bardzo ciekawa, byly naklejki, historyjki ( a poza tym Macmillan konkretnie wyposazyl mnie w zestaw dla nauczyciela- dzięki Bogu za takie extra wydawnictwo) i mnostow piosenek, rymowanek.

Jako nauczyciel angielskiego musimy wprowadzac jak najwiecej jezyka, eliminowac jezyk ojczysty, gestykulujmy, bawmy się głosem, mimiką- to naprawde działa.

Nagroda na koniec zajęc- naklejki dla najgrzeczniejszego dziecka co lekcja + opieka nad pacynką na kolejnych zajęciach ( jak ma się 2 pacynki mozna jedna dziecku dac do domu, ale watpie ze wroci z powrotem, a jak wroci to w oplakanym stanie:( )

Ja osobiscie z takimi maluchami bardzo lubilam zajęcia, strasznie sie upociłam tylko bo wszstko z nimi robilam od tanca po bieganie po sali udając lwa ;P

W tym roku szkolnym znów mam takie zajęcia z maluchami wiec musze juz poszukac w sklepch za 5 zł jakichs gadzetów ;P

Co do Pań siedzących w klasach- u mnie byly to głownie Panie od sprzątania strasznie irytujące i wtrącające się bo mądrzejsze, przyklad: mielismy przymiotnik loud and quiet no i spiewalismy cos cicho i glosno- to bezczelna przychodzila i mi dzieciaki uciszała- wr!


Pozdrawiam ;)

Paula 89
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Paula 89 » 2015-08-22, 15:12

A ja mam pytanie. Jeśli zaczynam uczyć pierwszy raz w przedszkolu z dziećmi 5 letnimi to jaki poziom wybrać np Capitan Jack. Dzieci będą mieć angielski po raz pierwszy. Czy te poziomy to jedynie stopnie trudności czy ciąg dalszy poprzednich.

Martulka
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-19, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: Martulka » 2016-05-19, 19:15

Hej. Ja również niedługo zaczynam uczyć angielskiego w przedszkolu 3-4-5 latki. Jestem blada w tym temacie, swoja naukę metodyczna tez zaczynam z jakiś czas, wiec prosze o jakąkolwiek pomoc. Nie mam wybranych podręczników. Mogłby ktoś coś polecić? zainspirowała mnie koleżanka , która pracowała na Capitanie Jacku:) Pytanie z wiazku z tym, czy kazda grupa powinna mieć odreczniki czy mam sie opierać tylko na kartach pracy , piosenkach , zabawach ruchowych? I czy np. 4,5- latki maja zaczac analogicznie od 2 i 3?


Wróć do „Języki obce”