Stara podstawa programowa i czasy gramatyczne

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Stara podstawa programowa i czasy gramatyczne

Postautor: DIPPY16 » 2014-03-30, 18:05

Troszkę zaczęło mnie to nurtować. Pracując z starą podstawą (jeszcze w 6 klasie) dzieci dopiero poznają czas przeszły (prawdopodobnie wcześniej mieli to jedynie na zajęciach dodatkowych) i zastanawia mnie czy to nie za późno? Pracując na innym podręczniku (tymczasowo) będąc w 6 klasie z starą podstawą poznawali już czas teraźniejszy dokonany. Stara podstawa jednolicie nie określa jakie mają czasy opanować* więc pozostaje opierać się tylko na programie nauczania? (Który swoją drogą jest z 2001? roku..)


*1. Podstawowe struktury gramatyczne umożliwiające formułowanie wypowiedzi w odniesieniu do teraźniejszości, przeszłości i przyszłości oraz do relacji przestrzennych

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stara podstawa programowa i czasy gramatyczne

Postautor: Andulencja » 2014-03-31, 22:05

Wszystko zależy od czego zaczną w gimnazjum.

W gimnazjum w którym uczę zaczynamy od poziomu pre-intermediate, bo w klasie 6 uczniowie znają już Present Simple, Continuous, Perfect, Past Simple i Past Continuous. Jest też 1 i 2 okres warunkowy (2 - if I were you...) i it is made of
Wiem z jakich podręczników korzystają w podstawówkach, z których dzieciaki przychodzą do nas.

DIPPY16
Posty: 77
Rejestracja: 2013-09-01, 14:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Stara podstawa programowa i czasy gramatyczne

Postautor: DIPPY16 » 2014-04-02, 22:59

W gimnazjum będą mieć New Inspiration z tym że nie wiem czy zaczną od 1 czy 2 (są 4). Pewnie w zależności od poziomu zaawansowania. Z tym że no w 1 to w sumie powtórka jest (oprócz question tags) i tak to jedno i to samo co w 6 klasie. Natomiast wiem że szkoła szkole nie równa i w obydwu szkołach gimnazjalnych jest ten sam podręcznik z tą różnicą że w jednej z podstawówek brali już w 6 klasie Present Perfect (choćby nawet) a tutaj oni dopiero poznają Past Simple w 6 klasie..


Wróć do „Języki obce”