Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: evelynka997 » 2014-04-10, 11:14

Witam,
Staram sie o pracę jako nauczycielka angielskiego w przedszkolu. Będę musiała wykonac lekcje pokazowa przed Pania dyrektor w grupie 3 latków. Czas trwania zajęc to ok 20 min. Temat: czesci ciała. Czy macie jakies pomysły jak przygotować takie zajęcia? :) Na studiach miałam praktyki i zajecia praktyczne z metodyki, ale dotyczyły one starszych uczniów.
Bardzo prosze o pomoc :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: iluka » 2014-04-10, 15:04

evelynka997 pisze:Będę musiała wykonac lekcje pokazowa
Biedactwo. Współczuję. To jest zły pomysł, aby osoba bez doświadczenia uczyła innych, jak prowadzić zajęcia, realizować dany temat. Lekcje pokazowe czyli dla innych nauczycieli tego samego przedmiotu zwykle prowadzą metodycy albo bardzo doświadczeni nauczyciele. Chyba że to jakiś eksperyment jest???
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: izkaolek » 2014-04-10, 19:14

W tym wypadku lekcja pokazowa oznacza, że dyrektor a czasem i inne osoby będą patrzeć, czy nie polegnie podczas prowadzenia zajęć.
Współczuję, bo to okropne.
Piosenki i zabawy z pokazywaniem. Będzie dobrze! Ty masz pokazać, że radzisz sobie z dziećmi, masz z nimi dobry kontakt. Powodzenia!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: iluka » 2014-04-10, 20:03

Eeeee, to normalna hospitacja...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: hanutek89 » 2014-04-10, 22:38

Hej, żeby Cię pocieszyć to powiem Ci, że przechodziłam przez to samo ;) Moje PIERWSZE zajęcia z dziećmi to lekcja pokazowa przed Panią dyrektor i szefową szkoły językowej :D Teraz się z tego śmieję ale wtedy byłam zielona w temacie i jak przypomnę sobie moje pierwsze zajęcia to nie wiem czy się śmiać czy płakać ;) Generalnie musisz pokazać,że masz dobry kontakt z dziećmi i że się starasz. Przygotuj jakieś pomoce dydaktyczne to zaplusujesz. 20 min to mało, więc wybierz max trzy zabawy plus piosenka na hello i bye bye i tyle. Proponuję włożyć pacynkę do pudła, zainteresujesz tym dzieciaki. Jak wyjmiesz pacynkę to powiedz dzieciom, że to jest np. Tom i on mówi tylko i wyłącznie po angielsku. Przez 20 min zdążysz zrobić piosenkę na Hello, bye bye i ok 3 zabawy. Kilka propozycji zabaw znajdziesz w temacie na forum "angielski w przedszkolu zróżnicowane grupy". I nie przejmuj się za bardzo bo to naprawdę trudne zadanie bo nie znasz kompletnie grupy, myślę, żę dyrekcja też weźmie na to poprawkę.
I teach. What's your superpower?

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: izkaolek » 2014-04-11, 19:37

Raczej nie hospitacja, bo ona jeszcze nie pracuje w tym przedszkolu. To zajęcia próbne, po których albo otrzyma pracę albo nie. Praktycznie norma w przedszkolach niepublicznych. W zasadzie to wygląda jak konkurs na stanowisko nauczyciela.

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: hanutek89 » 2014-04-11, 20:49

Ja to przechodziłam w publicznym. Stres był duży, bo od mojej lekcji nie tylko zależało to czy ja dostanę pracę ale czy przedszkole wybierze moją szkołę językową.Konkurencja jest teraz coraz większa i dyrektorzy wiedzą, że mogą wybierać spośród wielu ofert...
I teach. What's your superpower?

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: evelynka997 » 2014-04-15, 12:54

Tak to będzie lekcja próbna przed Pania dyrektor. Nigdy nie prowadziłam zajec z tak małymi dziecmi. Myślę, że zaczne od przywitania sie za pomoca pacynki, Hello itd, potem wprowadze słownictwo (czesci ciała z pokazywaniem na pacynce), potem zabawa 'Simon says' na koncu krótka piosenka ruchowa ok 1.5 min na utrwalenie słownictwa z pokazywaniem czesci ciała na sobie i pożegnanie. Myslicie, że to za dużo jak na jakies 20-30 min dla 3 latków? Dodam, że grupa składa się z 6 dzieciaków w wieku 3 lat.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: Kamila86 » 2014-04-15, 17:07

Z 3-latkami to jest masakra, ja je usadzisz w kółeczku to już będzie osiągnięcie, a zajmie ci to ze 2 minuty. Chociaż masz ich tylko 6 to może nie będzie tak ciężko. Skoro to pierwsza lekcja to nie wiem czy jest sens wprowadzania już od razu części ciała. Przedstawisz się, przedstawisz pacynkę, nauczysz ich mówic swoje imię, nauczysz piosenki powitalnej i już minie 15 minut, o ile nie 20.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: Kamila86 » 2014-04-15, 17:16

Ja prowadze zajęcia z 3-4 latkami i niestety z 3-latkami nie zrobię kompletnie nic. Po pierwsze mają w nosie zajęcia, nie rozumieją co znaczą zajęcia z agielskiego i nie usiedzą dłużej jak 3 minuty. Inaczej wygląda sprawa z 4-latkami, one wszystko rozumieją, powtórzą i wysiedzą 15 minut.
Jak ćwiczenia wymagają skakania, biegania, przynoszenia czegoś to fakt, wszyscy biorą udział, ale 3-latki i tak nic nie rozumieją i robia byle jak. No ale to może zależy od grupy, moja jest strasznie rozbrykana.

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: izkaolek » 2014-04-15, 17:25

Nastaw się na 15 minut, bo trzylatki nie dadzą rady wytrzymać 30 minut. Dużo zależy od dzieci. Nie planuj jednak zbyt ambitnych zajęć. :)

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: evelynka997 » 2014-04-19, 14:06

Co myslicie o tym?


1. Przywitanie się nauczyciela z dziećmi przy pomocy pacynki: (5 min)
-Hello,what is your name?
-Wiki
-Hello, Wiki, etc

2. Wskazywanie i nazywanie na pacynce części ciała: głowa, oczy, nos, usta, ręce, nogi – pokazywanie części ciała na sobie (5 min)

3. Gra Simon Says (5 min)

4. Piosenka Head, Shoulders, Knees and Toes (2 min)
http://www.youtube.com/watch?v=Ozzo7GQLoAE

5. Powtórzenie słówek na pacynce (2 min)

6. Pożegnanie z dziecmi (2 min)

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: hanutek89 » 2014-04-19, 19:45

Ja na twoim miejscu ograniczylabym sie do 3 części ciala: head, arms, legs. Zrezygnowalabym z Simon says - 3 latki moga za bardzo nie zrozumieć o co chodzi a to ma byc lekcja pokazowa wiec wolalbym nie ryzykować. Dwukrotne pokazywanie na pacynce moim zdaniem moze byc trochę nudnawe. Moze wytniesz Np części ciala misia, glowe ręce, nogi i brzuch, wlozysz do kolorowego woreczka i dzieci będą po kolei wyjmować części ciala i ukladac misia...jesli chodzi o piosenke to moim zdaniem jest za szybka dla 3 latków. No i dodalabym piosenke na hello i bye bye.
I teach. What's your superpower?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: Kamila86 » 2014-04-21, 23:31

Na jakim podręczniku pracujecie z 3-4 latkami?

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lekcja w przedszkolu, grupa 3 latków

Postautor: evelynka997 » 2014-04-22, 11:25

To przedszkole nie posiada podrecznika ani programu nauczania.. Nauczycielki same musza dopierac ćwiczenia..

A co myslicie o flashcards? np pokazywanie dzieciom obrazków z czesciami ciała i pytanie ich co one przedstawiają?

Juz nie mam pojecia co mogłabym przygotować, aby zaciekawic dzieciaki...


Wróć do „Języki obce”