nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-11-17, 17:00

Agnieszka 73 pisze:jak byłam tam ostatnio z młodzieżą z Niemiec z Gymnasium to było odwrotnie...moi uczniowie nie potrafili za bardzo przyporządkować dat i zdarzeń...(moi są z ekonomika)ale i tak świetnie wszystko wyszło...jestem zawsze pod wielkim wrażeniem tych warsztatów jakie oni w Krzyżowej proponują a młodzież zachwycona!!!!polecam wszystkim nawet jeśli chodzi o pobyt dzienny(jednodniowy)warto!!!!


nasi radzili sobie calkiem dobrze z datami, ale niemcy dali plame na calej linii. az sie za glowe lapalem, jak widzialem te ich przyporzadkowania.
jednodniowy pobyt to znowu troche za malo, oni po 2 warsztatach 2,5-godzinnych mieli serdecznie dosc, a jakby jeszcze wliczyc dojazd rano, to ciezko by z nimi bylo. mysmy tam spedzili 4 dni i to byla optymalna ilosc. warsztaty same w sobie tez bardzo ciekawe, ale kilka rzeczy jest lekko niedopracowanych - np. wysluchiwanie polecen w dwoch jezykach

daughter pisze:załóżcie jakiś nowy temat o tych warsztatach w krzyżowej. ciekawa jestem o co konkretnie chodzi, a tutaj nie musimy robić bałaganu.


dobrze :) to kto zaklada? ;>


nadia pisze:Wiesz Ugryz dziwię się Twoim kolegom z pracy,że mają odwagę spożywać alkohol w obecności uczniów. Ja bym się nie odważyła. Dla mnie spożywanie alkoholu na wycieczce szkolnej jest niedopuszczalne. Może jestem staroświecka.


to ja widocznie tez jestem staroswiecki...
wychodze z zalozenia, ze skoro biore na siebie odpowiedzialnosc za dzieci przez CALY okres pobytu (od wyjazdu do przyjazdu), to niestety nie moge sobie pozwolic na wypicie czegokolwiek - nawet wieczorem! przeciez moze sie komus cos stac nawet w nocy!
a tak na marginesie, to to nie byli moi koledzy z pracy, tylko opiekunowie z trzeciej szkoly + opiekunowie z niemiec...

nadia pisze:Słuchajcie, nie wiem co się stało ale poginęły mi posty. Wczoraj miałam ich 120 z dzisiaj 106. Jak jest z Waszymi postami?


ja pisze same tresciwe, to nic mi nie kasuja ;>


mihauu pisze:
Słuchajcie, nie wiem co się stało ale poginęły mi posty


W tym temacie wybitnie debatujecie o niczym więc posty lądują w koszu a później są kasowane.


no ale to taki watek chyba, nie? zeby sobie pogadac z innymi nauczycielami tego samego przedmiotu, to wlasnie mamy taki sobie tutaj watek, ktorego sila napedowa jestem.... chyba ja :P
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nadia » 2007-11-17, 22:07

Ugryz jesteś trochę mało spostrzegawczy.Wczoraj widziałam,że miałeś czterdzieści kilka postów a dzisiaj miałeś trzydzieści kilka. Tobie też zginęły i nawet wiem dlaczego.Administrator już mi wyjaśnił.

[ Dodano: 17 Listopad 2007, 22:07 ]
Masz 38 postów a wczoraj miałeś chyba 46 jak dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-11-18, 16:04

nadia pisze:Ugryz jesteś trochę mało spostrzegawczy.Wczoraj widziałam,że miałeś czterdzieści kilka postów a dzisiaj miałeś trzydzieści kilka. Tobie też zginęły i nawet wiem dlaczego.Administrator już mi wyjaśnił.


nawet wiesz dlaczego :) juz ci wszystko wyjasnil, popatrz, popatrz... czegoz ten admin ci nie powiedzial...

nadia pisze:Masz 38 postów a wczoraj miałeś chyba 46 jak dobrze pamiętam.


mozliwe. zartowalem sobie, ze mi nie gina. nie wdaje sie w liczenie i pamietanie liczby postow.
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-13, 19:06

czesc wam! żyjecie???ja juz ledwo zipię ,ale wciąż jeszcze żyję....czy ktos zna jakiegoś fajnego niemieckiego wykonawcę ,który ładnie śpiewa niemieckie kolędy??pilnie poszukuję na przyszły tydzień!!!
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-17, 00:43

Agnieszka 73 pisze:czesc wam! żyjecie???ja juz ledwo zipię ,ale wciąż jeszcze żyję....czy ktos zna jakiegoś fajnego niemieckiego wykonawcę ,który ładnie śpiewa niemieckie kolędy??pilnie poszukuję na przyszły tydzień!!!


domyslam sie, ze to dla dzieci? jezeli tak, to moze rolf zuckowski?

ugryz
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-17, 06:34

dzięki,tego mam,ale moi uczniowie z niego leja,szukam czegoś naprawdę nowoczesniejszego,tak jak nasi wykonawcy śpiewają...cholewcia,w Niemczech chyba nie ma takich fajnych....kiedyś na jakimś koncercie słyszałam nowoczesne wykonania ,ale cholewcia kto to był....
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-17, 14:17

Agnieszka 73 pisze:dzięki,tego mam,ale moi uczniowie z niego leja,szukam czegoś naprawdę nowoczesniejszego,tak jak nasi wykonawcy śpiewają...cholewcia,w Niemczech chyba nie ma takich fajnych....kiedyś na jakimś koncercie słyszałam nowoczesne wykonania ,ale cholewcia kto to był....


hmmm.... jak im zuckowski nie pasuje, to zostaje ci tylko jedno wyjscie:

Weihnachtssong

;D
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

edi1615
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-17, 15:44

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: edi1615 » 2007-12-17, 15:51

mam prosbe czy ktos moglby podac mi jak zrobic temat na hospitacjediagnozujacxa z j.angielskiego w kl.I sz.podstawowej???????????????????

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: eldog » 2007-12-17, 18:42

Myślę, że temat na hospitację może być właśnie w tym okresie Świąt Bożego Narodzenia związany bezpośrednio z symbolami świątecznymi, ileż to różnych rzeczy można powiesić na choince albo udekorować świąteczny pokój, dosłownie powiesić i nazywać można wszystko, można zorganizować świąteczne spotkanie niby w gronie rodzinnym z potrawami, z przeliczaniem osób, z zapraszaniem do stołu, wymienianiem potraw, z zaproszeniami itp.
Jest tyle możliwości zwłaszcza, że dzieci dopiero uczą się podstawowych słówek! Jeżeli to ma być hospitacja diagnozująca to jak sama nazwa musi postawić jakąś diagnozę dotyczącą wiadomości i umiejętności dzieci oraz zaangażowania ich w pracę na lekcji i nakreślić ramy do dalszej pracy! Powodzenia życzę na hospitacji! Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-17, 21:06

dzięki Ugryz,weihnachtssong jest cool,ale szukam dalej...:)))
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-17, 23:02

Agnieszka 73 pisze:dzięki Ugryz,weihnachtssong jest cool,ale szukam dalej...:)))


ok, jak tam chcesz...











8)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: lieblingin » 2007-12-18, 17:09

weihnachtssong ojej zobaczyłam co to, posłuchałam :? straszne......... i to nawet mało powiedziane, nienawidzę takiej głupoty, jak można na temat świąt wymyślić taką piosenkę a do tego ten masakryczny teledysk... :shock: to sie nie nadaje dla nikogo(a już na pewno nie do szkoły) , chyba że dla tych którzy dostali w dzieciństwie rózgę od świętego mikołaja a teraz maja przez to traumatyczne przeżycia związane ze świętami ...
bardzo niemiecki styl, czyli bez wyczucia, bez gustu i smaku... do bani

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-18, 19:07

nie ma się co tak denerwować,to był tylko żart..:)powiem wam szczerze ,że Niemcy faktycznie nie mają ładnych wykonań kolęd,chociaz kiedyś były jakieś koncert świąteczne i przy tej okazji KTOŚ bardzo ładnie je śpiewał...ale nie pamiętam kto....Donnerwetter!!!
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: lieblingin » 2007-12-18, 21:11

żeby była jasność :) oczywiście nie atakuje tutaj nikogo z forum, chodziło mi jedynie o takie wykonanie kolędy.... ta maska.... itd
no i ze język niemiecki jakoś nie najlepiej brzmi przy śpiewaniu to inna sprawa, to język, w którym sie ciężko śpiewa.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-19, 00:33

lieblingin pisze:no i ze język niemiecki jakoś nie najlepiej brzmi przy śpiewaniu to inna sprawa, to język, w którym sie ciężko śpiewa.


to zalezy. uwielbiam np. herberta groenemeyera i ten niemiecki tam brzmi fajnie. lubie tez seeed, chociaz nie wszystko maja po niemiecku. i tez brzmi ciekawie :)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia


Wróć do „Języki obce”