nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-19, 15:57

edi1615 pisze:mam prosbe czy ktos moglby podac mi jak zrobic temat na hospitacjediagnozujacxa z j.angielskiego w kl.I sz.podstawowej???????????????????


Zrób tak jak na normalną lekcję plus lataj z wyszczerzem po sali (że niby taki entuzjazm) oraz dodaj jakiś bajer.
Będziesz miał przynajmniej świadomość jakie popełniasz błędy w oczach dyrekcji, a nakład sił niewielki. Choćbys zrobił cuda na kiju i fajerwerki to i tak się dyrekcja do czegoś przyczepi (taki rytuał)

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: eldog » 2007-12-19, 16:05

Edi rób swoje i przede wszystkim myśl o prowadzeniu nauczania języka obcego w formie zabawowej, taka nauka przez zabawę, to przecież małe dzieciaki, będzie dobrze!
Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: malgala » 2007-12-19, 17:51

Nie znam się zupełnie na angielskim, ale może jakieś rozsypanki wyrazowe, krzyżóweczki, coś do pokolorowania zgodnie z instrukcją pozwoli zdiagnozować na przykład w jakim stopniu uczniowie opanowali słownictwo.

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-19, 23:23

:)

[ Dodano: 19 Grudzień 2007, 22:26 ]
może jeszcze jakiś miuzik świąteczny!

[ Dodano: 19 Grudzień 2007, 22:28 ]
to zalezy. uwielbiam np. herberta groenemeyera i ten niemiecki tam brzmi fajnie. lubie tez seeed, chociaz nie wszystko maja po niemiecku. i tez brzmi ciekawie
_________________



a ja byłam na jego kocercie kiedys w krakowie i było fantastycznie! i mam z nim zdjecie!!!!
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-20, 10:04

Agnieszka 73 pisze::)
a ja byłam na jego kocercie kiedys w krakowie i było fantastycznie! i mam z nim zdjecie!!!!


kiedy to musialo byc... :)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Agnieszka 73
Posty: 63
Rejestracja: 2007-10-29, 10:43

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Agnieszka 73 » 2007-12-20, 22:34

KURCZE...NA ...CHYBA DRUGIM ROKU STUDIÓW!!! TYLKO COŚ MI TU NIE PASUJE BO WYDAJE MI SIE ,ŻE ON MIAŁ NA IMIĘ HERMAN I CZY GO Z KIMŚ NIE POMYLIŁAM....ALBO TY POMYLIŁES IMIĘ...
pamiętajcie , że mamy tylko jedno życie:)

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-20, 23:24

Agnieszka 73 pisze:KURCZE...NA ...CHYBA DRUGIM ROKU STUDIÓW!!! TYLKO COŚ MI TU NIE PASUJE BO WYDAJE MI SIE ,ŻE ON MIAŁ NA IMIĘ HERMAN I CZY GO Z KIMŚ NIE POMYLIŁAM....ALBO TY POMYLIŁES IMIĘ...


nieeee, no herman na 100% nie - groenemeyer to herbert, innego nie ma. moze to ty bylas na jakims innym koncercie? :)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

nati123
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-11, 21:56

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nati123 » 2007-12-23, 19:48

Apel do wszystkich nauczycieli języków obcych.
Jestem studentką IV roku germanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Etapami redaguję swoja pracę magisterską, której tytuł brzmi: "Der Umgang mit den Temperamenten im Fremdsprachenunterricht" W związku z tym zwracam sie do wszystkich, obecnych na forum nauczycieli jezyków obcych o poświęcenie kilku minut na wypełnienie poniższej ankiety. Z góry dziękuje za Państwa cenny czas i szczere odpowiedzi. A oto pytania:
1. Kann das Temperament den Lernprozess beinflussen? Wenn ja, dann auf welche Weise?
2. Welchen Rolle spielt das Temperament in Ihrem Unterricht?
3. Gehen Sie auf das Temperament Ihrer Schüler ein? Wenn ja, dann beschreiben Sie bitte kurz wie?
4. Könnten Sie sponntan das Temperament Ihrer Schüler bestimmen?
5. Kenne Sie Ihren eigenen Temperamentstyp?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-23, 21:13

Ja nie panimaju pa niemieckij
choć temperamentu mi ponoć nie brakuje :wink:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

nati123
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-11, 21:56

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: nati123 » 2007-12-24, 14:28

No to tłumacz pytania na polski.
1. Czy uważa Pan/i, iż temperament ma wpływ na proces nauczania? Jeżeli tak, to jaki?
2. Jaką rolę odgrywa na Pana/i lekcji temperament?
3. Czy podczas prowadzenia zajęć uwzglednia Pan/i temperament swoich uczniów? Jeżeli tak, to prosze krótko opisać w jaki sposób.
4. Czy potrafiłby Pan/ potrafiłaby Pani określic spontanicznie typ temperamentu swoich uczniów?
5. Czy zna Pan/i swój typ temperamentu?

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: ugryz » 2007-12-26, 13:20

nati123 pisze:Apel do wszystkich nauczycieli języków obcych.
Jestem studentką IV roku germanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim.


zaocznie? ;>
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: monia58 » 2007-12-28, 21:06

edi1615 pisze:mam prosbe czy ktos moglby podac mi jak zrobic temat na hospitacjediagnozujacxa z j.angielskiego w kl.I sz.podstawowej???????????????????

przecież zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN nie ma już hospitacji diagnozującej :P 8)

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-20, 15:18

nati123 pisze:No to tłumacz pytania na polski.
1. Czy uważa Pan/i, iż temperament ma wpływ na proces nauczania? Jeżeli tak, to jaki?
2. Jaką rolę odgrywa na Pana/i lekcji temperament?
3. Czy podczas prowadzenia zajęć uwzglednia Pan/i temperament swoich uczniów? Jeżeli tak, to prosze krótko opisać w jaki sposób.
4. Czy potrafiłby Pan/ potrafiłaby Pani określic spontanicznie typ temperamentu swoich uczniów?
5. Czy zna Pan/i swój typ temperamentu?


Ciekawy temat i te pytania badawcze. Ciekawi mnie też jak Ci poszło i jakie były wyniki ankiety

iwo47
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-19, 17:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubuskie

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: iwo47 » 2009-10-26, 18:35

poszukuje przykładowych tematów prac magisterskich z literatury niemieckiej.
Czy ktos moze mi jakies polecić?

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: nauczyciele j. obcych, laczmy sie!

Postautor: Katja » 2009-10-26, 19:21

Wpisz sobie w wyszukiwarkę albo poszukaj wśród publikacji wśród poszczególnych uniwersytetów/instytutów germanistyki, np:
Unwersytet Rzeszowski
Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego

A polecić tematu moim zdaniem się nie da, musisz "poczuć" jakiś temat, zastanowić się jaka literatura Cię interesuje, czy wolisz pracę przekrojową, czy ograniczysz się do jednego tematu i będziesz go pogłębiać. Później musisz zobaczyć czy masz dostęp do materiałów źrółowych, czy np. jesteś w stanie zapłacić za dostawę do domu w "ojro";) [pisałam pracę lic. z litertury współczesnej i część bibliografii nie było w zasobach biblioteki, trzeba było zakupić u źródła w Austrii [Internet i po sprawie ;) ]. Wszystko też zależy od promotora, część zleca od góry epokę lub autorów, których poleca jako postawę do pracy i rozważań, a część pozostawia wolną rękę.
powodzenia, w razie czego, pytaj, może komuś na forum uda Ci się pomóc :)


[A może polecisz na fali echa o literackiej nagrodzie Nobla, literatura niemieckojęzyczna z tłem historycznym, albo literatura niemieckojęzycznych noblistek politycznie i społecznie zaangażowanych: Jelinek (2004) i Müller (2009) - u obu autorek zawiłe losy kobiet - musisz poczuć jakiś temat, co wyzwoli w Tobie chęć pisania i poszukiwania informacji] :)


Wróć do „Języki obce”