Korepetycje - od czego zacząć?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Korepetycje - od czego zacząć?

Postautor: evelynka997 » 2014-09-15, 15:48

Czesc.
Zamierzam zacząć udzielac korepetycji dzieciom i młodzieży z angielskiego. Jestem tegoroczna absolwentką. Bardzo lubię pracę z dziećmi, dlatego najbardziej zalezy mi na zajeciach z najmłodszymy, ale.. nigdy nie udzielałam takich lekcji. Jedynie, gdy studiowałam pomagałam koleżance przygotowac się do matury. Dlatego mam pytanie do osob, którzy udzielaja takich lekcji. Od czego zaczac? Jak takie zajecia powinny wyglądac? Jak przygotowywałam sie do matury to sama chodziłam na korki, ale to był inny poziom i polegały one na tym, że robiłam listeningi, readingi i pisałam wypracowania a korepetytorka je sprawdzala i potem wyjaśniała błedy. A jak to jest z młodszymi dziećmi, którzy nie maja wiekszych problemow w nauce?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Korepetycje - od czego zacząć?

Postautor: Melizabeth » 2014-09-15, 16:55

Myślę, że można wtedy z nimi skorzystać z Readersów, teraz są z płytami, więc mogą sobie słuchać same w domu, a na zajęciach mogą jakiś fragment czytać na głos, żeby sprawdzić wymowę, i ćwiczenia po rozdziale. Można trochę konwersacji (wcześniej dać na kartce/wprowadzić słownictwo do tematu). Można skorzystać z flashcards i po opanowaniu iluś słówek wymyślać po angielsku historyjki.

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Korepetycje - od czego zacząć?

Postautor: evelynka997 » 2014-09-15, 19:05

A znacie może jakies strony na których mogłabym znalezc jakies gotowe materiały do drukowania? np jakies cwiczenia na czasy czy słownictwo itd?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Korepetycje - od czego zacząć?

Postautor: Kamila86 » 2014-09-17, 19:04

Ja znam super superaśną stronkę http://en.islcollective.com/
Żeby pobrać musisz być zalogowana, ale wszystko darmowo. Wpisujesz temat, wybierasz poziom i masz mnóstwo workseetów.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Korepetycje - od czego zacząć?

Postautor: linczerka » 2014-10-06, 20:11

Nie tylko na korepetycje, ale jako osoba "nieanglistyczna" nie wiem, gdzie wkleić i jaką to ma wartość:)
http://www.zycieszkoly.com.pl/materialy ... angielski/
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Języki obce”