Problem z uczniem

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

evelynka997
Posty: 36
Rejestracja: 2013-08-12, 10:20
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Problem z uczniem

Postautor: evelynka997 » 2014-12-11, 19:59

Witam,
Uczeń (1 gim), któremu udzielam korepetycji z angielskiego ma straszne braki, od jego mamy wiem, że ma same 2 w szkole, dlatego zapisała go na dodatkowe lekcje. Chłopiec nie zna podstawowych słów, liczb, dni tygodnia, itd. Już nie wspomnę o gramatyce, ale też chce iść za programem który ma na bieżąco w szkole. Problem polega na tym, że na zajęciach staram się jak mogę, przygotowuję dodatkowe ćwiczenia (worksheets) oraz krótkie filmiki i do nich ćwiczenia, zadaję prace domowe, ale to nic nie daje. Chłopiec nie bardzo ma chęć do nauki i tylko patrzy kiedy koniec i mam wrażenie, że moje zajęcia dla niego są nudne. Natomiast inni moi uczniowe nieco młodsi, bo z podstawówki są zachwyceni tym w jaki sposób prowadzę zajęcia. Dodam, że jestem początkującą korepetytorką. W tym roku skończyłam studia. Czy coś mogę poprawić, coś dodać do swoich zajęć? Czy można nauczyć czasów w jakiś ciekawy sposób, oprócz tłumaczenia regułek i robienia ćwiczeń? Boję się, że on nic z moich zajęć nie wyniesie, a potem tylko jeszcze będę miała nieprzyjemne systuacje z jego mamą. Prosiłabym o porady jakiś bardziej doświadczonych korepetytorów/korepetytorek. Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę!

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Problem z uczniem

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-01-04, 17:54

Gdy ktoś nie chce współdziałać, to nic jemu nie pomoże. Inna opcja nie istnieje. Jak jest jakaś akcja, to musi być i reakcja. Bodziec musi wywoływać bodziec. Tak było, jest i będzie.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Problem z uczniem

Postautor: Kamila86 » 2018-01-12, 22:42

Jak chłopak nie ma chęci/możliwości językowych to niewiele zdziałasz. Dla niego angielski to jak dla nas chińszczyzna. Z takim uczniem trzeba robić tylko tak, żeby zdawał do następnej klasy, bo języka i tak się nie nauczy. A matką się nie przejmuj. Jeśli robisz swoje, a feedback zerowy to ona nie może mieć o to do Ciebie pretensji. Ja mam uczniów, którzy na samych jedynkach jadą i tylko zaznaczam im w zeszycie co się mają nauczyć (słówka), żeby na dwóję zdali.


Wróć do „Języki obce”

cron