Team Up czy Steps Forward?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-30, 08:53

To nie tak, że odradzam. Po prostu nie powróciłabym do ich poprzedniej wersji.

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-05-01, 19:47

A czego używacie w klasach 1-3? Ja Super Sparks od kilku lat i chyba przy tym zostanę. Miałam w tym roku "epizod" z Oxford Explorers, ale nie przypadł mi do gustu, dzieciakom z resztą też. Przeglądałam ostatnio Tigera Macmillana i tez jest fajny, miałyście z nim styczność?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-05-01, 20:28

Ja używam Tigera, całkiem fajny. Od 4 rozdziału powoli wprowadza pisanie słówek po śladzie.
Niestety, opieka wydawnictwa beznadziejna. Koleżanka, która do tej pory zajmowała się maluchami zamówiła pakiet w maju, kiedy jeszcze można było otrzymywać pakiety gratis. Przysłali maskotkę, karty obrazkowe i chyba płytę. Resztę obiecali wysłać pózniej, ale do tej pory nic nie dotarło. A kupić u nich drogo. A bez Teachers Booka właściwie nie da się prowadzić lekcji, poleceń nie ma właściwie żadnych. Są typu "wysłuchajcie historyjki i niech dzieci mówią stop". A kiedy mają mówić stop? To jest w TB :/

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-05-01, 22:38

Ja obecnie uczę z 3 różnych kursów, hehe. W 3 klasie mam Sparksa, w 2 Happy House, a w 1 English Adventure i chyba przy tym już zostanę. Z tego co zaobserwowałam, dzieci uwielbiają Happy House - sama idea rodzinki, myszek i ich przygód jest świetna, dzieci mają dużą frajdę. Minusem niestety jest bardzo ubogi materiał, mało ćwiczeń. Zresztą i tak te kurs jest wycofywany. Sparksa znam tylko trzecią część i całkiem mi się podoba, ale póki co będę kontynuować English Adventure. Oxford Explorer jest wg mnie beznadziejny.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-05-01, 22:46

Ja tez mam 3 różne kursy: 1 klasa Tiger, 2 English Quest, 3 Treetops. Jak dla mnie chyba Treetops najfajniejsze, ale uczę maluchy dopiero od tego roku i żadnej serii nie widziałam w całości.

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: gramma » 2015-05-06, 08:57

W Pearsonie Exam Trainer jest poszerzony, w sumie wychodzi ok. 5-6 stron ćwiczeń na rozdział. Nie jest źle. To chyba najlepsza ćwiczeniówka, którą można mieć w ramach dotacji i ja wybieram Today. Nie mam ciśnienia, żeby dochodzić do ostatniego poziomu, bo to już znacznie ponad poziom egzaminu. To samo Discover English 3.

gosieks
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-06, 22:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: gosieks » 2015-05-06, 22:59

własnie stoje przed wyborem podręcznika wieloletniego dla klas 4-6. Moje typy Startland, team up i moze Today.
Ma ktoś doświadczenie z tymi podręcnzikami?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-05-07, 20:26

gramma pisze:W Pearsonie Exam Trainer jest poszerzony, w sumie wychodzi ok. 5-6 stron ćwiczeń na rozdział. Nie jest źle. To chyba najlepsza ćwiczeniówka, którą można mieć w ramach dotacji i ja wybieram Today.


5-6? Ja widzę 3-4 strony na rozdział. Chyba, że liczysz jeszcze zadania sprawdzianowe, które są na końcu, ale one nie są już pod poszczególne rozdziały.
Tak czy inaczej to i tak więcej niż w Oxfordzie. Ale jakoś do Today nie mogę się przekonać. Układ stron, materiału nie przemawia do mnie.
Nie rozumiem dlaczego w klasach 1-3 ćwiczenia są normalne, rozszerzone, a w starszakach, gdzie większa jest potrzeba ćwiczeń, zrobili takie za przeproszeniem g****. Ta cała reforma to odciążenie rodziców, a obciążenie nauczycieli, którzy za własne pieniądze będą musieli teraz układać, kserować ćwiczenia.

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-05-10, 20:09

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić ćwiczenia, które mają około 16 stron. Podejrzewam, że Oxford jednak rozbuduje ćwiczenia i to co mamy w internecie to tylko strony przykładowe.
Po gruntownym przeanalizowaniu obu podręczników, tzn Stepsów i Team upa zdecydowałam się na Team up. Mniej wymagający i jakiś taki bardziej przyjazny, poczytałam trochę teksty w obu i chyba rzeczywiście Team up jest łatwiejszy. Jeśli mam korzystać z tych podręczników przez kilka lat, to przy mniej uzdolnionych klasach ze Stepsami nie dałabym rady. A rozszerzać ambitnym klasom jest dużo łatwiej niż pracować na zbyt trudnych książkach.
Mam nadzieję, że podjęłam dobrą decyzję. Chwalicie te Team upy, więc.... Pracuje któraś z was na oprogramowaniu do tablic do team upów? jakie są?

succubi
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: succubi » 2015-05-19, 19:33

gosieks pisze:własnie stoje przed wyborem podręcznika wieloletniego dla klas 4-6. Moje typy Startland, team up i moze Today.
Ma ktoś doświadczenie z tymi podręcnzikami?


Pracuję trzeci rok na serii Starland. Koszmar. Już w 2. części pojawiają się zadania bardziej nadające się dla gimnazjalistów. Część trzecia to jakaś masakra - gramatyka typu passive voice, reported speech; teksty do czytania natomiast są tak przeładowane trudnym słownictwem, że mam juz dość tlumaczenia dzieciom o co w ogóle w nich chodzi. Teraz zmienię podręcznik w klasie 4, czyli jeszcze dwa lata ze Starlandem będę sie męczyć w 5 i 6 klasie. Ogólnie nie polecam. Chyba, że ktoś ma bardzo bardzo zdolne i pracowite dzieci ;)

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Team Up czy Steps Forward? Diagnoza

Postautor: matang » 2015-06-05, 12:23

Witam!

Zdecydowałam już chyba :) że spróbuję Team up i mam pytanie odnośnie diagnozy, nie mogę się tam za bardzo połapać, bo w sumie to widziałam raz, a teraz nie mam dostępu. Ale po kolei. Pisałam do konsultantki ze swojego regionu prośbę o dostęp do Diagnozy i testów. Niby pisała, że już mam, a ja cały czas miałam komunikat, że jeśli powinnam mieć dostęp to napisać do... i tam e-mail. Napisałam znowu i testy pobrałam do poszczególnych klas a jak weszłam w diagnozę to były jakieś dwa testy 1b i 1a i jakiś plik Excela , ale nie mogłam tych testów otworzyć, plik Excela otwierał się. Teraz jak wchodzę znów mam komunikat, że nie mam dostępu. Mam za to cały czas dostęp do diagnozy Stepsów i tam testy są po każdej klasie i jest też jakiś program naprawczy. Czy ktoś widział diagnozę Team up, co tam jest? Bo konsultantka już kilka dni nie odpisuje i na ten adres podany przy logowaniu też pisałam już kilka dni temu i nic(teraz to wiem, że długi weekend). Jestem bardzo ciekawa tej diagnozy. Wcześniej pracowałam z podręcznikami Pearsona i tam wyniki testów diagnozujących wprowadzałam i przesyłałam na serwer no i było porównanie na tle populacji. Ze sprawdzianem próbnym z Nowej Ery też tak było. Ciekawi mnie czy coś takiego jest w Oxfordzie? Jak przeglądam diagnozę do Stepsów, to wychodzi mi, że nie. Bo ten plik Excela to mogę porównać tylko swoich uczniów, a ja mam po jednej klasie, to nie mam z kim porównywać.
Myślałam, że ja ten dostęp do tego wszystkiego mam na dłużej, dobrze, że chociaż testy pozapisywałam :)
Te testy 1a i 1b mam w pobranych, ale nie chcą się otworzyć, nie wiem czy to wina mojego komputera?

Pozdrawiam
Kamila

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-06-05, 15:23

Z tego co pamiętam z września, to diagnoza do Team Upa jest taka sama jak do Stepsów :)

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-06-07, 18:05

Decydujecie się na platformę oxfordenglishonline.pl? Pisze, że mają tam być dodatkowe ćwiczenia, ale póki co nic nie ma. A może załatwiacie jakoś wersję rozszerzoną ćwiczeń?

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: matang » 2015-06-09, 20:43

Ja zaproponowałam rodzicom na zebraniu w maju kserówki bądź zakup ćwiczeń, dla przykładu sporo dzieciakom kserowałam w tym czasie i ciągle ktoś coś gubił albo zapominał na następną lekcję, rodzice są za zakupem ćwiczeń, twierdzą, że kserówki są bez sensu w tak dużych ilościach. Oby im się nie zmieniło do września. Jak ktoś nie kupi będę kserować, a nieprzygotowania w semestrze tylko dwa ;)

Diagnoza do Team up jakaś inna jest, mnie po przejrzeniu wyszło, że jest test diagnostyczny tylko na wejściu, w IV klasie, a potem to chyba bieżące testy się wprowadza. Dużo roboty, chociaż może i ciekawe rozwiązanie. Nie widzę programów naprawczych i nie wysyłam nigdzie wyników na serwer dla porównania jak, np. w Pearsonie. Tak to zrozumiałam. Trochę szkoda, bo dyrekcja lubiła te porównania z populacją, ale może lepiej nie porównywać z innymi tylko obserwować postępy poszczególnych uczniów. Chyba, że to wszystko wygląda inaczej niż myślę.

Pozdrawiam
Kamila

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-06-09, 20:47

A można tak prosić rodziców o kupno ćwiczeń, skoro ani złotówki nie mogą wydać? Tych w wersji podstawowej nie będziesz miec?


Wróć do „Języki obce”