Team Up czy Steps Forward?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-26, 13:26

Rok temu zrezygnowałam ze Stepsów na rzecz Team Up, ale teraz Stepsy zostały ulepszone, dużo ulepszone. Jest bardzo dużo zadań przygotowujących do sprawdzianu. Który kurs jest wg Was lepszy? Nie wiem czy zostać przy Team Up czy wrócić do Stepsów.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-04-26, 14:56

Ja nowych Stepsów nie widziałam, więc nie wiem. My chyba zostanimy przy TeamUp, bo nam się podobają, a nie chce nam się mieć jednego rocznika z innymi podręcznikami. Zobaczymy jeszcze, co jest w Team Up2, bo jak będzie niefajny, to pewnie jednak zrezygnujemy.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-26, 16:44

Mam dwójkę i wydaję się być fajna.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-26, 18:44

A widziałyście ćwiczenia w wersji podstawowej, które wejdą w przyszłym roku? To jakaś kpina, 2 strony na cały rozdział. Obecna forma jest w wersji rozszerzonej, a dotacja jej nie obejmuje. To jak dzieci mogą mogą pracować na wersji rozszerzonej?

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-04-27, 19:43

też mam dylemat co wybrać bo najpierw spodobały mi się team upy (ale widziałam tylko 1 część), natomiast teraz kiedy zobaczyłam nową wersję stepsów... no jestem w kropce. Do tej pory używałam discover english longmana i to nie był dobry wybór. Co do ćwiczeń... pewnie będzie potrzebna duuuża ilośc papieru ksero:)
A według was co jest łatwiejsze stepsy czy team up? czy ktoś pracował na dalszych częściach stepsów? jak to dalej wygląda?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-04-27, 22:33

Moim zdaniem Team Up łatwiejszy, ale ocenić mogę tylko na podstawie 1. części. 3. część Stepsów jest już dość trudna - dużo gramatyki.

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-04-27, 22:42

A pracowalas na wszystkich częściach stepsów? Troche sie obawiam, że w team up troche malo ćwiczeń pod sprawdzian. Boje sie tez wkopac w zbyt trudny podrecznik, jak w przypadku discover...

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-04-28, 20:12

No niby ma już nie być zadań typowo sprawdzianowych w podręcznikach... Ciekawe, co Team Up zrobi z repetytorium z tyłu książki, pewnie wytnie, a szkoda, bo fajny pomysł.
Na Stepsach pracowałam na kawałku części 1. (dostałam 5. klasę po innej nauczycielce, kończyłam tę część w szybkim tempie), 2 i teraz robimy 3. Dla mojej grupy (a mam tę "lepszą") trzecia część jest już za trudna, no i nie tak fajna (uwielbiali Clankera z 1. i rapowanki gramatyczne)

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-29, 15:24

Skoro w Stepsach zadań sprawdzianowych nie było, a teraz po uaktualnieniu są, to nie mogą nagle z Team Up-u je wyrzucić.

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-04-29, 19:37

Ale z team upów niczego nie wyrzucili, z tyłu nadal jest dodatek egzaminacyjny. W podręcznikach ma nie być informacji, że jakieś konkretne zadanie jest egzaminacyjne (czasem oznaczali to za pomocą literki S), nie zaś samych zadań. W końcu same wiemy, które są typowo pod egzamin:).
Przejrzałam raz jeszcze oba podręczniki i nad jestem w kropce. Bardziej podobają mi się chyba stepsy, ale boję się czy 9-latki dają sobie z nim radę. Z drugiej strony przeglądając oba pod względem gramatycznym nie odniosłam wrażenia żeby jakoś specjalnie różniły się poziomem...
Wpakowałam się jakiś czas temu w te beznadziejne Discover English, które są trudne (zwłaszcza 3 część) i mają beznadziejną ćwiczeniówkę i teraz boję sie popełnić kolejny błąd, zwłaszcza, ze tak szybko tego podręcznika zmienić nie będzie można. Za stepsami przemawia jeszcze duża ilość różnorodnych ćwiczeń (więcej niż w team upach), a to może mieć znaczenie jeśli ćwiczenia mają mieć broszurową formę. Swoją drogą to śmiechu warte co robi MEN z podręcznikami...

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-04-29, 19:42

Kamila86, a Ty na co się decydujesz? Melizabeth, czy różnica w poziomach obu podręczników jest duża? Pytam zwłaszcza o pierwszą część?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Melizabeth » 2015-04-29, 20:06

Jakaś ogromna nie jest, Team Up po prostu wprowadza gramatykę trochę spokojniej. Jestem w 6 rozdziale na 8 i dopiero teraz pojawia się Present Simple (zdania twierdzące), wczesniej było to be (rozbite chyba na 2 działy) i have got (też rozbite na 2 działy - w jednym tylko 3 os. lp., w drugim reszta).
Moim zdaniem, Team Up jest trochę bardziej dziecięcy graficznie, ale bardziej podobały mi się w 1. części Stepsów historyjki (dzieciaki uwielbiały). W 2. części komiks był taki sobie, a ten w trzeciej jak dla mnie beznadziejny, dzieciaki jakoś też nie szaleją. W Team Up nie ma komiksu, jest dialog na początek rozdziału.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-29, 21:45

joafish pisze:Kamila86, a Ty na co się decydujesz?

Jeszcze nie jestem zdecydowana. Przepracowałam 3 poziomy Steps in English i powiem tak: pierwsza część mi się podobała, aczkolwiek moim zdaniem mało słówek kosztem dużej ilości gramatyki i czytanki kulturowe beznadziejne (we wszystkich poziomach). 2 część dużo mniej przypadła mi do gustu, a 3 część lepsza niż 2. W 3 bardzo dużo skakałam po podręczniku bo chciałam się skupić tylko na najważniejszych rzeczach do sprawdzianu. Teraz po sprawdzianie nadrabiam to czego nie zrobiliśmy. Generalnie stepsy średnio mi się podobają. Przeszłam na Team up bo moim zdaniem jest dużo więcej rzeczy potrzebnych do sprawdzianu, więcej przydatnych słówek, gramatyka wprowadzana krok po kroku, strona poświęcona communication, lekcje kulturowe też bardzo fajne. A teraz w Steps Forward przeglądnęłam 2 rozdziały dostępne na stronie Oxford i te uaktualnienie baaaaardzo przypadły mi do gustu. Nie wiem co robić, bo takich ćwiczeń jakie pojawiły się w Stepsach brakuje mi w Team up, szkoda, że nie poprawili go w taki sam sposób. Ale dopiero co zmieniłam podręcznik, nie chce po roku znowu zmieniać, kurczę. Może zostanę na razie przy Team up, a po 3 latach będę się znowu zastanawiać.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: Kamila86 » 2015-04-29, 21:53

A jak rozwiążecie sprawę z ćwiczeniami? Będziecie na własną rękę dokserowywać?
Wiem, że Pearson też ma wersję podstawową i rozszerzoną, ale czy podstawowa też jest tak okrojona jak w przypadku Oxfordu?

joafish
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-27, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Team Up czy Steps Forward?

Postautor: joafish » 2015-04-29, 23:26

No własnie mnie tez brakuje takich ćwiczen w team upach. Dlatego chyba bardziej sklaniam się ku stepsom. Opinie na ich temat są podzielone... Dlatego caly czas bije sie z myślami. Co do ćwiczeń to niestey chyba wszędzie(tzn. w każdym wydawnictwie) będą takie okrojone. Na konferencji Pearsona obilo mi sie o uszy, ze u nich będzie tylko exam trainer zamiast okrojonych ćwiczen. A to juz w ogole jakoś średnio mi się podoba. Ja bede chyba kserować. Wracając do clue rozmowy, odradzasz stepsy?


Wróć do „Języki obce”

cron