Korepetycje z ang. dla osoby dorosłej

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

adlerxer
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-05, 11:04
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Korepetycje z ang. dla osoby dorosłej

Postautor: adlerxer » 2016-03-05, 11:27

Zgłosiła się do mnie na korepetycje z angielskiego osoba lekko po 30-stce. Przygodę z językiem zakończyła po szkole średniej i w zasadzie nic już nie pamięta, a więc trzeba by zaczynać od podstaw. Zależy jej na konwersacjach, żeby przełamać barierę w mówieniu po angielsku.

Przyznam szczerze, że nie bardzo wiem jaki podręcznik i jakie metody pracy dobrać w tym wypadku, bo jeszcze nie uczyłem nikogo od zera. Myślałem nad New English File, ale nie jestem pewien, czy to dobry wybór. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Korepetycje z ang. dla osoby dorosłej

Postautor: Melizabeth » 2016-03-05, 18:05

Ja osobiście English File nie lubię, korzystałam 3 miesiące w szkole na zastępstwie na niskich poziomach, potem uczeń, z którym miałam lekcje prywatne miał to w szkole na wyższym poziomie i było bardzo wymagające.

Do konwersacji/nauki mówienia niezłe są książki do nauki metodą bezpośrednią, ale zazwyczaj są na licencjach, więc trzeba mieć zaprzyjaźnioną szkołę językową, od której będzie można kupić, no i trzeba lekcje wzbogacać gramatyką, bo niewiele jej jest, a dorośli jednak "lubią" uczyć się gramatyki.


Wróć do „Języki obce”