korepetycje - ksiązka

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Chemikobiolog97
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-17, 19:54
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: Chemikobiolog97 » 2011-01-17, 20:20

Dzień dobry wszystkim nauczycielom. Przepraszam ze niepokoje ale mam problem z kupnem podręcznika na korki.

Szukam jakiegoś dobrego podręcznika do języka angielskiego na korki. W szkole używam książki UpBeat i nie jestem z niej zadowolony, jest bardzo trudna i nudna dosyć(co 8 tematow czasami jest coś ciekawego w exam link). Szukam książki która nie jest za trudna, i odpowiednią do samodzielnej nauki na niskim poziomie zaawansowania. Zastanawialem się nad English exploler nowej ery, jednak mam wątpliwości. Prosze szanownych nauczycieli o doradzenie mi czegoś na moją miare.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: vuem » 2011-01-17, 22:07

Ten korkowy uczeń, to też gimnazjalista?

Co dla Ciebie jest nudne - np. w tym Upbeat, a co Cię zaciekawiło w ichniejszym Exam Link?

Czemu masz wątpliwości co do English Explorer?

Nie dziw się tą ankietą, ale dość lakonicznie określiłeś swoje preferencje, czy potrzeby :wink:

draxona
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-30, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Łacina
Lokalizacja: małopolskie

siedmiotlatek książka na korki

Postautor: draxona » 2011-02-06, 14:43

Witam!
Za tydzień mam zacząć korki, a raczej naukę angielskiego przez zabawę z siedmiolatkiem, który od września idzie do szkoły. Jaką książkę możecie mi polecić dla takiego dziecka? Myślałam od Bugs World, Excellent albo Family and friends, jakie macie opinie na ten temat. Mam kilkuletnie doświadczenie w udzielaniu korków z angielskiego ale wiek ucznia przeważnie zaczyna się od 9 do 56 lat, jeszcze nie uczyłam siedmiolatka.
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: Jolly Roger » 2011-02-06, 22:58

Z siedmiolatkiem nie pracuje się z książką. :!: :!: :!:

Siedmiolatek ma się trzymać od książki jak najdalej. Sprawdź w jego podręczniku co ma w programie i utrwalaj poznawane wiadomości, a następnie w zalezności od możliwości rozbudowuj je.

Podręcznik niepotrzebnie generuje koszty, a poza naklejkami niewiele oferuje czego nie można zrobić bez podręcznika.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

draxona
Posty: 9
Rejestracja: 2010-08-30, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Łacina
Lokalizacja: małopolskie

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: draxona » 2011-02-07, 00:46

Problem w tym, że on jeszcze nie chodzi do szkoły. Poza tym nie mam pojęcia jak mam prowadzić zajęcia z takim małym dzieckiem. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: Jolly Roger » 2011-02-09, 16:59

poszukaj na forum sa wątki o nauczaniu języka najmłodszych. Przecież nikt tu ci wykładu z metodyki nie zrobi.
W skrócie obrazki,obrazki, obrazki oraz wycinanki, śpiew, rymowanki, zabawa, zabawa, zabawa. Gramatyka intuicyjna i dużo rozmów.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: korepetycje - ksiązka

Postautor: smv » 2011-02-09, 20:16

dokladnie duzo zabaw, rymowanek, liczenie, kolory, czesci ciala z piosenkami..mozna jakies latwe ksiazeczki ale na zasadzie historyjki obrazkowe, wyklejanki..do dzieła;))


Wróć do „Języki obce”