Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anho
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-07, 23:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: anho » 2016-09-08, 00:01

Cześć!
Do 4 klasy przybył uczeń, który mieszkał 3 lata w UK i doskonale zna angielski (polski też nie stanowi problemu).
Chłopak będzie nudził się na lekcjach, co bym nie robiła. Potrzebuje konwersacji na swoim poziomie, żaden kolega z klasy mu tego nie zapewni.
Mogę mu drukować trudniejsze zadania, ale nie będę w stanie poświęcić jednemu uczniowi choćby i 5 bitych minut w ciągu lekcji.

Może macie doświadczenia z rozwiązaniami systemowymi. Czy jakiś indywidualny tok nauczania może? Czy przeniesienie na lekcje angielskiego do klas programowo wyższych (i tak będzie dla niego za łatwe, choćby to była 6 klasa). Wiem, że należy mu się pomoc dla ucznia powracającego zza granicy, ale to raczej z j. polskiego, żeby nadrobił lektury, wiadomości z gramatyki, ortografii (bo mówi płynnie).

Dyrektor kazał mi znaleźć rozwiązanie. Szperam w necie i widzę tylko te kwestie "wyrównywania poziomu", jak uczniowie mają problemy z polskim i brakami w wiedzy ogólnej. A mi chodzi o pracę grubo ponad poziomem, żeby faktycznie coś dała. Indywidualizacja pracy w czasie normalnych lekcji z klasą będzie kroplą w morzu potrzeb i marnowaniem potencjału ucznia. Dodam, że rodzice też naciskają, by ucznia lepiej zagospodarować, niż tylko dawać mu dodatkowe zadania i zerkać na niego z doskoku w czasie lekcji.

Pomóżcie!

electro18
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-06, 12:38
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: electro18 » 2016-09-08, 11:47

Witam, w mojej szkole też była taka sytuacja i uczennica miała indywidualny tok nauczania- lekcje z nauczycielem z angielskiego. Swoje umiejętności językowe sprawdzała na konkursach :)

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: carmen1 » 2016-11-26, 14:49

Witaj ja mam u siebie takiego ucznia co wrócił z Chicago i nie dość, że świetnie mówi po angielsku i hiszpańsku to znacznie lepiej niż niektóre polskie dzieci. U mnie uczeń ten ma indywidualne nauczanie, ale tylko z j.obcych i j.polskiego :wink:

Klaudx
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-14, 11:07
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: Klaudx » 2016-11-28, 09:23

Mam pomysł. Niech zastępuje Cię co druga lekcję, a w zamian dostanie zaliczenie :D

Awatar użytkownika
AnnaNowak7
Posty: 9
Rejestracja: 2016-12-05, 16:15
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, Język francuski, Plastyka, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: AnnaNowak7 » 2016-12-05, 16:22

Myślę,że to trzeba zgłosić dyrektorowi i on się powinien zająć załatwieniem toku indywidualnego. Jak na razie może zasugeruj , żeby czytał sobie książki angielskie na twoich lekcjach. Takie jakie go interesują. I potem będzie pisał na ich temat wypracowania i ty to sprawdzisz jak normalną kartkówkę czy sprawdzian. Chyba tyle czasu mu możesz poświęcić :)

romann33
Posty: 3
Rejestracja: 2016-12-07, 14:14
Kto: student
Przedmiot: Język rosyjski, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: romann33 » 2016-12-07, 14:14

No tak, nie ma na co czekać, zgłoś to.

jolantabrzezinski6
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-10, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: jolantabrzezinski6 » 2016-12-12, 20:56

No sprytny ten dyrektor, tak Cię obciążyć odpowiedzialnością. To jest jego praca, aby zapewnić temu uczniowi rozwój, po to jest dyrektorem. Pozdrawiam
zadowolona

Awatar użytkownika
cotetowemixx
Posty: 11
Rejestracja: 2024-03-07, 01:40
Kto: pedagog
Przedmiot: Język angielski, Muzyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co zrobić z uczniem, który wrócił z UK i zna świetnie angielski?

Postautor: cotetowemixx » 2024-03-07, 01:42

WOW, AMAZING


Wróć do „Języki obce”