Reforma - podręcznik do j. niemieckiego do klasy 7

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agatea
Posty: 39
Rejestracja: 2008-11-25, 23:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Reforma - podręcznik do j. niemieckiego do klasy 7

Postautor: agatea » 2017-04-01, 15:44

Witajcie, czy macie już jakieś pomysły jeśli chodzi o wybór podręcznika do klasy 7? :-)

bbr5
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-11, 07:41
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: Reforma - podręcznik do j. niemieckiego do klasy 7

Postautor: bbr5 » 2017-04-20, 11:14

Witam, u siebie w szkole podstawowej mam od kilku lat język niemiecki jako dodatkowy w wymiarze 1 godziny tygodniowo(wcześniej był wiodący na równi z językiem angielskim tzn część klas miała wiodący niemiecki,częśc angielski do poprzedniej reformy...) W klasach 1-3 korzystam z podręcznika ICH UND DU, 4-6 UND SO WEITER, od września 2017 nadal bedę miała kontynuację języka niemieckiego w tym samym wymiarze w 1-6 a od 7 klasy, zgodnie z założeniami reformy 2 godziny/tydzień. Nie mam pomysłu na podręcznik od klasy 7,wszak moje dzieci mają za sobą już 6 lat nauki języka i nie za bardzo chciałabym zaczynać od podstaw, mija się to z sensem..... Zastanawiam się nad całkowitą zmianą podręcznika od 1 klasy .....tylko na jaki? Jakie macie doświadczenia w kwestii podręczników do nauczania niemieckiego jako dodatkowego? Czy może pozostać przy tych, które mam i skorzystać z "www.weiter_deutsch. Reforma 2017" wydawnictwa PWN ?
Pozdrawiam
Beata


Wróć do „Języki obce”