podział na grupy zaawansowania

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

podział na grupy zaawansowania

Postautor: oramge » 2017-04-04, 16:50

Czy w 7 klasie zalecany / wymagany jest podział klas na grupy ze względu na poziom umiejętności?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: podział na grupy zaawansowania

Postautor: oramge » 2017-04-10, 23:37

Halo, halo... może ktoś wie?

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: podział na grupy zaawansowania

Postautor: julka8 » 2017-04-11, 16:42

Nie ma osobnego zapisu dla klasy siódmej. Zapisano jedynie, że w klasach 4-8 powinien być podział na grupy o zbliżonym poziomie zaawansowania. Klasy szóste przechodzą dalej do klasy siódmej prawdopodobnie zgodnie z wcześniejszym podziałem. No chyba, że z jakiegoś powodu są to inne zespoły klasowe np. klasa dwujęzyczna, sportowa itp. Wtedy oczywiście należy zrobić jakiś teścik i podzielić dzieci wg. poziomu zaawansowania. W niektórych szkołach testy językowe są pod koniec każdego roku szkolnego i dzieci w grupach się zmieniają. Uznaje się, że poziom językowy dziecka po 3 klasie podstawówki może się sporo różnić od poziomu piątoklasisty. Częstotliwość sprawdzania poziomu językowego pewnie zależy od zapisów w statutach, albo decyzji zespołu językowców.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: podział na grupy zaawansowania

Postautor: oramge » 2017-04-12, 14:59

Dzięki za info. Rzeczywiście miałam na myśli nową szkołę podstawową z klasami 7 i 8. Ostatnimi latami nie uczyłam w gimnazjum stąd nie wiedziałam na ile podział na grupy zaawansowania jest konieczny, a na ile zalecany. Rozumiem, że w nowej szkole podstawowej nie jest konieczny.
Do miłego:)


Wróć do „Języki obce”