uprawnienia do nauczania języka obcego

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ala.forum » 2009-08-14, 09:32

ann a czy ty bedac osoba ktora zatrudnia wybralabys kogos po aministracji z jezykiem czy kogos kto pracowal tylko w szkole???
Andulencja- probowalam, jak facet zobaczyl ze jestem nauczycielką to powiedzial "nauczycielka? a to nieeeee" ......

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ann » 2009-08-14, 18:52

ala.forum pisze:ann a czy ty bedac osoba ktora zatrudnia wybralabys kogos po aministracji z jezykiem czy kogos kto pracowal tylko w szkole???

Obie osoby zaprosiłabym na rozmowę i zatrudniła tą, która będzie rokowała większe nadzieje.
ala.forum pisze:Andulencja- probowalam, jak facet zobaczyl ze jestem nauczycielką to powiedzial "nauczycielka? a to nieeeee" ......

No to jeden był uprzedzony.

To, że pracowałaś do tej pory tylko w szkole, naprawdę nie stanowi największej przeszkody. Znam osoby, które po kilku, a nawet kilkunastu latach pracy w szkole, zmieniały zawód. I nie były to osoby po filologii, a np. po historii (w przyznasz, że zmienić branżę trudniej jest absolwentowi historii niż filologii obcej).
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: Andulencja » 2009-08-14, 20:13

Niedawno moja koleżanka powiedziała, że nie po to studiowała 5 lat, żeby teraz pracować w jakimś biurze i przekładać kartki.

Ja powiedziałam, że mimo że studiowałam 10 lat (mgr, licencjat podyplomówka) to wolałabym siedzieć w biurze, niż narzekać w domu).

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ann » 2009-08-14, 20:23

Andulencja pisze:Niedawno moja koleżanka powiedziała, że nie po to studiowała 5 lat, żeby teraz pracować w jakimś biurze i przekładać kartki.

Gratuluję jej podejścia. I pomyśleć, że są ludzie, którzy chowają dyplom do szuflady i idą pracować na produkcję, bo nic lepszego nie mogą znaleźć.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

dede
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-12, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: dede » 2009-08-14, 22:28

Prawda jest taka, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i jak ktoś się załapał do szkoły i ma umowę na czas nieokreślony, to od razu zapomina, że jest bezrobocie wśród nauczycieli, a nawet gani tych, którym się nie fuksnęło. Syty głodnego nie rozumie. Moim zdaniem wiele osób pochopnie wybiera kierunek studiów. Nie rozgranicza pracy od hobby. Ja też może zrobiłam w życiu ten błąd, jakoś mi się w końcu udało zatrudnić, ale teraz na pewno wybrałabym inne studia. Co nie znaczy, że porzuciłabym swą pasję, ale pasja to niekoniecznie musi się równać praca. Bo potem czasem kończy się na tym, że nie ma już
ani pasji, ani pracy tylko stresy, depresja i beznadzieja, uwieńczone lądowaniem gdzieś
na kasie w hipermarkecie, razem z dziewczynami po zawodówce. A zakurzony dyplomik leżakuje w szafie. Cóż, jak się jest młodym, to się wydaje, że jest się takim mądrym.

alice1976
Posty: 9
Rejestracja: 2008-07-25, 10:45
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: alice1976 » 2009-08-15, 11:10

a ja mam takie pytanie czy majac wyksztalcenie wyzsze pedagogiczne(ped opiekunczo-wychowawcza) i studia podyplomowe nauczanie angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nauczajac w klasach 1-3 j angielskiego moge rozpoczac staz ? nie mam certyfikatu fce ale zamierzam do niego przystapic na wiosne. moja kolezanka uczyla fizyki rozpoczela we wrzesniu staz choc nie miala pelnych kwalifikacji ale do czerwca je zdobyla i zaliczyla ten staz. nie wiem jakby to wygladalo w moim przypadku

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ala.forum » 2009-08-15, 14:40

alice 1976 - do FCE? ale to nie daje uprawnien , musisz miec CAE

alice1976
Posty: 9
Rejestracja: 2008-07-25, 10:45
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: alice1976 » 2009-08-15, 15:41

tak do FCE bo jak na razie daje on uprawnienia do nauczania w klasach 1-3 i przedszkolach. oczywiscie plus podyplomowka metodyczna. aha i musi byc zdany co najmniej na ocene b

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ala.forum » 2009-08-16, 21:22

tylko nie ucz dzieci mowic good morning z twardym "r" i "g" na koncu bo ja po prostu szału dostaje jak mi tak dzieci mowią w gimnazjum...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-17, 10:04

ala.forum pisze:tylko nie ucz dzieci mowic good morning z twardym "r" i "g" na koncu bo ja po prostu szału dostaje jak mi tak dzieci mowią w gimnazjum...


Unikaj Scouserów. Szlag cię trafi na miejscu. :roll:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

anty_ala
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-18, 20:39
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: anty_ala » 2009-08-18, 20:53

Ależ ty jesteś ograniczona `ala.forum`!!! Twardym `r` mówi od wieków wiele społeczności Wielkiej Brytanii. Prawo brytyjskie stanowi, że wszystkie dialekty są równoważne, każdy Brytyjczyk by cię wyśmiał. Tylko tyle można o tobie powiedzieć: jesteś ograniczona i przez to bredzisz. Idź się lepiej uczyć.

anty_ala
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-18, 20:39
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: anty_ala » 2009-08-18, 21:06

Jaką inwektywą? Ubliżanie mówiącym twardym `r` jest prędzej inwektywą. Wykazanie komuś, że źle robi nie jest inwektywą. Może tobie usunąć konto od razu? Upomnienie?
Ostatnio zmieniony 2009-08-18, 21:17 przez anty_ala, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: ann » 2009-08-18, 21:12

anty_ala pisze:Wykazanie komuś, że źle robi nie jest inwektywą.

Ale pisanie:
anty_ala pisze:Ależ ty jesteś ograniczona `ala.forum`

już nią jest.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

anty_ala
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-18, 20:39
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: anty_ala » 2009-08-18, 21:20

Skoro tak cenisz Kaczmarskiego, to i dosadność słowa też chyba. A może tylko czasem zatykasz uszy, żeby nie słyszeć?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: uprawnienia do nauczania języka obcego

Postautor: malgala » 2009-08-18, 21:25

anty_ala, teksty Kaczmarskiego są zupełnie czym innym niż dosadne obraźliwe wyrażenia na forum.
Na angielskim się nie znam i na temat poprawności wymowy głosu zabierać nie będę.
Jednak, gdyby nawet ala.forum nie miała racji, można to było powiedzieć inaczej.


Wróć do „Języki obce”