Podręcznik do klasy IV i VII

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mrsmaglen
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-03, 10:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: mrsmaglen » 2017-05-03, 11:04

Witam, zwracam się z prośbą do anglistów o opinię dotyczącą wyboru podręczników do klas 4 i 7. Mianowicie głęboko zastanawiam się nad Steps Forward oraz nad nowościami wydawniczymi macmillana tzn. Brainy. Dotychczas uczę z Hot Spotów w klasach IV-VI i niestety jestem niezadowolona, jak dla mnie są zbyt chaotyczne i dla moich dzieci nie do końca zrozumiałe. Bardzo niechętnie otwierają podręcznik a ja niestety większość materiałów przygotowuje samodzielnie w domu. Ze stepsami zetknęłam się na korepetycjach i muszę przyznać, że ujęło mnie spokojne wprowadzanie zasad gramatyki oraz ładna szata graficzna. Jeśli chodzi o klasę 7, to tutaj całkiem nie wiem czego "się złapać" tzn. cały czas uczę podstawówkę, z podręcznikami do gim. mam styczność tylko na korkach i niespecjalnie do nich zaglądam, dlatego bardzo proszę o poradę. Dodam tylko, że moje dzieci nie są wybitne, na korki też nikt nie uczęszcza więc to co zrobię przez 45 min to moje... Klasa jest dość trudna i niestety przekłada się to na naukę, dlatego zależy mi na podręczniku, który nie będzie chaotyczny i za trudny.
Bardzo proszę o opinię i z góry dziękuję.
Pozdrawiam :) :)

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Kamila86 » 2017-05-03, 12:40

Też jestem na etapie wyboru podręcznika. Kilka lat temu uczyłam ze Steps in English, ale było tam wszystkiego za dużo więc przeszłam na Team Up i jestem sumie zadowolona, ale tak nie do końca. Obecnie przeglądam propozycje Pearsona, bo Macmillan w ogóle do mnie nie przemawia. Kurs English Class bardzo mi się spodobał, fajnie jest wprowadzona gramatyka, bo na podstawie historyjek, a ćwiczenia są potem na podstawie tych właśnie historyjek. Są filmiki przedstawiające użycie gramatyki i inne np z BBC. Słowniczek po każdym rozdziale. Przejrzałam cały podręcznik do 4kl i mi się podoba. Do 7 też jest już gotowa i jest w porządku. Dlatego właśnie coraz bardziej skłaniam się ku English Class. Dużym plusem jest jeszcze e-Panel, w którym są wszystkie materiały, a teraz ma jeszcze udostępnić nauczycielom bezpłatne oprogramowanie do tablic interaktywnych. Oxford z kolei praktycznie w niczym nie ułatwia nauczycielom, nie mają podręczników online, nie mają rabatów dla nauczycieli i jeszcze ostatnio reprezentantka odmówiła przyjazdu do szkoły, żeby przedstawić ofertę. Kazała sobie zadzwonić. Naprawdę wiedzą jak skusić klienta.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: oramge » 2017-05-03, 16:17

Wymieniłaś argumenty, które mnie też przekonują. Jak przekonać pozostałych nauczycieli uczących w tej samej szkole? Każdy ma swoje preferencje, racje, upodobania...

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Kamila86 » 2017-05-03, 19:54

Ja mam to szczęście, że jestem sama w szkole. Tzn od przyszłego roku ktoś może (a może nie, jeszcze nie wiadomo) przyjść do 7 klasy, bo ponoć nie mogę mieć nadgodzin. Tak czy owak ja jestem odpowiedzialna za wybór wszystkich podręczników.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: matang » 2017-05-16, 18:59

Mamy podobny gust :) Obecnie pracuję z Team Up i w zasadzie jestem zadowolona. A teraz kusi mnie English Class. Zastanawiam się tylko czy idąc ścieżką łagodną rzeczywiście zrealizuję podczas lekcji wszystkie co będzie potrzebne na egzaminie. A Ty którą ścieżkę wybierasz? Niestety nie będę mieć podziału na grupy, więc wszyscy uczniowie muszą mieć ten sam poziom. Jeszcze polecenia po angielsku już od klasy IV. Nie jestem pewna czy to dobrze. Nie wiesz czasem czy Pearson proponuje niektóre ćwiczenia z podręcznika do kserowania jak Oxford?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: oramge » 2017-05-16, 21:57

Poziom na grupy zaawansowania ma swoje zalety, które kończą się w momencie egzaminu końcowego równego dla wszystkich, dla tych z grup podstawowych, i dla zaawansowanych. Również zastanawiam się nad poziomem podręcznika A2+ czy B. Autorzy twierdzą, że zarówno ścieżka łatwiejsza, jak i trudniejsza, pozwalają w 100% zrealizować nową podstawę programową. Myślę, że w szkole masowej przy 3 godzinach w tygodniu, dwudziestu kilku uczniach w klasie, w tym kilkoro z opinią, odpowiedni będzie podręcznik w wersji soft.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: matang » 2017-05-31, 13:40

Jakieś inne propozycje do VII?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Kamila86 » 2017-06-01, 13:05

Metang - sorki za późną odpowiedź. To, że polecenia w 4 klasie są po ang też mi się średnio podoba, ale w sumie w english adventure tez są po ang i nie było problemu, ja im zawsze tłumaczyłam. O jakie ćwiczenia do kserowania z podręcznika Ci chodzi? Bo nie bardzo rozumiem.

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: matang » 2017-06-02, 17:19

Do team up są niektóre ćwiczenia do kserowania dla uczniów dostępne dla nauczycieli na stronie , np. nowe słownictwo, jest ćwiczenie, w którym są obrazki do podpisania i dzieciaki mają to na kserówkach albo dialogi, które trzeba uzupełniać czy słuchanie.
Kamila86 rezygnujesz z Team up na rzecz English Class? Bo ja wciąż niezdecydowana jestem. Do VII to już chyba podjęłam decyzję, że English Class A2+, ale do IV rozważam pozostanie z Team up. English Class jest póki co do IV a do V i VI nie ma.
Pozdrawiam,
Kamila

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Kamila86 » 2017-06-03, 00:41

Już zdecydowałam, że rezygnuję z Team Up na rzecz English Class. Naliczyłam więcej plusów i jest ich naprawdę dużo. Dziś właśnie złożyłam dyrekcji listę podręczników na przyszly rok. Myślę, że bedzie OK, a gdyby jednak było coś nie tak, to najwyzej za 3 lata wrócę do Team Up, a może będzie jakaś nowa oferta.
Fakt, szkoda, że nie ma jeszcze do 5 i 6 klasy - w tym wypadku ryzykuję, ale liczę, że Pearson nie zawiedzie.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Melizabeth » 2017-06-03, 21:33

My uczymy z Team Upów (wcześniej ze Stepsów) i zdecydowałyśmy się na Brainy. Do 7 klasy Voices. English Class jako seria nas kusił odrobninkę, ale z Pearsonem nie chcemy już mieć nic do czynienia.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Kamila86 » 2017-06-03, 22:12

Zaszedł Wam Pearson za skórę? W jaki sposób?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Melizabeth » 2017-06-04, 11:50

Podręcznik do gimnazjum - fatalny, jakość ćwiczeń i papieru - tragiczna. Zero kontaktu z przedstawicielami - albo na urlopie, albo nie odbierają, albo "ja nie z tego działu, proszę dzwonić do...". Obiecane książki nauczyciela od dwóch lat nie mogą do nas dotrzeć. ePanel ciężki w obsłudze, niby samodzielnie można sobie dostęp ustawić, ale chyba z miesiąc trwało zanim zaskoczyło. Teacher's Booka nie da się ściągnąć, można sobie tylko wydrukować - koszt większy niż Teacher's Pack Team Upa, bo Oxford ma przynajmniej mega zniżkę na to.

mrsmaglen
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-03, 10:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: mrsmaglen » 2017-06-09, 10:12

Ja w końcu poleciałam z nowościami od macmillana, przyznam szczerze, że jestem zadowolona z kontaktu z przedstawicielem. Wypytałam go o wszystko i troszkę rozwiało to moje obawy. Oprócz tego, pan napisał do mnie, żebym podała tytuły książek, które wybrałam a on skompletuje mi pomoce dla nauczyciela gratis, więc dodatkowe, miłe zaskoczenie. Jeśli chodzi o pearsona to wydaje mi się, że podręczniki są dosyć trudne i ja osobiście dla swoich dzieci bym się nie zdecydowała, wolę prościej, mniej a porządniej, jak będą w głowie mocne fundamenty to sobie dzieci poradzą:)

kozeraanna
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-15, 09:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: kozeraanna » 2017-06-11, 14:35

Hej, chyba wszyscy stoją pod ścianą jesli chodzi o podreczniki do klasy 4 i 7 . Ja uczę w gimnazjum ze Smart Time i jesteśmy mega zadowoleni i w 7 klasie zostajemy póki co przy nim. Natomiast kl. 4 problem i zastanawianie. Wybór między English Class i Flash. EC wspominany wyzej kusi wieloscia ćwiczeń, ale i dużo rozdziałów, bo 8-9, Flash ma 6 rozdziałów i super wsparcie dla nauczyciela online (doświadczenie z Egis bardzo pozytywne). Niby wybraliśmy Flash, później zmieniliśmy na EC, ale po piatkowej rozmowie z koleżanką, która świeżym okiem patrzyła na oba podręczniki, stwierdziła że Flash jest bardzo przejrzysty, klarowny i nawet rodzice będą w stanie pomoc dziecku.
Czy jest ktoś kto wybiera lub zastanawia się nad Flash. Please, contact me


Wróć do „Języki obce”