Podręcznik do klasy IV i VII

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

matang
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-24, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: matang » 2017-06-12, 21:03

Melizabeth i Kamila86 a czemu rezygnujecie z Team Up? Czy coś konkretnego Wam w nich nie pasuje?
Miałam ochotę na English Class do IV, bo do VII to już zdecydowałam, że EC, ale nie podobały mi się polecenia w podręczniku po angielsku i wskazówki do pisania, też po angielsku w IV klasie. A teraz jeszcze zobaczyłam w zeszycie ćwiczeń notatkę dla uczniów: "Apostrophes: Remember to use apostrophes with constractions". Pod spodem są co prawda przykłady, ale uważam, że dla zdecydowanej większości czwartoklasistów będzie to bezużyteczne, bo nie będą wiedziały o co chodzi. Myślę, że taka notatka w IV klasie to dla bystrzaków raczej. I trochę mi to zamieszało w głowie. Póki co myślę, aby pozostać przy Team Up i ewentualnie zmienić jak się pokażą wszystkie części i całe zeszyty ćwiczeń.
Zastanowiło mnie jednak czemu rezygnujecie z Team Up? Lubicie zmiany czy coś waszym zdaniem jest nie tak.
Pozdrawiam

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Melizabeth » 2017-06-13, 15:21

Raczej chęć zmiany nami kieruje, plus mamy wrażenie, że Brainy będzie bardziej możliwy do modyfikacji (np. oferują testy i kartkówki dla dyslektyków, opcjonalne lekcje z tyłu, itp.). Mi się Team Up naprawdę podoba i używam go również na zajęciach prywatnych, jeśli dzieci nie mają go w szkole.

succubi
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: succubi » 2017-06-13, 15:31

A co myslicie o English Plus Options Oxfordu? Waham sie miedzy nim a English Class A2+ Pearsona.

kozeraanna
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-15, 09:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: kozeraanna » 2017-06-13, 15:52

succubi pisze:A co myslicie o English Plus Options Oxfordu? Waham sie miedzy nim a English Class A2+ Pearsona.


My English Class odrzuciliśmy ze względu na chaos w podręcznikach i kiepski layout....tego drugiego nie znam. A widziałaś Flash4. My ostatecznie zdecydowaliśmy się na Flash

succubi
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: succubi » 2017-06-13, 15:59

Nie widzialam Flasha. Kiedys pracowalam na Starland i od tamtej pory obawiam sie podrecznikow Express Publishing.

sztafka
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-22, 09:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: sztafka » 2017-06-13, 17:00

Też pracuje na Starland i nie polecam. Pod każdym tematem wprowadzenie kilka zwrotów, jakieś słownictwo na zasadzie - sprawdź wyrazy w słowniku i dowiedz się co oznaczają, a potem zadania z kosmosu...w ćwiczeniach często znajdują się zwroty, których z kolei nie ma w podręczniku. Ostatnio mieliśmy słownictwo typu: museum, amusement park itp. w podręczniku same wyrazy i kilka obrazków a w ćwiczeniu do tego tematu krzyżówka - całe zdania i definicje tych miejsc - dzieci nie były w stanie zrobić tego :-(( Dodam że dużo dzieci zniechęciło się a ja sama przeszłam mękę z tą książką. Teraz wybrałam Explorer chociaż zastanawiałam się też nad English Class ( do klasy 4 super) ale do 7 taki sobie i ta szata ...moi uczniowie z obecnej klasy 6 widząc dzieci uczące się w mundurkach zaczęli się śmiać natomiast Explorer ich zachwycił ...

sztafka
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-22, 09:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: sztafka » 2017-06-13, 17:02

Szukałam opinii na temat Explorer w osobnym poście ale niczego się nie dowiedziałam. Myślę że wszystko wyjdzie w trakcie nauczania, co innego przeglądać podręcznik a co innego na nim pracować kilka lat...

succubi
Posty: 21
Rejestracja: 2011-10-02, 18:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: succubi » 2017-06-13, 21:07

Explorer dla 7 widziałam i wydaje mi się przeładowany. Z gramatyką przegięli: w jeden rozdział (nawet jeden ciąg zadań!) wrzucili 0, 1 i 2 Conditional, gerunds i infinitives. Aż strach pomyśleć co będzie w podręczniku do klasy 8. Natomiast ćwiczenia mają polecenia po angielsku (ech te tłumaczenia uczniów, że nie mają pracy domowej bo nie rozumieli polecenia :wink: ) i ogólnie są jakieś takie"surowe" - bardzo mi przypominają podręczniki dla dorosłych. Jakoś Nowa Era nigdy mnie nie przekonywała.

Ew_ewelina
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-13, 14:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Plastyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: Ew_ewelina » 2017-09-13, 14:41

mrsmaglen pisze:Ja w końcu poleciałam z nowościami od macmillana, przyznam szczerze, że jestem zadowolona z kontaktu z przedstawicielem. Wypytałam go o wszystko i troszkę rozwiało to moje obawy. Oprócz tego, pan napisał do mnie, żebym podała tytuły książek, które wybrałam a on skompletuje mi pomoce dla nauczyciela gratis, więc dodatkowe, miłe zaskoczenie.


Hej, mam pytanie czy faktycznie otrzymałaś wszystkie pomoce dla nauczyciela? Bo ja w tym roku zaczynam z Brainy i All Clear i przedstawicielka powiedziała, że książkę nauczyciela, DVD i inne materiały powinna zakupić mi szkoła (a szkoła oczywiście nic nie funduje) i zostaję albo z materiałami z neta albo muszę sama kupować :/
Pozdrawiam

mrsmaglen
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-03, 10:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: mrsmaglen » 2018-02-08, 14:44

Ew_ewelina pisze:
mrsmaglen pisze:Ja w końcu poleciałam z nowościami od macmillana, przyznam szczerze, że jestem zadowolona z kontaktu z przedstawicielem. Wypytałam go o wszystko i troszkę rozwiało to moje obawy. Oprócz tego, pan napisał do mnie, żebym podała tytuły książek, które wybrałam a on skompletuje mi pomoce dla nauczyciela gratis, więc dodatkowe, miłe zaskoczenie.


Hej, mam pytanie czy faktycznie otrzymałaś wszystkie pomoce dla nauczyciela? Bo ja w tym roku zaczynam z Brainy i All Clear i przedstawicielka powiedziała, że książkę nauczyciela, DVD i inne materiały powinna zakupić mi szkoła (a szkoła oczywiście nic nie funduje) i zostaję albo z materiałami z neta albo muszę sama kupować :/
Pozdrawiam



Od wydawnictwa otrzymałam w wersji papierowej książki nauczyciela a pozostałe komponenty dostępne były w staffroomie, które można za darmo pobrać. Wszystkie nagrania, flashcards, testy, dodatkowe materiały etc. Jeśli chodzi o płyty i flashe w wersji już wydrukowanej to musiałam sama zakupić ale w specjalnej zakładce dla nauczyciela były bardzo tanie, także fortuny nie straciłam. Bądź co bądź jestem leniwcem więc wolałam wydać kilka złotych niż nagrywać płytki, czy drukować karty.

adabrowski
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-03, 22:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Podręcznik do klasy IV i VII

Postautor: adabrowski » 2018-02-17, 07:49

Sporo piszących wypowiedziało się na temat Brainy/All Clear od Macmillana oraz kryteriów wyboru tych serii. Mamy już za sobą półrocze, więc może czas podsumować nasze wrażenia z pracy w oparciu o owe pozycje. Oto moje spostrzeżenia:

All Clear - troszkę podobny do swojego gimnazjalnego odpowiednika z przeszłości (Up Beat).

+ dużo short testów
+ w miarę dobrze poukładane treści
+ dobrze dopasowany i zapełniony zeszyt ćwiczeń

- kiepska jakość papieru (dla mnie bez większego znaczenia, no ale być może dla dzieciaków to odpychające)
- brak wsparcia w postaci darmowego zestawu nauczyciela (o dziwo sample książek i ćwiczeń były darmowe)
- mało nagrań i nienajlepsza ich jakość

Brainy
+ short testy do lekcji
+ duży zestaw ćwiczeń w cenie 16-stronnicowych "broszur" konkurencji (być może to zasługa zbijania ceny na jakości papieru)
+ całkiem ładne, kolorowe grafiki, np. w komiksie
+ względnie dobra prezentacja gramatyki (choć w pewnych rozdziałach dosyć nietypowa i umiarkowanie przejrzysta)

- tak jak w All Clear - nieciekawy papier, ale ta oszczędność daje być może pewne korzyści (o czym pisałem powyżej)
- sporo ćwiczeń silących się na oryginalność, które w praktyce okazują się trudne i bardzo trudne do zrealizowania w klasie,
- długie i zagmatwane polecenia
- nieśpiewalne piosenki oraz dorośli udający dzieci w nagraniach


Wróć do „Języki obce”