Nauczanie języków obcych dzieci z upośledzeniem umysłowym

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Joanna1988
Posty: 29
Rejestracja: 2014-03-17, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Nauczanie języków obcych dzieci z upośledzeniem umysłowym

Postautor: Joanna1988 » 2017-07-06, 15:50

Witam,

Na studia podyplomowe na semestr jesienny muszę wykonać prezentację na wybrany przeze mnie temat (na temat nauczania dzieci z upośledzeniem umysłowym). Wybrałam taki temat jaki widnieje w nagłówku i w związku z tym chciałabym się zapytać czy ktoś z Was, drodzy filolodzy miał jakiś szczególny przypadek, który zapadł w pamięć, z którym umieliście/ nie umieliście sobie poradzić. Z góry będę wdzięczna bo jak dotychczas nie uczyłam języka ucznia z upośledzeniem umysłowym (a przynajmniej nie było to potwierdzone orzeczeniem).

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nauczanie języków obcych dzieci z upośledzeniem umysłowym

Postautor: linczerka » 2017-07-06, 16:42

1.Pojęcie "upośledzenie umysłowe" zastąpiono "niepełnosprawnością umysłową". Znajoma awansująca się popełniła ten błąd..., komisja nie oszczędziła jej reprymendy.
2.Dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową pisze się IPET-y. W nich zawarte jest wszystko. Warto dotrzeć do takiego, by wiedzieć na czym polega praca z takimi dziećmi.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Joanna1988
Posty: 29
Rejestracja: 2014-03-17, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczanie języków obcych dzieci z upośledzeniem umysłowym

Postautor: Joanna1988 » 2017-07-06, 17:50

1. Dziękuję, będę pamiętać o tej zmianie w nazewnictwie.
2. No właśnie w tym problem, wiem co to za dokument, ale na oczy takiego nie widziałam bo tak jak mówiłam nie miałam przypadku takiego dziecka, trzeba będzie poszperać w necie.


Wróć do „Języki obce”